Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2017, 11:25

autor: Lady Muppeth

Nintendo ujawnia datę premiery Splatoon 2

Nintendo oficjalnie potwierdza: premiera gry Splatoon 2 odbędzie się w drugiej połowie lipca 2017 roku. Zręcznościówka trafi na platformę Nintendo Switch. Oprócz daty premiery producent wyjawił garść informacji dotyczących nowego trybu gry - kooperacyjnego Salmon Run.

Japońskie przedsiębiorstwo poinformowało wczoraj za pośrednictwem streama Nintendo Direct, że druga część humorystycznej strzelaniny Splatoon, wydanej w 2015 roku na platformę Wii U, trafi do rąk graczy 21 lipca tego roku. Tego samego dnia odbędzie się premiera trzech kolejnych figurek amiibo od Nintendo – mowa o nowych wersach Inkling Girl, Inkling Boya i Squid.

Oprócz daty premiery sequela, producent wyjawił nieco informacji dotyczących nowej opcji rozgrywki, zwanej Salmon Run. To wariacja na temat trybu hordy, w której maksymalnie czterech graczy stara się wspólnie odpierać kolejne ataki komputerowych przeciwników. W całym tym zamieszaniu grający muszą również zbierać złote jajka, pozostawiane przez poległe monstra, i umieszczać je w centrum mapy. Jak będzie wyglądało to w praktyce, można podejrzeć na 3-minutowym filmiku prezentującym nowy tryb.

Splatoon 2 to kontynuacja trzecioosobowej, multiplayerowej strzelaniny wydanej przed dwoma laty na platformę Wii U. Rozgrywka nie będzie odbiegać zanadto od tego, czego mogły doświadczyć osoby, które grały w pierwszą część gry – ponownie wcielimy się w Inklingów, czyli zabawnych ludzi-ośmiornice, którzy walczą ze sobą przy użyciu broni strzelającej kolorową farbą. „Dwójka” nie wniesie do cyklu rewolucyjnych zmian – będzie to jedynie nieco ładniejsza i bardziej rozbudowana jedynka. Pojawią się więc m.in. nowe bronie i herosi oraz odświeżone wersje starych bohaterów.

O planach wydania sequela Splatoon na platformę Nintendo Switch japoński producent poinformował w styczniu tego roku. W marcu gracze mogli przetestować wersję demo gry. Projekt nosił nazwę Splatoon 2 Global Testfire i był ograniczony pod względem czasowym: umożliwiał jedynie rozegranie sześciu godzinnych sesji w czasie jednego marcowego weekendu, z mniejszą liczbą map i zestawów broni.