Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2021, 10:32

autor: Bartosz Świątek

Chaos Wastes - darmowe DLC do Warhammer: Vermintide 2 wydane

Deweloperzy ze studia Fatshark poinformowali, że ich dzieło – gra Warhammer: Vermintide 2 – otrzymało darmową aktualizację zatytułowaną Chaos Wastes. Wprowadza ona szereg nowych lokacji i kolejny tryb rozgrywki inspirowany gatunkiem roguelike.

W SKRÓCIE:

  1. gra Warhammer: Vermintide 2 otrzymała darmowe DLC Chaos Wastes, które wprowadza nowy tryb gry i kilkanaście kolejnych map;
  2. dodatek wykorzystuje mechaniki charakterystyczne dla gatunku roguelike;
  3. wraz z rozszerzeniem ukazał się także płatny pakiet broni Forgotten Relics Pack.

Studio Fatshark poinformowało, że gra Warhammer: Vermintide 2 otrzymała duże, darmowe rozszerzenie zatytułowane Chaos Wastes. DLC wprowadza piętnaście nowych lokacji, które możemy zwiedzać w ramach oddzielnego trybu gry wykorzystującego szereg rozwiązań znanych z gier typu roguelike.

DLC Chaos Wastes – jak to działa?

Zabawa w Chaos Wastes wygląda następująco – zaczynamy przygodę na mapie, na której wybieramy misję, od której rozpocznie się nasza ekspedycja. Po jej przejściu wybieramy jedną z kolejnych lokacji, które przylegają do pierwszej (pod niektórymi znacznikami kryją się też kapliczki umożliwiające wydanie części posiadanych monet – więcej o tym poniżej). Ostatecznym celem jest dostanie się do twierdzy zlokalizowanej w jednej części mapy, co wymaga przejścia po kolei sporej liczby misji. Warto przy tym zaznaczyć, że pomiędzy misjami nic nie ulega odnowieniu / zresetowaniu – ani punkty życia, ani posiadany sprzęt, przedmioty leczące czy mikstury. Podejście kończy się, gdy nasza drużyna polegnie.

Co więcej, trochę jak w poprzednim dodatku (Winds of Magic), każda z lokacji posiada określone modyfikatory i cechy charakterystyczne (np. więcej patrolujących przeciwników, mniej życia itp. itd.). Niektóre są również dotknięte klątwą jednego z bogów Chaosu, która dodatkowo zwiększa poziom wyzwania – przykładowo jedno z przekleństw Slaanesha powoduje, że przebywając w pobliżu innych graczy otrzymujemy obrażenia, gdy sojusznicy są ranieni. Z kolei przykładowe przekleństwo Tzeentcha sprawia, że pokonany wróg może „rozpaść się” na dwóch innych, mniejszych przeciwników (niejednokrotnie są to „niemilcy” innego typu – np. pozbywacie się zwinnego zabójcy, który zostaje zastąpiony dwoma ciężkozbrojnymi skavenami).

Na lokacjach znajdujemy monety zwane Pilgrim’s Coins, które można wydawać na szereg różnych rzeczy – znajdując odpowiednie miejsca na mapie możemy np. zastąpić posiadaną broń inną, losową (ale często mocniejszą pod względem statystyk), czy wzmocnić któryś z elementów swojego ekwipunku. Inną opcją jest zainwestowanie w przeróżne wzmocnienia i błogosławieństwa, które będą Wam pomagały przez całą rozgrywkę.

Forgotten Relics Pack – Chaos Wastes to nie wszystko

Premierze Chaos Wastes towarzyszyło wydanie płatnego DLC Forgotten Relics Pack, które wprowadza do gry 5 nowych broni, po jednej na każdą z dostępnych postaci. Przykładowo elfka otrzymała magiczny Łuk Księżycowego Ognia (nie potrzebuje amunicji i może razić kilku przeciwników naraz), zaś czarodziejka Kostur Błysku, który pozwala podpalać ziemię (pożar utrzymuje się przez jakiś czas i rani przechodzących przez niego wrogów). Pakiet obejmuje też cztery kolejne obrazy i jedną ramkę na portret. Za Forgotten Relics Pack trzeba zapłacić 21,99 złotego.

Przypominamy, że gra Warhammer: Vermintide 2 jest dostępna na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na Steamie trwa obecnie promocja, w ramach której tytuł ten można nabyć z 75% upustem (za 26,99 złotego). Omawiana produkcja jest także dostępna w ramach konsolowej wersji abonamentu Xbox Game Pass. Dodatek Chaos Wastes i DLC Forgotten Relics Pack na razie zostały wydane wyłącznie na komputerach.

  1. Recenzja gry Warhammer: Vermintide 2 – bugowie Chaosu wrócili
  2. Warhammer: Vermintide 2 – poradnik
  3. Warhammer: Vermintide 2 – strona oficjalna