Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Splatoon 2 (Switch)
OkładkaSplatoon 2 (Switch)

Splatoon 2 Switch

Stworzona z myślą o konsoli Nintendo Switch kontynuacja wydanej w 2015 roku trzecioosobowej strzelanki, zaprojektowanej głównie do zabawy w trybie wieloosobowym.

Akcji | TPP | TPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Splatoon 2 Premiera Switch

21lipca2017

pudełko PL

21lipca2017

Nintendo eShop

21lipca2017

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Splatoon 2

Fortnite

Apex Legends

Overwatch

Splatoon 2 na Switch to kontynuacja wydanej w 2015 roku na Wii U trzecioosobowej strzelanki Splatoon. Stworzona przez firmę Nintendo produkcja przeznaczona jest głównie do rozgrywek w multiplayerze, w którym możemy bawić się lokalnie (tryb telewizyjny i mobilny) oraz online.

Mechanika

Rozgrywka opiera się na takich samych zasadach, jak w pierwszej części. Zabawa polega na kierowaniu Inklingami, czyli wesołymi ludźmi-ośmiornicami, którzy walczą przy użyciu broni strzelającej kolorową farbą. Służy ona nie tylko do atakowania przeciwników, ale także do zamalowywania planszy, co jest jednym z celów zabawy. Postacie mogą się poruszać jak zwykli ludzie, biegając i skacząc, ale także w mgnieniu oka potrafią wskoczyć w zalany farbą fragment planszy, nurkując w nim. Umożliwia to szybsze przemieszczanie się oraz uzupełnianie „amunicji”.

Wśród nowości pojawiła się m.in. broń Splat Dualies, czyli specjalny podwójny karabin. Bohaterowie doczekali się także nowego ruchu nazwanego Dodge Roll. Wszystko to uzupełniają mniejsze nowinki w postaci niewidzianych wcześniej herosów czy też odświeżonych wersji tych już znanych.

Sterowanie w Splatoon 2 na Switch jest przystosowane zarówno do kontrolerów Joy-Con, jak i Pro Controllera, czyli bardziej klasycznego pada. Co ważne, w obu przypadkach możemy korzystać z żyroskopu, przydającego się podczas celowania.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Splatoon 2 na Switch nie różni się strasznie od tej z pierwszej części. Gra jest oczywiście nieco ładniejsza, ale nie ma mowy o rewolucyjnych zmianach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 196 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Splatoon 2 cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Splatoon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.