Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Splatoon 2 (Switch)

Splatoon 2 Switch

Stworzona z myślą o konsoli Nintendo Switch kontynuacja wydanej w 2015 roku trzecioosobowej strzelanki, zaprojektowanej głównie do zabawy w trybie wieloosobowym.

Akcji | TPP | TPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Splatoon 2 (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

21lipca2017

21lipca2017

pudełko PL

21lipca2017

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Splatoon 2 na Switch to kontynuacja wydanej w 2015 roku na Wii U trzecioosobowej strzelanki Splatoon. Stworzona przez firmę Nintendo produkcja przeznaczona jest głównie do rozgrywek w multiplayerze, w którym możemy bawić się lokalnie (tryb telewizyjny i mobilny) oraz online.

Mechanika

Rozgrywka opiera się na takich samych zasadach, jak w pierwszej części. Zabawa polega na kierowaniu Inklingami, czyli wesołymi ludźmi-ośmiornicami, którzy walczą przy użyciu broni strzelającej kolorową farbą. Służy ona nie tylko do atakowania przeciwników, ale także do zamalowywania planszy, co jest jednym z celów zabawy. Postacie mogą się poruszać jak zwykli ludzie, biegając i skacząc, ale także w mgnieniu oka potrafią wskoczyć w zalany farbą fragment planszy, nurkując w nim. Umożliwia to szybsze przemieszczanie się oraz uzupełnianie „amunicji”.

Wśród nowości pojawiła się m.in. broń Splat Dualies, czyli specjalny podwójny karabin. Bohaterowie doczekali się także nowego ruchu nazwanego Dodge Roll. Wszystko to uzupełniają mniejsze nowinki w postaci niewidzianych wcześniej herosów czy też odświeżonych wersji tych już znanych.

Sterowanie w Splatoon 2 na Switch jest przystosowane zarówno do kontrolerów Joy-Con, jak i Pro Controllera, czyli bardziej klasycznego pada. Co ważne, w obu przypadkach możemy korzystać z żyroskopu, przydającego się podczas celowania.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Splatoon 2 na Switch nie różni się strasznie od tej z pierwszej części. Gra jest oczywiście nieco ładniejsza, ale nie ma mowy o rewolucyjnych zmianach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Recenzja gry Splatoon 2 – pomaluj swój świat
Recenzja gry Splatoon 2 – pomaluj swój świat

Recenzja 18 lipca 2017, 17:00

Oczywiście program oferuje opcję ustawienia czułości poszczególnych elementów kontrolera, ale w moim przypadku, być może osobnika posiadającego dwie lewe ręce, niewiele to pomogło. Jeżeli więc poważnie zastanawiacie się nad poświęceniem Splatoonowi 2 kilku godzin życia, zastanówcie się nad kupnem Pro Controllera.