Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONESwitch
Okładka Mutant Football League: Dynasty Edition (PS4)

Mutant Football League: Dynasty Edition

Duchowy następca nietypowej gry sportowej z 1993 roku, w której rozgrywamy mecze przypominające futbol amerykański, kontrolując przeróżne fantastyczne stworzenia, takie jak trolle, Obcy czy szkielety.

Sportowe | fantasy | science fiction | futbol amerykański | beat 'em up

Opracowane z myślą o XONE, PS4 i Switch Mutant Football League: Dynasty Edition jest trójwymiarową grą sportową o mocno zręcznościowym charakterze. Tytuł ten jest odświeżoną wersją wydanego w rok wcześniej Mutant Football League. Rozgrywamy w nim spotkania, których zasady są wzorowane na futbolu amerykańskim. W przeciwieństwie do tradycyjnych symulatorów tego sportu, takich jak np. seria Madden NFL, w omawianym tytule kontrolujemy jednak przedstawicieli wielu fantastycznych ras, takich jak szkielety, androidy, Obcy, mutanci, trolle czy orki, zaś mecze są niesamowicie brutalne i często kończą się śmiercią zawodników. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada studio Digital Dreams Entertainment.

Mechanika

Rozgrywka w Mutant Football League: Dynasty Edition u swoich podstaw przypomina klasyczne gry sportowe skupiające się na futbolu amerykańskim. Poruszamy się wybraną siedmioosobową drużyną po trójwymiarowym boisku, starając się zdobywać punkty. Nasi zawodnicy występują w różnych rozmiarach i posiadają różnorakie zdolności.

W przeciwieństwie do np. serii Madden NFL, w tytule Digital Dreams Entertainment rozgrywka polega nieco mniej na zabawie z piłką, a nieco bardziej na bezpośrednich starciach i eliminowaniu poszczególnych zawodników. Mamy możliwość korzystania z wielu nieczystych sztuczek, takich jak przekupywanie sędziego, rzucanie bomb, a nawet ataki bronią – zarówno palną (np. strzelby), jak i do walki wręcz (w tym klasyczne piły łańcuchowe). Co ciekawe, widoczny na boisku festiwal przemocy nie kończy się nawet po ostatnim gwizdku.

W grze znajdziemy kilkadziesiąt grywalnych drużyn (m.in. Nuked London Hatriots, Killadelphia Evils, New Goreleans Zombies, a także ekskluzywnych dla wydania fizycznego Hexxon Oilers i Purple Mutant Eaters), wiele ras (w tym dwóch takich, które nie znalazły się w poprzedniej wersji Mutant Football League) oraz szeroki wybór stadionów najeżonych śmiercionośnymi pułapkami – dołami z lawą, minami, czy wysuwającymi się piłami tarczowymi. Gra posiada także system pogodowy, który może dodatkowo wpłynąć na przebieg rozgrywki.

Tryby gry

Mutant Football League: Dynasty Edition oferuje wiele trybów gry. W Dynasty Mode stajemy się trenerem i prowadzimy nasz zespół do sukcesu w ramach rozbudowanej kampanii dla pojedynczego gracza. Odpowiadamy wówczas za wypłaty, kupowanie/sprzedawanie zawodników, a za nasze działania otrzymujemy punkty doświadczenia, pozwalające odblokować kolejne poziomy gracza.

Poza kampanią dostępne są także tryby Exhibition, Training Camp, Practice, Playoffs oraz Full Season. Mecze multiplayerowe mogą być rozgrywane z jednym lub trzema innymi graczami.

Kwestie techniczne

Mutant Football League: Dynasty Edition charakteryzuje się atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną. Zarówno stadiony, jak i modele postaci zostały przygotowane z dużą dbałością o szczegóły. Rozgrywkom towarzyszy profesjonalny komentarz sportowy z udziałem Tima Kitzrowa, znanego z relacjonowania meczów amerykańskiej ligi koszykarskiej – NBA.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Mutant Football League: Dynasty Edition

Klasyfikacja PEGI Mutant Football League: Dynasty Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE
Switch