Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2016, 14:27

autor: Draug

Wieści ze świata (Batman od Telltale, SW Battlefront, Darkest Dungeon, Hearthstone, Splatoon) 9/3/2016

Dziś piszemy o terminie podania nowych informacji o Batmanie od Telltale Games, darmowej zawartości do Star Wars: Battlefront i Darkest Dungeon, funkcji szablonów talii i dacie ujawnienia kolejnego dodatku do Hearthstone oraz o wynikach sprzedaży gry Splatoon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Star Wars: Battlefront otrzymał darmową mapę i misję

Studio DICE wypuściło marcową aktualizację do strzelanki Star Wars: Battlefront, zawierającą kolejną paczkę darmowej zawartości. Obejmuje ona kooperacyjną misję „Rebeliancki magazyn” (rozgrywaną na Tatooine w trybie Przetrwanie) oraz mapę „Ocaleni na Endorze” (dostępną w trybach Atak AT-AT, Punkt zwrotny i Supremacja).

Darkest Dungeon otrzymało dużą aktualizację The Antiquarian

Studio Red Hook wypuściło kolejną aktualizację do gry Darkest Dungeon, od poprzednich różną o tyle, że wprowadzającą nową zawartość – mowa tu o dodatkowej klasie postaci, nazwanej The Antiquarian. Antykwariusz bardzo słabo radzi sobie w walce, ale mając go w drużynie, gracz jest w stanie przytachać z wyprawy więcej kosztowności. Oprócz tego łatka wprowadza szereg zmian, które mają zredukować ilość „grindu” w późniejszej fazie zabawy (np. dzięki możliwości rekrutowania wysokopoziomowych bohaterów), i eliminuje garść błędów. Co istotne, omawiany patch jest na razie dostępny w wersji beta – szczegóły na temat zawartych w nim nowości i instrukcję, jak uzyskać do niego dostęp, znajdziecie pod tym adresem.

Wieści ze świata (Batman od Telltale, SW Battlefront, Darkest Dungeon, Hearthstone, Splatoon) 9/3/2016 - ilustracja #1

Hearthstone – szablony talii i zapowiedź nowego DLC

Blizzard Entertainment zapowiedział kolejną funkcję, jaka w nadchodzących tygodniach pojawi się w karciance Hearthstone: Heroes of Warcraftszablony talii. Deweloper chce przyjść z pomocą graczom, którzy mają trudności w budowaniu własnych talii lub po prostu są zmęczeni składaniem ich za każdym razem od zera. Gra będzie proponować trzy gotowe talie – jedną klasyczną (uniwersalną) i dwie tematyczne (skupione na konkretnej taktyce, dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników). Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie pod tym adresem.

Jednocześnie Blizzard zachęca do oglądania transmisji z turnieju Americas Winter Championship, 11 marca o godzinie 19:00 (czasu polskiego) – stream zostanie rozpoczęty od zapowiedzi nowego dodatku do Hearthstone.

Wieści ze świata (Batman od Telltale, SW Battlefront, Darkest Dungeon, Hearthstone, Splatoon) 9/3/2016 - ilustracja #2

Splatoon z milionem kopii sprzedanych w Europie

Firma Nintendo pochwaliła się w informacji prasowej niemałym sukcesem gry Splatoon. Ta kolorowa sieciowa strzelanka, wypuszczona na Wii U w maju 2015 roku, sprzedała się do tej pory w Europie w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Natomiast ogólnoświatowe wyniki sprzedaży owego tytułu wynoszą ponad 3,5 miliona sztuk.

Batman od Telltale Games – nowe informacje 18 marca

Studio Telltale Games zapowiedziało, że zjawi się na festiwalu SXSW 2016, który odbędzie się w dniach 17-19 marca w Austin (w stanie Teksas). Podczas swojego panelu, zaplanowanego na 18 marca na godzinę 9:30 (czasu polskiego), deweloper przedstawi nowe informacje o grze Batman: A Telltale Games Series. Niewykluczone, że przy jego okazji zobaczymy też pierwszy zwiastun albo chociaż screeny z tego tytułu. 45-minutowe wystąpienie będzie transmitowane na żywo – obejrzycie je tutaj.

Wieści ze świata (Batman od Telltale, SW Battlefront, Darkest Dungeon, Hearthstone, Splatoon) 9/3/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: