Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2022, 15:03

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

Uczta dla fanów Warhammera. Najważniejsze ogłoszenia z pokazu Skulls

Fani uniwersum Warhammera i Warhammera 40K mają na co czekać. Warhammer Skulls przynosi wiele nowych informacji na temat rozmaitych produkcji.

Źródło grafiki powyżej: Focus Entertainment na YouTube.

Wydarzenie Warhammer Skulls dostarczyło garść informacji o grach osadzonych w kultowym uniwersum. Games Workshop przygotowało prezentację, na której kolejni deweloperzy przedstawili projekty, nad którymi pracują. Cały pokaz trwał blisko 50 minut i zaprezentował nowości w już wydanych i zapowiedzianych grach, ale też całkiem nowe zapowiedzi. Fani Warhammera mają na co czekać.

Warhammer 40,000: Darktide

Pierwszy zaprezentowany materiał dotyczy Warhammer 40,000 Darktide – produkcji, która ma zadebiutować 13 września tego roku na Xbox Series X|S i PC (także w Game Passie). To kooperacyjna strzelanka wyprodukowana przez Fatshark, studio mające na koncie m.in. Warhammer: Vermintide 2. W zwiastunie brak fragmentów rozgrywki.

Total War: Warhammer 3 – Immortal Empires

Pojawił się też teaser nadchodzącego darmowego rozszerzenia do Total War: Warhammer 3. Dodatek noszący tytuł Immortal Empires ma dostarczyć tryb łączący w sobie wszystkie kampanie (podobnie jak to było w Mortal Empires do „dwójki”). Ma być on dostępny dla graczy posiadających wszystkie trzy części Total War: Warhammer. Rozszerzenie pojawi się w trzecim kwartale tego roku w ramach otwartej bety.

Warhammer 40,000: Shootas, Blood & Teef

Zaprezentowany został też nowy zwiastun Warhammer 40,000: Shootas, Blood & Teef. To platformowa gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad orkiem, chcącym zemścić się na swoim wodzu. Na prezentacji ujawniona została data premiery, która odbędzie się 18 września tego roku.

Warhammer Vermintide 2: Chaos Wastes – aktualizacja Be'lakor

Warhammer Vermintide 2 otrzyma darmową aktualizację trybu Chaos Wastes. Be'lakor ma wprowadzić nowe rodzaje utrudnień zabawy, jak wiecznie odradzający się przeciwnicy czy atakujące gracza czaszki. Update pojawi się 14 czerwca tego roku.

Warhammer 40,000: Space Marine 2

Pojawił się też nowy zwiastun Warhammer 40,000: Space Marine II, w którym twórcy dzielą się swoimi doświadczeniami z produkcji. Mówią też o tym, co stało za ich pomysłami na nową grę. Wiele ich wypowiedzi dotyczy prawidłowego odwzorowania kluczowych elementów kultowego uniwersum. Gra ma pojawić się na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz PC. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Warhammer 40,000: Warpforge

Warhammer 40,000: Warpforge to nowa kolekcjonerska gra karciana przygotowana z myślą o PC. Jej premiera ma nastąpić w przyszłym roku, choć nie podano jeszcze, kiedy dokładnie. Na poniższym materiale zaprezentowano wersję prealfa.

Blood Bowl 3 – aktualizacja

Na nowym materiale dotyczącym Blood Bowl III twórcy skupiają się na obecności dwóch nowych drużyn z uniwersum Warhammera 40k: Chaos Renegades i Old World Alliance. Film pozwala zapoznać się z ich stylem gry i wyjątkowymi umiejętnościami. Sama gra ma pojawić się później w tym roku.

Warhammer 40,000: Battlesector – nadchodzące nowości

Twórcy Warhammer 40,000: Battlesector podzielili się planem rozwoju swojej turowej gry strategicznej. Możemy spodziewać się nowych frakcji oraz poprawek i nowości w samej rozgrywce. Wkrótce pojawi się również tryb hordy, choć jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie.

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr otrzyma remaster

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr otrzyma next-genowy remaster. Odświeżona gra ma zawierać m.in. lepszą fizykę, poprawioną grafikę w jakości 4K ora oraz cross-generacyjną grę wieloosobową. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku, choć konkretna data premiery nie została jeszcze podana.

Warhammer 40,000: Boltgun

Warhammer 40,000: Boltgun to mówiąc krótko boomer-shooter, mający oddać charakter takich klasyków jak Doom, Quake czy Dusk. Przez hordy wrogów będziemy mogli zacząć przedzierać się w 2023 roku. Na konkrety odnośnie daty premiery trzeba jeszcze poczekać. Produkcja ma ukazać się na konsolach poprzedniej i obecnej generacji (również Nintendo Switch) oraz PC.

Warhammer 40,000: Rogue Trader

Warhammer 40,000: Rogue Trader to propozycja studia Owlcat, mającego na swoim koncie cykl Pathfinder. Ma to być rasowy cRPG, w którym tytułową postać przeprowadzimy przez mroczne uniwersum. Na konkrety trzeba jeszcze poczekać, bo poniższy materiał to zaledwie teaser.

Warhammer 40,000: Tacticus

Na koniec zostaje nowa gra mobilna – Warhammer 40,000: Tacticus. Weźmiemy w niej udział we wszelakich potyczkach w kampaniach o charakterze PvE. Będziemy mogli zmierzyć się również z innymi graczami oraz wspólnie stanąć przeciwko silniejszym przeciwnikom. Gra ma pojawić się jeszcze w tym roku.