Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2015, 09:08

autor: Adrian Werner

The Deadly Tower of Monsters nową grą autorów Zeno Clash

Znane z serii Zeno Clash studio ACE Team zapowiedziało grę akcji The Deadly Tower of Monsters. Produkcja będzie stylizowana na reedycję starego filmu science-fiction, a zabawie towarzyszyć ma komentarz fikcyjnego reżysera.

The Deadly Tower of Monsters w skrócie:
  1. Deweloper: ACE Team
  2. Wydawca: Atlus
  3. Platformy: PC,PS4
  4. Data premiery: jesień 2015 r.

Firma Atlus zapowiedziała The Deadly Tower of Monsters, czyli grę akcji utrzymaną w klimacie retro science-fiction. W planach są wersje na pecety oraz konsolę PlayStation 4, a premiera ma nastąpić jesienią tego roku. Produkcja powstaje w studiu ACE Team, znanym z takich tytułów jak Rock of Ages, Abyss Odyssey czy seria Zeno Clash.

Najciekawszym elementem projektu wydaje się być jego stylistyka. Gra udaje bowiem reedycję starego czarno-białego filmu science-fiction, który z okazji wydania na DVD został pokolorowany. Z tym pomysłem współgrają projekty postaci i świata. Potwory opracowano tak, jak gdyby odgrywali je aktorzy ubrani w kostiumy lub animatroniczne lalki, a w scenach z latającymi statkami kosmicznymi wyraźnie widać podczepione do ich modeli linki. Ponadto zabawie towarzyszyć będzie stały komentarz reżysera, opisującego jak dawno temu on i jego ekipa sfilmowali konkretne sceny.

 The Deadly Tower of Monsters nową grą autorów Zeno Clash - ilustracja #1

Kampania opowie o przygodach trzech ludzkich astronautów i towarzyszącego im robota, których statek rozbije się na obcej plancie znanej jako Gravoria. Jedynym sposobem na ucieczkę z tego miejsca będzie wdrapanie się na sam szczyt potężnej wieży. Problem w tym, że budowla ta znana jest w całym wszechświecie jako jedna wielka śmiercionośna pułapka.

Wydarzenia będziemy obserwowali z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera, a zabawa sprowadzi się głównie do eliminowania hord przeciwników. Podczas starć astronauci wykorzystają szeroki arsenał uzbrojenia i zmierzą się m.in. z człekokształtnymi jaszczurami, zmutowanymi przez promieniowanie gigantycznymi mrówkami, dinozaurami oraz mechanicznymi małpami.

Z każdym kolejnym pokonywanym piętrem rósł będzie poziom trudności. Co ciekawe, przeciwnicy będą mogli nas zrzucić z wieży na niższe piętra, ale nie zakończy się to śmiercią, zaś takie spadanie pozwoli nam często dotrzeć do niedostępnych wcześniej lokacji. Wszystkie cztery postaci dysponować mają odmiennym ekwipunkiem i umiejętnościami. Przełączać się pomiędzy nimi będziemy za pomocą porozrzucanych po mapach specjalnych komór. Pojawi się także tryb kooperacyjny dla czterech osób.

  1. ACE Team – oficjalna strona studia
 The Deadly Tower of Monsters nową grą autorów Zeno Clash - ilustracja #2
 The Deadly Tower of Monsters nową grą autorów Zeno Clash - ilustracja #3
 The Deadly Tower of Monsters nową grą autorów Zeno Clash - ilustracja #4
 The Deadly Tower of Monsters nową grą autorów Zeno Clash - ilustracja #5