Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XONEXSX
Okładka Call of Duty: Black Ops - Cold War (PC)

Call of Duty: Black Ops - Cold War

Call of Duty: Cold War | CoD: Black Ops - Cold War | Call of Duty: The Red Door | Call of Duty 2020

Siedemnasta główna część bestsellerowej serii FPS-ów. Akcję Call of Duty: Black Ops - Cold War osadzono w czasach zimnej wojny. W trakcie zabawy wcielamy się w samodzielnie stworzoną postać, a naszym zadaniem jest powstrzymanie tajemniczego agenta KGB.

Akcji | FPP | zimna wojna | FPS | elementy RPG | sieciowe | multiplayer | kooperacja | strzelanki | lata 80. | Find Your Next Game

Okładka Call of Duty: Black Ops - Cold War (PC)

data premiery gry:

13lis2020za 55dni

PC PS4 XONE PS5 XSX
Find Your Next Game 2020

Call of Duty: Black Ops - Cold War to siedemnasta główna odsłona popularnego cyklu FPS-ów, rozwijanego przez firmę Activision Blizzard od 2003 roku. Produkcja została opracowana przez należące do wydawcy studio Treyarch, które sprawuje pieczę nad podserią Black Ops od początku jej istnienia.

Fabuła

Fabuła gry Call of Duty: Black Ops - Cold War to samodzielna opowieść, do której zrozumienia nie jest potrzebna znajomość poprzednich odsłon cyklu. Niemniej w grze pojawiają się postacie znane z wcześniejszych produkcji spod tego szyldu, na czele z Masonem, Woodsem i Hudsonem, a dołącza do nich nieprzedstawiony wcześniej graczom agent CIA – Russel Adler.

Zgodnie z tym, co sugeruje tytuł, akcję projektu osadzono w czasach zimnej wojny; w trakcie rozgrywki przychodzi nam natomiast pokrzyżować plany enigmatycznego agenta KGB, znanego pod kryptonimem Perseusz. Co ciekawe, gra posiada kilka zakończeń – to, które z nich zobaczymy, zależy od decyzji podejmowanych przez nas w toku rozgrywki.

Gameplay

W Call of Duty: Black Ops - Cold War akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Co ciekawe, zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci, w którą się wcielimy; decydujemy nie tylko o jej wyglądzie, lecz także o charakterze oraz służbie. Filar trybu dla pojedynczego gracza stanowią misje, które zabierają nas w rozmaite zakątki świata; wśród tych ostatnich znalazło się miejsce między innymi na gigantyczny radziecki obiekt szkoleniowy dla żołnierzy, a także takie miasta jak Moskwa czy Berlin. Stawiane przed nami zadania są różnorodne – choć wśród nich nie brakuje takich, które wymagają od nas brania udziału w krwawych i widowiskowych strzelaninach, często przychodzi nam między innymi działać po cichu, przekradając się za plecami wrogów. Co ciekawe, od czasu do czasu autorzy pozwalają nam również zdecydować, w jaki sposób rozwiążemy stojące nam na drodze problemy. Ponadto w niektórych momentach dokonujemy wyborów, które rzutują na dalszy przebieg fabuły oraz jej zakończenie.

Multiplayer

Oprócz trybu fabularnego w Call of Duty: Black Ops - Cold War znalazł się rozbudowany moduł multiplayer. Powraca też kooperacyjna minikampania zombie.

Kwestie techniczne

Call of Duty: Black Ops - Cold War działa w oparciu o technologię opracowaną przez studio Infinity Ward na potrzeby gry Call of Duty: Modern Warfare. Oprawa graficzna tej produkcji prezentuje wysoki poziom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 285 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Call of Duty: Black Ops - Cold War

Wymagania wiekowe Call of Duty: Black Ops - Cold War

18+

Call of Duty Black Ops Cold War - czy CoD także będzie grą RPG?
Call of Duty Black Ops Cold War - czy CoD także będzie grą RPG?

Przed premierą 26 sierpnia 2020, 19:45

No dobrze, oprócz tego rewolucyjnego rozwiązania niewiele się tu zmieni. To dalej jest gra projektowana bardziej jak kolejka górska w parku rozrywki niż jak inne gry. Po spokojnym etapie skradankowym, w którym napięcie podjeżdża do góry jak wagonik, musi nastąpić zjazd z prędkością wgniatającą wątrobę w kręgosłup, ostry zakręt i pętla. Tym razem park rozrywki będzie utrzymany w klimatach szpiegowskiej psychozy z lat 80.

PC
PS4
XONE
PS5
XSX