Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiSwitch
Okładka Pokken Tournament DX (Switch)

Pokken Tournament DX Switch

Ulepszona wersja wyprodukowanej przez firmę Nintendo trójwymiarowej bijatyki z konsoli Wii U. W podstawowych założeniach Pokken Tournament DX nie różni się od innych bijatyk i koncentruje się na walkach dwóch zawodników na zamkniętych arenach.

Bijatyki | Pokemon | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Pokken Tournament DX (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

22września2017

22września2017

pudełko PL

22września2017

Nintendo eShop

Pokken Tournament DX to ulepszona wersja bijatyki Pokken Tournament, znanej z konsoli Wii U. Produkcja przeznaczona na platformę Switch oferuje ponad 20 pokemonów, w tym jednego niedostępnego wcześniej – Decidueye’a. Ponadto deweloperzy wprowadzili tryby Team Battle oraz Group Match Mode. Pojawił się też system powtórek – walki możemy nagrywać, a następnie chwalić się nimi w sieci. Naturalnie gra wykorzystuje również unikalne funkcje Switcha, umożliwiając zabawę w trybie stacjonarnym i przenośnym.

Mechanika

W podstawowych założeniach gra nie różni się od najpopularniejszych trójwymiarowych bijatyk. Walki, w których bierze udział dwóch zawodników, odbywają się na zamkniętych arenach. Gracze wybierają jednego z kilkunastu dostępnych pokemonów, wśród których znalazły się osobniki pochodzące zarówno z najstarszych, jak i najnowszych odsłon głównego cyklu RPG. Na liście znalazły się między innymi takie stworki jak: Lucario, Machamp, Suicune, Gardevoir, Pikachu, Gengar, Weavile, Charizard czy Blaziken. Każdy z nich reprezentuje inny styl walki oraz dysponuje unikalnymi kombosami. Dodatkowo po użyciu odpowiedniej kombinacji klawiszy możemy na kilka sekund przywołać innego pokemona w roli wsparcia. Naszymi partnerami mogą być Emolga, Fennekin, Snivy, Frogadier, Eevee, Lapras czy Whimsicott, które używają jednorazowo potężnych ataków.

Tryby gry

Do pojedynku możemy stanąć zarówno przeciwko komputerowemu przeciwnikowi, jak i innym graczom, zarówno w trybie lokalnym jak i w sieci.

Kwestie techniczne

Kolorowa oprawa graficzna została przygotowana z dużą dbałością o detale – zarówno modele pokemonów, jak i projekty aren zostały wykonane z dużą starannością. Dodatkowo walkom towarzyszą efekty dźwiękowe oraz muzyka znana fanom serii RPG.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 204,90 PLN

Wymagania wiekowe Pokken Tournament DX

odpowiednia dla każdego wieku