Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2018, 11:06

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr ukaże się dopiero w czerwcu

Studio NeocoreGames ogłosiło, że premiera RPG-a akcji Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr została przełożona na czerwiec. Powodem opóźnienia są problemy z jedną z wersji konsolowych gry.

Na grę przyjdzie nam poczekać trochę dłużej. - Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr ukaże się dopiero w czerwcu - wiadomość - 2018-04-19
Na grę przyjdzie nam poczekać trochę dłużej.
WARHAMMER 40K: INQUISITOR – MARTYR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: NeocoreGames
  2. Wydawca: NeocoreGames/Bigben Interactive
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platforma: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 5 czerwca 2018 r.

Mamy złe wieści dla osób czekających na premierę Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr, czyli RPG-a akcji, nad którym pracuje znane z serii The Incredible Adventures of Van Helsing studio NeocoreGames. Autorzy poinformowali, że nie uda im się dotrzymać terminu premiery zapowiedzianego na 11 maja. Produkcja zaliczy kilkutygodniowy poślizg i ukaże się 5 czerwca.

Powodem obsuwy są problemy techniczne, które pojawiły się przy jednym z wydań konsolowych. Poradzenie sobie z nimi zajęło sporo czasu i deweloperzy nie zdążyli odpowiednio wcześnie wysłać ostatecznej wersji do tłoczni. Na PC autorzy wydadzą produkcję samodzielnie, ale na PlayStation 4 i Xboksie One zajmie się tym firma Bigben Interactive, która chce, aby wszystkie trzy edycje zadebiutowały równocześnie. Dlatego ostatecznie premierę przesunięto na 5 czerwca.

Przypomnijmy, że wczesna wersja Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr zadebiutowała na pecetach 31 sierpnia ubiegłego roku w ramach Steam Early Access. Dzięki poślizgowi ma ona otrzymać jeszcze jedną aktualizację, która ukaże się 21 maja.

Autorzy przepraszają za opóźnienie, ale obiecują, że wyjdzie ono wersji PC na dobre, gdyż będą mieli dodatkowe trzy tygodnie na jej dopieszczenie. W tym czasie zamierzają również zaimplementować najważniejsze sugestie graczy odnośnie zbalansowania rozgrywki.

Warto na koniec wspomnieć, że w zeszłym miesiącu autorzy ujawnili, że gra wykorzysta dodatkową moc oferowaną przez PlayStation 4 Pro. Użytkownicy tej konsoli będą mogli wybrać między trzema trybami – stawiającym na wydajność, maksymalnie podkręcającym jakość grafiki oraz zbalansowanym, łączącym elementy dwóch poprzednich.

  1. Oficjalna strona gry