Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS5XSXPCPS4XONESwitch
Okładka Blood Bowl III (PS5)

Blood Bowl III

Trzecia główna odsłona serii gier quasi-sportowych. W Blood Bowl 3 rasy znane z uniwersum Warhammera Fantasy Battle walczą między sobą w krwawej wersji futbolu amerykańskiego. Za powstanie gry odpowiada Cyanide Studio.

Sportowe | fantasy | turowe | futbol amerykański | Games Workshop | sieciowe | multiplayer | Warhammer

Okładka Blood Bowl III (PS5)

data premiery gry:

Blood Bowl III to trzecia pełnoprawna odsłona cyklu niezwykle brutalnych gier sportowych. Produkcja stanowi rozwinięcie rozwiązań znanych z poprzednich odsłon. Gracze ponownie mogą pokierować rasami znanymi z uniwersum Warhammera i rozgrywać ociekające przemocą mecze futbolu amerykańskiego. Za produkcję ponownie odpowiada Cyanide Studio, znane między innymi z Call of Cthulhu oraz serii Styx.

Mechanika

Blood Bowl III jest quasi-sportową, turową grą strategiczną, w której toczymy mecze przypominające z grubsza futbol amerykański – z tą różnicą, że w drużynach możemy natrafić m.in. na orki czy krasnoludy. W omawianej produkcji na akcję patrzymy z różnych perspektyw – kamera często zmienia swoje położenie, by ukazać nam z bliska działania zawodników.

Tytuł oferuje kilkanaście grywalnych ras (każda z nich posiada własny stadion i cheerleaderki). Rozgrywka sprowadza się do wydawania poleceń poszczególnym sportowcom – decydujemy o ich pozycji i akcjach, które mają wykonać w danym momencie. Głównym celem zabawy jest oczywiście wygranie meczu, przy czym możemy próbować go osiągnąć zarówno zdobywając punkty, jak i eliminując graczy wrogiej drużyny.

W miarę postępów w rozgrywce gracz może rozwijać umiejętności swoich zawodników. Należy też uważać na kontuzje, które w lidze Blood Bowl są czymś powszechnym.

Tryby gry

W Blood Bowl III możemy grać samotnie albo z innymi. Produkcja oferuje tryb single player oraz sieciowy moduł wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Blood Bowl III posiada przyzwoitą, trójwymiarową grafikę. Oprawa nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale bardzo dobrze oddaje unikatowy klimat świata Warhammera oraz rozgrywek Blood Bowl – widać to zarówno po charakterystycznych modelach zawodników, jak i obiektach, na których toczą się mecze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Blood Bowl III

Wymagania wiekowe Blood Bowl III

18+

Zapowiedź i pierwszy trailer Blood Bowl 3
Zapowiedź i pierwszy trailer Blood Bowl 3

wiadomość28 sierpnia 2020

Deweloper Cyanide Studio i wydawca Nacon zapowiedzieli Blood Bowl III – kolejną odsłonę cyklu strategicznego, w którym bierzemy udział w bardzo brutalnych meczach wzorowanych na futbolu amerykańskim.

PC
PS4
XONE
PS5
XSX
Switch