Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiU
Okładka Splatoon (WiiU)
OkładkaSplatoon (WiiU)

Splatoon WiiU

Barwna gra zręcznościowa zrealizowana w konwencji strzelanki z widokiem z perspektywy trzecioosbowej.

Akcji | TPP | humorystyczne | TPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Splatoon Premiera WiiU

29maja2015

Nintendo eShop

29maja2015

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Splatoon to gra zręcznościowa ukazana w widoku z perspektywy trzeciej osoby, przeznaczona tylko i wyłącznie dla użytkowników konsoli Nintendo WiiU. Rozgrywka koncentruje się na walce dwóch czteroosobowych zespołów, których głównym celem jest przejęcie planszy poprzez zamalowywanie jej powierzchni wybranym przez siebie kolorem. By to uczynić, konieczne jest nie tylko wykorzystanie wałków malarskich i paintballowych pistoletów do pokrycia terenu farbą, ale również umiejętna obrona już zajętej przestrzeni i eliminacja nacierających przeciwników. Newralgicznymi punktami na mapach są zbiorniki z farbą – po ich zajęciu drużyna przeciwna ma znacznie utrudnione zadanie, zaś ekipa, która zdobyła przewagę, może skorzystać z różnego rodzaju ulepszeń i dodatków.

Gra korzysta także z możliwości kontrolera WiiU GamePad – za jego pomocą możemy prześledzić mapę i wskazać innym graczom pozycje wroga, jak również ułatwić sobie celowanie i szybciej rozejrzeć się po terenie wokół naszej postaci dzięki żyroskopowi.

Oprawa wizualna gry została utrzymana w kolorowej, komiksowej konwencji – na ekranie możemy obserwować prawdziwą feerię jaskrawych barw, a akcja pędzi na złamanie karku. Do zabawy, z racji grupowego charakteru rozgrywki, wymagane jest połączenie z Internetem.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 8  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 314 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Splatoon cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Splatoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.