Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4XONE
Okładka Mutant Football League (PC)

Mutant Football League

Opracowany przez studio Digital Dreams Entertainment spadkobierca produkcji pod tym samym tytułem, wydanej w 1993 roku na konsolę Sega Mega Drive. Wojna nuklearna, jaka miała miejsce wiele lat wcześniej, doprowadziła do zagłady większości ludzkiej cywilizacji.

Sportowe | science fiction | futbol amerykański | postapokalipsa

Okładka Mutant Football League (PC)

data premiery gry:

31paź2017

PC

19sty2018

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mutant Football League to zręcznościowa gra sportowa traktująca o fikcyjnej dyscyplinie, będącej parodią futbolu amerykańskiego. Jest to spadkobierca produkcji pod tym samym tytułem, wypuszczonej w 1993 roku na 16-bitową konsolę Sega Mega Drive. Projekt wyszedł spod rąk pracowników studia Digital Dreams Entertainment, a w produkcji brał udział ojciec pierwowzoru, czyli Michael Mendheim.

Fabuła

Akcja Mutant Football League toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, wiele lat po tym, jak wojna nuklearna doprowadziła do zagłady większości ludzkiej cywilizacji. Co gorsza, siła tego kataklizmu była tak druzgocąca, że doprowadziła do powstania mutantów, wyjścia z ziemi demonów oraz wskrzeszenia zmarłych.

Postapokaliptyczna rzeczywistość nie oznacza jednak, że mieszkańcy naszej planety przestali kochać rozgrywki sportowe. Uległy one jedynie mocnemu przeobrażeniu i największa popularnością cieszy się tytułowa Futbolowa Liga Mutantów.

Mechanika

Mutant Football League pozwala na wzięcie udziału w zręcznościowych rozgrywkach brutalnego sportu, będącego parodią futbolu amerykańskiego. Na boiskach walczą ze sobą dwie siedmioosobowe drużyny, składające się z istot o rożnych rozmiarach i zdolnościach. Wśród nich spotykamy nie tylko tytułowe mutanty, ale również kosmitów, ożywione szkielety, demony czy roboty bojowe. W sumie w grze znalazło się trzydzieści drużyn i każda z nich dysponuje innymi zawodnikami.

Podczas zabawy wybrana przez nas drużyna próbuje wygrać sezon, na który składa się trzynaście starć. Gra jest bardzo brutalna, więc większość zespołów nie dożywa końca rozgrywek. Zawodnicy korzystają m.in. z kastetów, pałek, toporów wojennych, pił łańcuchowych, a nawet granatów. Również same stadiony są śmiertelnie niebezpiecznymi miejscami i oferują takie „atrakcje” jak pułapki, miny, jeziora lawy, chmury toksycznego gazu czy cienki lód, który w każdej chwili może popękać pod stopami sportowców. Do tego dochodzi jeszcze system pogody, obejmujący m.in. burze z piorunami czy opady na tyle kwaśne, że są w stanie stopić nawet najbardziej wytrzymały pancerz.

Gracze mogą pomagać sobie, stosując nieczyste zagrywki, takie jak np. przekupienie sędziego. Ponadto każda drużyna posiada w swoim składzie gwiazdorów dysponujących licznymi umiejętnościami specjalnymi.

Dodatkową atrakcją w Mutant Football League jest możliwość wykreowania zespołu od zera, poczynając od jego nazwy, aż po grające w nim postacie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Mutant Football League

Klasyfikacja PEGI Mutant Football League

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mutant Football League

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4590 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 10
Mutant Football League - nowy zwiastun ultrabrutalnej gry sportowej
Mutant Football League - nowy zwiastun ultrabrutalnej gry sportowej

wiadomość30 sierpnia 2015

Zespół Digital Dreams Entertainment opublikował nowy zwiastun Mutant Football League, czyli brutalnej gry sportowej, w której drużyny potworów zmierzą się w rozgrywkach parodiujących futbol amerykański. Produkcja ukaże się w przyszłym roku na pecety i konsole.

PC
PS4
XONE