Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2015, 15:49

Mutant Football League - nowy zwiastun ultrabrutalnej gry sportowej

Zespół Digital Dreams Entertainment opublikował nowy zwiastun Mutant Football League, czyli brutalnej gry sportowej, w której drużyny potworów zmierzą się w rozgrywkach parodiujących futbol amerykański. Produkcja ukaże się w przyszłym roku na pecety i konsole.

Z okazji trwającego obecnie konwentu PAX Prime niezależne studio deweloperskie Digital Dreams Entertainment wypuściło nowy zwiastun Mutant Football League, czyli pełnej czarnego humoru gry sportowej, będącej kontynuacją 16-bitowej konsolowej produkcji z 1993 roku. Projekt powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a jego premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Wśród większości europejskich graczy wychowanych na grach komputerowych nazwa Mutant Football League nie wywołuje zapewne żadnych skojarzeń i zamiast tego, gdy myślimy o grach tego typu do głowy przychodzą nam raczej takie tytuły jak Speedball 2, Blood Bowl czy Brutal Sports Football. Natomiast w Stanach Zjednoczonych, wydane na konsolę Sega Genesis Mutant Football League cieszy się statusem pozycji kultowej i marka doczekała się nawet telewizyjnej serii animowanej bazującej na jej motywach. Dlatego fani od dwóch dekad prosili o kontynuację, ale twórcom pierwowzoru dopiero niedawno temu udało się wreszcie zdobyć środki na jej wyprodukowanie.

Mutant Football League - nowy zwiastun ultra brutalnej gry sportowej - ilustracja #1

Mutant Football League pozwoli na wzięcie udziału w zręcznościowych rozgrywkach brutalnego sportu, będącego parodią futbolu amerykańskiego. Na boiskach walczyć ze sobą będą dwie siedmioosobowe drużyny, składające się z istot o rożnych rozmiarach i zdolnościach. Wśród nich spotkamy nie tylko tytułowe mutanty, ale również kosmitów, ożywione szkielety, demony czy roboty bojowe. W sumie w grze znajdziemy trzydzieści drużyn i każda z nich dysponować ma innymi zawodnikami.

Podczas zabawy wybrana przez nas drużyna spróbuje wygrać sezon, na który składać się ma trzynaście starć. Gra będzie bardzo brutalna, więc większość zespołów nie dożyje końca rozgrywek. Zawodnicy będą korzystali m.in. z kastetów, pałek, toporów wojennych, pił łańcuchowych a nawet granatów. Również same stadiony mają być śmiertelnie niebezpiecznymi miejscami i zaoferują takie „atrakcje” jak pułapki, miny, kałuże lawy, chmury toksycznego gazu czy cienki lód, który w każdej chwili może ulec zarwaniu. Do tego dojdzie jeszcze system pogody, obejmujący m.in. burze z piorunami czy opady na tyle kwaśne, że mają być w stanie stopić nawet najbardziej wytrzymały pancerz.

Gracze będą mogli pomagać sobie stosując nieczyste zagrywki, takie jak np. przekupienie sędziego. Ponadto każda drużyna posiadać ma w swoim składzie gwiazdorów dysponujących licznymi umiejętnościami specjalnymi. Pojawi się także opcja wykreowania zespołu od zera, poczynając od jego nazwy, aż po grające w nim postacie.

  1. Mutant Football League – oficjalna strona gry