Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4XONE
Okładka Blood Bowl II (PC)
OkładkaBlood Bowl II (PC)

Blood Bowl II

Blood Bowl 2

Pełnoprawna kontynuacja osadzonej w realiach fantasy gry sportowej, w której rasy znane z popularnego uniwersum Warhammera rywalizują ze sobą w wyjątkowo brutalnej odmianie futbolu amerykańskiego.

Sportowe | fantasy | turowe | futbol amerykański | Warhammer

Blood Bowl II Premiera

22wrz2015

PC PS4 XONE

Gry podobne do Blood Bowl II

Rocket League

Chaos League

Blood Bowl 3

Blood Bowl II to pełnoprawna kontynuacja wydanej w 2009 roku brutalnej gry sportowej. Ponownie mamy do czynienia z nietypową odmianą futbolu amerykańskiego. Cechą charakterystyczną produkcji jest fakt, że gra osadzona jest w realiach fantasy i posiada oficjalną licencję Games Workshop. Dzięki temu nasze drużyny złożone są z ras znanych wszystkim graczom z uniwersum kultowego Warhammera.

Osią gry jest zupełnie nowa, rozbudowana kampania, pełna nagłych zwrotów akcji i ryzykownych decyzji. Tym razem wcielimy się w trenera jednej z najstarszych i najznamienitszych drużyn Starego Świata – będącej chlubą ludzi Reikland Reavers. Ogólny zarys rozgrywki pozostał jednak niezmieniony. Jako menadżer będziemy musieli ustalać skład drużyny i rozgrywać spotkania z kolejnymi przeciwnikami pamiętając o tym, że każda z ras posiada zarówno swoje mocne jak i słabe strony. Prócz odpowiedniej taktyki będziemy mogli skorzystać ze sporego arsenału broni i innych ulepszeń, dzięki którym znacznie łatwiej będzie nam przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Oprócz kampanii fabularnej, Blood Bowl II oferuje również tryb ligi, który pozwala na stworzenie od podstaw i dowolne kształtowanie własnej drużyny oraz stadionu.

Podczas tworzenia gry autorzy wzięli sobie mocno do serca sugestie fanów. Dla potrzeb kontynuacji przygotowano zupełnie nowy silnik graficzny, którego możliwości znacznie wpłynęły na walory wizualne gry oraz jakość animacji. Wprowadzono też nowy system dynamicznych kamer. Nasze poczynania komentować będzie na żywo sympatyczny duet, złożony z wampira Jima Johnsona oraz ogra Boba Bifforda. Interfejs gry, transmisje meczy oraz system powtórek przygotowane zostały w charakterystycznym stylu CabalVision – oficjalnej telewizji Blood Bowl.

Wzorem części pierwszej, zabawa nie ogranicza się jedynie do gry w trybie single player. Duży nacisk położono ponownie na możliwość zabawy wielu graczy, bo przecież ten właśnie element w głównej mierze zdecydował o sukcesie serii. Dzięki dokonanym zmianom, nowa odsłona gry stała się przystępniejsza dla nowicjuszy i tzw. niedzielnych graczy, lecz jednocześnie bardziej atrakcyjna i wymagająca dla wszystkich weteranów serii.

Ostatnia modyfikacja 21 kwietnia 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Blood Bowl II cena w dniu premiery: 84,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Blood Bowl II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Blood Bowl II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 768 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 5670 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
PS4
XONE