Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr (PC)

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

Osadzone w popularnym uniwersum Warhammera 40,000 RPG akcji, opracowane przez węgierskie studio Neocore Games, znane dotąd głównie za sprawą serii King Arthur oraz The Incredible Adventures of Van Helsing.

RPG | science fiction | hack'and'slash | widok izometryczny | Warhammer 40,000 | kooperacja | RPG akcji

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr jest grą typu RPG akcji, stworzoną przez zespół Neocore Games. Studio ma na swoim koncie między innymi ciepło przyjętą serię The Incredible Adventures of Van Helsing, a także cykl Król Artur. Produkcja trafiła między innymi na platformę PC, PS4 i XONE.

Fabuła

Akcję Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr osadzono w bogatym uniwersum Warhammer 40,000. Gracz wciela się w rolę tytułowego Inkwizytora – jednego z tajnych agentów Imperatora, których zadaniem jest obrona ludzkości przed heretykami, mutantami, demonami i złowrogimi siłami Chaosu. Tym razem wolą Imperatora jest zbadanie tajemniczego Sektora Caligari, znajdującego się na rubieżach Imperium. Miejsce to jest wypełnione setkami układów słonecznych i tysiącami planet, na których roi się od rozmaitych, zasługujących na śmierć zagrożeń. Produkcja została podzielona na specjalne minikampanie, opowiadające własne historie, z kolei szersza opowieść jest generowana w toku rozgrywki przez całą, skupioną wokół omawianego tytułu społeczność.

Mechanika

W Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr akcja prezentowana jest w widoku izometrycznym. Czekający na spenetrowanie świat ma otwarty charakter, a odwiedzane przez nas lokacje są generowane losowo. Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech klas postaci – do naszej dyspozycji oddano między innymi Krzyżowca, czyli potężnego, uzbrojonego po zęby wojownika, któremu niestraszne nawet najliczniejsze grupy przeciwników oraz Asasynkę, robiącą użytek z lżejszego pancerza i ostrza przywodzącego na myśl katanę. Każda z postaci została wyposażona w indywidualne drzewko zdolności aktywnych i pasywnych, do których dostęp otrzymujemy w miarę postępów w grze.

Schemat rozgrywki oparto na eksploracji otoczenia (uskutecznianej zarówno na piechotę, jak i za sterami pojazdów), wykonywaniu rozmaitych, napotykanych po drodze zadań oraz na walce z hordami przeciwników. Na naszej drodze staje zarówno klasyczne „mięso armatnie”, którego pokonanie wymaga większego wysiłku, jak i wszelkiej maści bossowie. Ci zazwyczaj przewyższają swych pobratymców rozmiarami, a także cechują się znacznie wyższym współczynnikiem wytrzymałości na obrażenia i większą siłą rażenia. W starciach z nimi, kluczem do sukcesu jest nie tylko posiadanie odpowiednio potężnego uzbrojenia, lecz również pozbawianie ich kolejnych fragmentów pancerza i kończyn – owocem naszego wysiłku jest efektowna animacja wykańczania znajdującego się w agonii adwersarza.

W trakcie zabawy gracz musi zważać nie tylko na ilość amunicji, lecz także na dostępność poszczególnych umiejętności – po użyciu, każda z nich bowiem regeneruje się przez określoną ilość czasu, co tyczy się też mikstur leczniczych, jakimi często wspomagamy się w walce. Kontrolę nad oponentami sprawuje zaawansowana sztuczna inteligencja, robiąca użytek z topografii terenu, a także oferowanych przez niego możliwości – podobnie jak protagonista, oponenci potrafią kryć się za osłonami oraz je niszczyć, by pozbawić przeciwnika możliwości obrony. W miarę odnoszonych sukcesów gracz ulepsza nie tylko samego bohatera, lecz także posiadany przez niego arsenał – w grze bowiem znalazł się rozbudowany system craftingu.

Tryby gry

Filar Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr na platformie PC, PS4 i XONE stanowi fabularna kampania dla pojedynczego gracza. Oprócz tego, w grze zaimplementowano tryb Inquisitorial Campaign, gdzie maksymalnie czterech graczy może połączyć swe siły, by walczyć o przywrócenie Imperium należnej mu chwały w sektorze, a także dołączać do funkcjonujących w świecie gry klanów. Ponadto, to właśnie tutaj możemy wziąć udział w specjalnych wydarzeniach, oferujących możliwość uczestnictwa w unikalnych misjach. Tytuł oferuje również wariant rozgrywki oparty na rywalizacji – gracze mogą budować własne fortece, będące swego rodzaju bazami wypadowymi. Stanowią one łakomy kąsek dla pozostałych, stając się celem potencjalnego ataku. Możemy więc stanąć przed koniecznością obrony swojego przyczółku lub przeprowadzenia ofensywy na fortecę wroga.

Kwestie techniczne

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr działa w oparciu o autorską technologię Neocore Games. Produkcja charakteryzuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną – wrażenie robią nie tylko pełne detali modele przeciwników, lecz także dopracowane z dbałością o szczegóły, podatne na zniszczenia otoczenie. Zabawie towarzyszy skomponowana na potrzeby gry, podniosła, pełna patosu muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena gry 8,7 / 10 na podstawie 36 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,2 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Gry podobne do Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

Klasyfikacja PEGI Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-2600 3.4 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-2120 3.3 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7850 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Ambitne plany rozwoju gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr
Ambitne plany rozwoju gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

wiadomość10 czerwca 2018

Studio Neocore omówiło plany rozwoju gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr na najbliższe miesiące. Dzięki darmowym aktualizacjom mocno rozbudowany zostanie tzw. endgame, a start pierwszego sezonu rozszerzy świat tej produkcji o nowy podbsektor i wprowadzi frakcję Mrocznych Eldarów.

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr ukaże się dopiero w czerwcu
Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr ukaże się dopiero w czerwcu

wiadomość19 kwietnia 2018

Studio NeocoreGames ogłosiło, że premiera RPG-a akcji Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr została przełożona na czerwiec. Powodem opóźnienia są problemy z jedną z wersji konsolowych gry.

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr z datą premiery
Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr z datą premiery

wiadomość15 marca 2018

Studio Neocore Games podzieliło się z graczami datą premiery gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr, od ubiegłego roku dostępnej w programie Steam Early Access. Poza tym autorzy opublikowali nowy zwiastun, na którym zaprezentowali przeciwników czekających na ubicie, a także ujawnili, w jaki sposób gra wykorzysta możliwości PlayStation 4 Pro.

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr trafiło do sprzedaży w Steam Early Access
Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr trafiło do sprzedaży w Steam Early Access

wiadomość2 września 2017

Do sprzedaży w Steam Early Access trafiła wczesna wersja Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr, czyli RPG akcji autorstwa znanego z serii The Incredible Adventures of Van Helsing zespołu Neocore Games.

Premiera Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr opóźniona
Premiera Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr opóźniona

wiadomość15 grudnia 2016

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr jawi się jako wyjątkowo rozbudowana gra RPG akcji, osadzona w kultowym, bogatym uniwersum Warhammer 40,000. Ambicje deweloperów okazały się jednak zbyt wygórowane, by tytuł mógł zadebiutować jeszcze w tym roku.

PC
PS4
XONE