Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2021, 09:53

autor: Adrian Werner

Warzone rządzi, już ponad 100 mln osób zagrało w darmowe Call of Duty

Call of Duty: Warzone wciąż gromadzi nowych graczy. Ogłoszono, że w tytuł zagrało już ponad 100 mln osób.

Szefostwo firmy Activision ma powody do zadowolenia. Wydawca pochwalił się, że w Call of Duty: Warzone zagrało już ponad 100 milionów graczy. Przekroczenie tego progu zajęło grze trochę ponad rok, gdyż produkcja zadebiutowała 10 marca 2020 r. Przypomnijmy, że tytuł korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i ukazał się na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Dzięki wstecznej kompatybilności mogą w niego zagrać także użytkownicy PS4 i Xboksa Series X/S.

CoD: Warzone przekroczyło próg 30 mln graczy w dziesięć dni od premiery. Po dwóch miesiącach liczba ta wzrosła do 60 mln, a w sierpniu ubiegłego roku – do 75 mln. Tempo wzrostu wyraźnie więc zwalnia, ale uzyskanie wyniku ponad 100 mln osób jest i tak wielkim osiągnięciem dla Activision.

Jednym ze źródeł sukcesu gry jest połączenie jej rozwoju z klasycznymi płatnymi odsłonami serii. CoD: Warzone wpierw było zintegrowane z Call of Duty: Modern Warfare, a potem zaczęło otrzymywać elementy z Call of Duty: Black Ops - Cold War.

Taka strategia ma być kontynuowana przez lata. Twórcy ujawnili właśnie mapę rozwoju na następne miesiące. Obejmuje ona m.in odświeżenie mapy i event Hunt for Ader, jak również dodatkowe bronie, sprzęt i operatorów.

  1. Darmowe Call of Duty: Warzone – wreszcie Fortnite dla „dorosłych”!
  2. Call of Duty Warzone - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii