Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Rocket League (PC)

Rocket League

Opracowana przez studio Psyonix futurystyczna gra sportowa, będąca kontynuacją produkcji o nazwie Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, wydanej w 2008 roku na konsoli PS3.

Zręcznościowe | science fiction | samochodowe | sieciowe | multiplayer | na 2 osoby | funkcje cross-platform | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass

Okładka Rocket League (PC)

producent: Psyonix

wydawca: Psyonix

Strona oficjalna

data premiery gry:

7lip2015

PS4 PC

17lut2016

XONE

14lis2017

Switch
Rekomendacja GRYOnline.pl

Rocket League na PC, PS4 itd. to futurystyczna gra sportowa opracowana przez studio Psyonix, będąca kontynuacją wydanej w 2008 roku na konsolę PlayStation 3 produkcji o nazwie Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars.

Mechanika

Założenia zabawy są bardzo proste i przypominają nieco zasady klasycznego futbolu. Mamy więc dwie drużyny (każda może składać się z 1-4 graczy), dwie bramki oraz piłkę, a celem rywalizacji jest umieszczenie jej w bramce przeciwnika. W rozgrywce nie biorą jednak udziału piłkarze, a kontrolę nad piłką sprawujemy za pośrednictwem specjalnie podrasowanych pojazdów z napędem rakietowym. Zabawę urozmaica między innymi możliwość korzystania z dopalacza, dzięki któremu możemy szybciej przemieszczać się po boisku czy uderzać w piłkę z większą siłą. Podczas meczu możemy również wymanewrowywać przeciwnika za pomocą szeregu akrobatycznych sztuczek, a nawet próbować wyeliminować go chwilowo z rywalizacji dzięki zderzeniu się z nim przy dużej prędkości.

Tryby gry

W podstawowych trybach rozgrywki mecze toczą się na nietypowych arenach, przypominających klatki, zaś poszczególne samochody graczy różnią się właściwie tylko wyglądem (brakuje tu więc klas czy poziomów znanych z wielu innych gier multiplayer). Przewidziano bardzo szerokie możliwości dostosowania ich kształtu, koloru i stylu przy pomocy ponad setki zróżnicowanych gadżetów (zmiany te nie wpływają na ich zachowanie podczas meczu, ale pozwalają na wyróżnienie się na tle innych zawodników).

Rocket League na PC, PS4 itd. umożliwia zabawę w trybie jednego gracza, w którym toczyć możemy pojedynki z komputerowym AI lub wziąć udział w różnorakich treningach czy trybie mistrzostw. W toku rywalizacji sukcesywnie odblokowujemy dostęp do nowych pojazdów oraz elementów ich wyposażenia. Solą zabawy jest jednak multiplayer (rywalizacja lub kooperacja w ramach tej samej drużyny), zarówno w trybie online (za pośrednictwem dedykowanych serwerów), jak i na podzielonym ekranie. Gracze mogą rywalizować w meczach towarzyskich lub rankingowych, a także korzystać z paru alternatywnych dodatków – jak np. „mutatorów”, czyli unikatowych modyfikacji, które zmieniają oblicze rozgrywki na różne sposoby (np. wprowadzając grawitację rodem z Księżyca).

Kwestie techniczne

W porównaniu do swojej poprzedniczki, Rocket League odznacza się znacznie lepszą oprawą graficzną, wykorzystującą możliwości nowoczesnych komputerów i konsol ósmej generacji. Autorzy ulepszyli także silnik fizyczny i zadbali o odpowiednią dynamikę rozgrywki. Na uwagę zasługuje również ciekawy system powtórek, pozwalający na edycję materiału i przygotowanie efektownego klipu wideo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 1956 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Rocket League

Klasyfikacja PEGI Rocket League

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Rocket League

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 / 1 GB Radeon HD 4850 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Live

Recenzja gry Rocket League - piłka nożna na dopalaczu
Recenzja gry Rocket League - piłka nożna na dopalaczu

Recenzja 24 lipca 2015, 17:06

Najpiękniejsze jest to, że taką grę teoretycznie mógłby zrobić każdy. Parę samochodów, stadion i fizyka piłki – gotowe, inkasujemy grube pieniądze. Prawda jest jednak taka, że w Rocket League czuć ogrom włożonego trudu i bardzo przemyślane rozwiązania. Nie jest to wypadek przy pracy ani działanie ludzi, którzy kombinowali, jak zrobić coś szybko i łatwo. Poszczególne elementy gry działają prawidłowo, sterowanie jest czytelne i daje satysfakcję, kod sieciowy łączy szybko i bez żadnych czkawek. Oprawa audiowizualna wypada doskonale i w udany sposób buduje atmosferę wydarzenia sportowego. Parę istotnych drobiazgów ułatwia też czerpanie radochy z walki – jest kamera, która pozwala śledzić piłkę przez cały czas, są powtórki Nie zdarzyło mi się, żeby gra się wykrzaczyła czy w ogóle sprawiała jakiekolwiek problemy. Solidna robota, lekkość, wyczucie i proste, a błyskotliwe pomysły – tak to wygląda.

PS4
PC
XONE
Switch