Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2016, 15:35

autor: AM

Pierwsze wideo z fanowskiego remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic

Na nagraniu można zobaczyć, jak prezentuje się Tatooine, Taris i Endar Spire odtworzone na Unreal Engine 4. Projekt Knights of the Old Republic: Apeiron znajduje się obecnie w fazie pre-alfa, a jego twórcy chcą go uczynić darmowym dla wszystkich posiadaczy oryginalnego KotOR-a.

Anchorhead na Tattooine nigdy wcześniej nie wyglądało tak pięknie. - Pierwsze wideo z fanowskiego remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic - wiadomość - 2016-03-09
Anchorhead na Tattooine nigdy wcześniej nie wyglądało tak pięknie.
Knights of the Old Republic: Apeiron w skrócie:
  • Darmowa modyfikacja do gry Star Wars: Knights of the Old Republic
  • Tworzona za pomocą Unreal Engine 4
  • Ma być dostępna za darmo, ale do działania będzie wymagać oryginalnej wersji gry
  • Twórcy chcą dodać do gry również nową zawartość (np. nowe misje i towarzyszy)

Zespół Poem Studios udostępnił pierwsze nagranie z tworzonego przez nich remake’u gry Star Wars: Knights of the Old Republic. Kultowe dzieło studia Bioware ma być całkowicie odnowione poprzez przeniesienie na silnik Unreal Engine 4. Twórcy ambitnej modyfikacji nie ograniczają się wyłącznie do odtworzenia oryginału, ale planują dodać od siebie nowe elementy (takie jak kolejne światy, misje, przedmioty czy towarzyszy) oraz zmienić część funkcji (np. przebudowany HUD), co widać już na pierwszym nagraniu, prezentującym widok z nietypowej dla serii perspektywy FPP. Autorzy uspokajają jednak tradycjonalistów – w finalnej wersji dostępne będzie również klasyczne ujęcie zza pleców kierowanej postaci.

Nagranie pochodzi z wczesnej wersji pre-alfa, dlatego można w nim zauważyć pewne niedoróbki: niektóre elementy są w grze tylko tymczasowo, jako zastępstwo dla finalnych grafik (tzw. placeholdery), a główna postać strzela bez blastera. Pomimo tego gra imponuje oprawą graficzną. Pomieszczenia są pełne szczegółów – w podłogach odbijają się neony, strzały wywołują snopy iskier, a pole walki jest trawione przez realistyczny ogień. Zespół Poem Studios zapewnia, że właśnie strona wizualna była powodem, dla którego udostępnili wideo – chcieli pokazać, że Knights of the Old Republic: Apeiron wygląda świetnie nie tylko na statycznych obrazkach, ale również w ruchu. Ich zdaniem to także dowód na to, że prace nad produkcją faktycznie trwają.

Typową reakcją fanów KOTOR-a na materiały z projektu Apeiron jest zachwyt połączony z niedowierzaniem. Czy taka produkcja faktycznie ma szansę ujrzeć światło dzienne? Ilość pracy niezbędnej do przeniesienia rozbudowanej gry RPG to jedno, ale pozostaje również kwestia ewentualnych problemów prawnych. Marka Star Wars należy obecnie do Disney’a, który z kolei użyczył praw do niej firmie EA dając temu wydawcy wyłączność na tworzenie gier w świecie Gwiezdnych Wojen na PC i konsole. Duże korporacje nie zawsze podchodzą entuzjastycznie do prób wykorzystywania ich własności intelektualnej. Podobny projekt fana Metal Gear Solid polegający na przeniesieniu pierwszej części cyklu na silnik UE4 został niedawno anulowany i przypuszcza się, że powodem był brak zgody ze strony Konami. Twórcy remake’u KOTOR-a podchodzą do sprawy optymistycznie i wierzą, że nie napotkają żadnych problemów prawnych, ze względu na to, że gra będzie wymagać oryginalnej kopii KOTOR-a do działania, a Poem Studios nie planuje w jakikolwiek sposób zarabiać na tym projekcie.

Gameplay ukazuje dolną i górną część miasta Taris, wnętrza statku Endar Spire oraz miejscowość Anchorhead na słynnej planecie Tatooine, znanej dobrze wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen. Główna postać przez większość nagrania przemierza powyższe lokacje, ale znalazło się również miejsce na chwilę strzelania do bliżej niezidentyfikowanych wrogów.

Kolejne materiały na temat produkcji mają pojawiać się na Twitterze projektu Apeiron.