Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2021, 09:25

Remake KOTOR od Aspyr Media już prawie pewny

Mający bardzo dobrą renomę dziennikarz Jason Schreier potwierdził plotki, według których powstaje remake Star Wars: Knights of the Old Republic.

W SKRÓCIE:
  • dziennikarz Jason Schreier potwierdził plotki o powstającym remake’u KOTOR-a,
  • nad grą ma pracować studio Aspyr Media.

Od dłuższego czasu krążą plotki sugerujące, że trwają prace nad nową grą z serii Star Wars: Knights of the Old Republic. Zyskały one teraz na wiarygodności, gdyż potwierdził je Jason Schreier, który rzadko kiedy myli się w takich kwestiach. Dziennikarz wystąpił w nowym wydaniu programu MinnMaxShow. Zapytany o remake’a KOTOR-a tworzonego studio Aspyr Media dziennikarz potwierdził, że taki projekt znajduje się w produkcji.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że do tej pory pojawiały się rozbieżności w plotkach. Niektóre mówiły o KOTOR 3, podczas gdy inne sugerowały remake pierwszej części. Wypowiedź Schreiera oznacza, że ta druga opcja jest znacznie bardziej prawdopodobna.

Oczywiście powstaje pytanie, jaki charakter będzie miał ten remake. Nie wiemy, czy pozostanie on wierny mechanizmom pierwowzoru i tylko lekko je odświeży, czy też twórcy mają w planach coś bardziej ambitnego, w rodzaju nowego Resident Evil 2, w przypadku którego firma Capcom zachowała podstawowe elementy fabuły, ale gameplay został gruntownie przebudowany.

Część fanów spekuluje, że w remake’u pewnym zmianom może ulec również scenariusz, po to, aby KOTOR pasował do nowego kanonu fabularnego marki Star Wars.

Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia tych informacji należy do nich podchodzić z dużym dystansem. Jason Schreier ma jednak bardzo dobrą renomę w takich kwestiach, więc mało prawdopodobne jest, że się myli.

Aspyr Media może wydawać się dziwnym kandydatem na studio deweloperskie do tego projektu, ale w rzeczywistości firma bardzo dobrze się do tego nadaje. Ma ona bowiem na koncie m.in. konwersje Star Wars: Knights of the Old Republic oraz Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords na urządzenia mobilne. Ponadto zespół niedawno zwerbował wielu weteranów BioWare, pracujących wcześniej nad pierwszym KOTOR-em.

  1. Star Wars: Knights of the Old Republic - recenzja gry
  2. Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry