Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONEPS5PCXSXPS4
Okładka Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr (XONE)
OkładkaWarhammer 40,000: Inquisitor - Martyr (XONE)

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

Osadzone w uniwersum Warhammera 40,000 RPG akcji, opracowane przez węgierskie studio Neocore Games. W Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr wcielamy się w podróżującego po całej galaktyce agenta Inkwizycji, który staje do krwawej walki z przeciwnikami Imperatora.

RPG | science fiction | hack'and'slash | widok izometryczny | Warhammer 40,000 | kooperacja | RPG akcji | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr Premiera

5cze2018

PC

23sie2018

PS4 XONE

27paź2022

PS5 XSX

Gry podobne do Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

Path of Exile

Minecraft: Dungeons

The Ascent

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr jest grą typu RPG akcji, stworzoną przez zespół Neocore Games. Studio ma na swoim koncie między innymi ciepło przyjętą serię The Incredible Adventures of Van Helsing, a także cykl Król Artur.

Fabuła

Akcję Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr osadzono w bogatym uniwersum Warhammer 40,000. Gracz wciela się w rolę tytułowego Inkwizytora – jednego z tajnych agentów Imperatora, których zadaniem jest obrona ludzkości przed heretykami, mutantami, demonami i złowrogimi siłami Chaosu. Tym razem wolą Imperatora jest zbadanie tajemniczego Sektora Caligari, znajdującego się na rubieżach Imperium. Miejsce to jest wypełnione setkami układów słonecznych i tysiącami planet, na których roi się od rozmaitych, zasługujących na śmierć zagrożeń. Produkcja została podzielona na specjalne minikampanie, opowiadające własne historie, z kolei szersza opowieść jest generowana w toku rozgrywki przez całą, skupioną wokół omawianego tytułu społeczność.

Mechanika

W Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr akcja prezentowana jest w widoku izometrycznym. Czekający na spenetrowanie świat ma otwarty charakter, a odwiedzane przez nas lokacje są generowane losowo. Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech klas postaci – do naszej dyspozycji oddano między innymi Krzyżowca, czyli potężnego, uzbrojonego po zęby wojownika, któremu niestraszne nawet najliczniejsze grupy przeciwników oraz Asasynkę, robiącą użytek z lżejszego pancerza i ostrza przywodzącego na myśl katanę. Każda z postaci została wyposażona w indywidualne drzewko zdolności aktywnych i pasywnych, do których dostęp otrzymujemy w miarę postępów w grze.

Schemat rozgrywki oparto na eksploracji otoczenia (uskutecznianej zarówno na piechotę, jak i za sterami pojazdów), wykonywaniu rozmaitych, napotykanych po drodze zadań oraz na walce z hordami przeciwników. Na naszej drodze staje zarówno klasyczne „mięso armatnie”, którego pokonanie wymaga większego wysiłku, jak i wszelkiej maści bossowie. Ci zazwyczaj przewyższają swych pobratymców rozmiarami, a także cechują się znacznie wyższym współczynnikiem wytrzymałości na obrażenia i większą siłą rażenia. W starciach z nimi, kluczem do sukcesu jest nie tylko posiadanie odpowiednio potężnego uzbrojenia, lecz również pozbawianie ich kolejnych fragmentów pancerza i kończyn – owocem naszego wysiłku jest efektowna animacja wykańczania znajdującego się w agonii adwersarza.

W trakcie zabawy gracz musi zważać nie tylko na ilość amunicji, lecz także na dostępność poszczególnych umiejętności – po użyciu, każda z nich bowiem regeneruje się przez określoną ilość czasu, co tyczy się też mikstur leczniczych, jakimi często wspomagamy się w walce. Kontrolę nad oponentami sprawuje zaawansowana sztuczna inteligencja, robiąca użytek z topografii terenu, a także oferowanych przez niego możliwości – podobnie jak protagonista, oponenci potrafią kryć się za osłonami oraz je niszczyć, by pozbawić przeciwnika możliwości obrony. W miarę odnoszonych sukcesów gracz ulepsza nie tylko samego bohatera, lecz także posiadany przez niego arsenał – w grze bowiem znalazł się rozbudowany system craftingu.

Tryby gry

Filar Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr stanowi fabularna kampania dla pojedynczego gracza. Oprócz tego, w grze zaimplementowano tryb Inquisitorial Campaign, gdzie maksymalnie czterech graczy może połączyć swe siły, by walczyć o przywrócenie Imperium należnej mu chwały w sektorze, a także dołączać do funkcjonujących w świecie gry klanów. Ponadto, to właśnie tutaj możemy wziąć udział w specjalnych wydarzeniach, oferujących możliwość uczestnictwa w unikalnych misjach.

Kwestie techniczne

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr działa w oparciu o autorską technologię Neocore Games. Produkcja charakteryzuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną – wrażenie robią nie tylko pełne detali modele przeciwników, lecz także dopracowane z dbałością o szczegóły, podatne na zniszczenia otoczenie. Zabawie towarzyszy skomponowana na potrzeby gry, podniosła, pełna patosu muzyka.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2120 3.3 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-2600 3.4 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE
PS5
XSX