Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiSwitch
Okładka Arms (Switch)
OkładkaArms (Switch)

Arms Switch

Opracowana z myślą o Nintendo Switch trójwymiarowa bijatyka, w której zabawa koncentruje się wokół pojedynków jeden na jednego, rozgrywanych na niewielkich, zamkniętych arenach.

Bijatyki | TPP | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Arms Premiera Switch

16czerwca2017

pudełko PL

16czerwca2017

Nintendo eShop

16czerwca2017

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Arms to wydana na konsolę Switch nietypowa trójwymiarowa bijatyka. Grę opracowało wewnętrzne studio firmy Nintendo.

Mechanika

W Arms cała zabawa obraca się wokół zwariowanych pojedynków jeden na jednego na zamkniętych arenach o niewielkich rozmiarach. W potyczkach biorą udział wojownicy, których ręce przypominają sprężyny zakończone wielkimi rękawicami bokserskimi. Pozwalają one atakować przeciwnika znajdującego się wiele metrów od nas.

Do wyboru jest spory zestaw wojowników, z których każdy posiada unikalne cechy oraz zdolności. Dodatkową różnorodność zapewnia możliwość wymiany sprężynowych rąk i tutaj również zaoferowano wiele modeli – niektóre z nich są wolne, ale silne, a inne stawiają na prędkość kosztem zadawanych obrażeń.

Kolejną atrakcję stanowią same areny. Na każdej z nich znajdziemy liczne obiekty, które w istotny sposób wpływają na przebieg starć, takie jak np. pułapki, przeszkody czy trampoliny.

Tryby gry

Gra pozwala na starcia przeciwko sztucznej inteligencji, ale główną atrakcją jest multiplayer. Możemy bawić się na podzielonym ekranie lub spróbować sił w sieciowych pojedynkach.

Kwestie techniczne

Wydane na konsolę Switch Arms pozwala na zabawę za pomocą klasycznych padów, ale dostępna jest także opcja wykorzystania Joy-Conów i gra robi pełen użytek z sensorów zamontowanych w tych kontrolerach. W tym drugim przypadku gracz trzyma po jednym Joy-Conie w każdej ręce i urządzenia rozpoznają ruchy dłońmi symulujące np. uderzenia czy blokowanie ciosów. Przekrzywiając te mini pady, powodujemy ruch postaci po arenie, a za pomocą zamontowanych na nich przycisków wykonujemy skoki oraz kilka innych ruchów.

Ostatnia modyfikacja 8 czerwca 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Arms cena w dniu premiery: 204,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Arms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.