Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2015, 09:56

autor: Góral

Blood Bowl II zadebiutuje pod koniec wakacji

Poznaliśmy, miejmy nadzieję, ostateczną datę premiery niecodziennej gry sportowej Blood Bowl II. Produkcja miała ukazać się w tym miesiącu, ale ze względu na chęć dopieszczenia projektu, debiut przełożono na 22 sierpnia bieżącego roku. Tytuł dostępny będzie na konsolach PlayStation 4, Xbox One i PC-tach.

Firma Focus Home Interactive, wydawca Blood Bowl II, ujawniła, że produkcja tworzona przez studio Cyanide ukaże się 22 września na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych. Pierwotnie projekt planowano wypuścić na rynek w tym miesiącu, ale ze względu na chęć jego dopieszczenia, przełożono premierę na końcówkę wakacji. Przy okazji zaprezentowano kolejny zwiastun gry, tym razem przedstawiający kampanię fabularną. Dodatkowo zdradzono, że osoby składające zamówienia przedpremierowe, otrzymają dostęp do jednej z dwóch ras – Lizardmen (Jaszczuroludzie) lub Wood Elves (Leśne Elfy). Oprócz tego, na kilka tygodni przed oficjalną premierą gry, tytuł będzie można wypróbować w ramach multiplayerowej wersji beta (tylko na Steamie).

Blood Bowl II to brutalna odmiana futbolu amerykańskiego. - Blood Bowl II zadebiutuje pod koniec wakacji - wiadomość - 2015-06-12
Blood Bowl II to brutalna odmiana futbolu amerykańskiego.
Blood Bowl II w skrócie:
  • Gatunek: gra sportowa
  • Deweloper: Cyanide Studio
  • Wydawca: Focus Home Interactive
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 22 września 2015 roku

Blood Bowl II to niecodzienna gra sportowa, w której w zawodach uczestniczą przedstawiciele ras znanych z uniwersum Warhammera. Podczas zabawy rozgrywamy mecze opierające się na zasadach futbolu amerykańskiego, przy czym dozwolone są dużo brutalniejsze zagrania. Gracz wciela się w menadżera drużyny, a do jego zadań należeć będzie nie tylko kierowanie zespołem na boisku, ale także poza nim (ustalanie taktyki, dobieranie składu itd.).

Pierwsza część Blood Bowl ukazała się w 2009 roku. Tytuł oparty jest na grze stołowej o tej samej nazwie, stworzonej przez Jervisa Johnsona z firmy Games Workshop. Pierwsza edycja planszówki zadebiutowała w 1986 roku, a w późniejszych latach doczekała się innych wydań, wprowadzających do zabawy nowe zasady.

Blood Bowl II zadebiutuje pod koniec wakacji - ilustracja #3

Za Blood Bowl II odpowiada ekipa Cyanide Studio. Francuski deweloper został założony w 2000 roku i od tamtej pory wyprodukował szereg rozmaitych produkcji, w tym chociażby serię Pro Cycling Manager, Confrontation, Of Orcs and Men czy też Styx: Master of Shadows.