Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2013, 08:55

autor: Adrian Werner

Blood Bowl II – pierwsze screeny i nowe informacje

Studio Cyanide opublikowało pierwsze screeny ze sportowej strategii fantasy Blood Bowl II. Twórcy ujawnili też sporo nowych informacji na temat projektu.

Blood Bowl II – pierwsze screeny i nowe informacje - ilustracja #1

Na początku roku studio Cyanide zapowiedziało Blood Bowl II, czyli kontynuację strategii traktującej o brutalnej odmianie futbolu amerykańskiego rozgrywanej w znanym z Warhammera Starym Świecie. Wtedy jednak twórcy poskąpili jakichkolwiek konkretów i ograniczyli się do stwierdzenia, że projekt znajduje się w produkcji. Dopiero teraz autorzy wypuścili szczegółowe informacje oraz pierwsze screeny.

  1. Blood Bowl II - oficjalna strona gry

Blood Bowl II zaoferuje potężną kampanię dla pojedynczego gracza. Wcielimy się w niej w trenera jednej z najstarszych drużyn Starego Świata, czyli Reikland Reavers, w skład której wchodzą głównie ludzie. Autorzy obiecują, że opowieść wypełniona zostanie ryzykownymi decyzjami, nagłymi zwrotami akcji oraz przede wszystkim spektakularnymi meczami. Naszym głównym celem będzie oczywiście wygranie ligi i zdobycie pucharu.

Blood Bowl II – pierwsze screeny i nowe informacje - ilustracja #2

Gra powstaje na nowym silniku graficznym, który opracowany został specjalnie z myślą o Blood Bowl II. Ma on zapewnić znacznie lepszą jakość grafiki oraz dzwięku i tym samym wierniejsze odwzorowanie świata znanego z planszówkowego pierwowzoru. Ponadto możemy spodziewać się płynniejszych animacji oraz sprawniejszego systemu dynamicznych kamer. Przebieg meczów komentować będzie duet w składzie Jim Johnson oraz Bob Bifford, których głosy mogliście usłyszeć na wypuszczonym kilka miesięcy temu zwiastunie.

Zmiany w Blood Bowl II nie ograniczą się do poprawek technologicznych. Twórcy planują wprowadzenie licznych nowych elementów, wśród których znajdą się zarówno ułatwienia dla żółtodziobów, jak i funkcje uatrakcyjniające zabawę dla weteranów. Poza kampanią fabularną otrzymamy również tryb ligi, który pozwoli na swobodne kształtowanie własnej drużyny, klubu oraz stadionu. Nie zabraknie także znacznie ulepszonych rozgrywek multiplayer. Autorzy obiecują, że gra zaoferuje sporo ciekawych innowacji, ale większość z nich ujawniona zostanie dopiero w najbliższych tygodniach.

Blood Bowl II powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera gry nastąpi w przyszłym roku.