Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2018, 10:25

autor: AlexB

Wycieczka do parku w dodatku Parklife do Cities Skylines

Studio Colossal Order zapowiedziało nowy dodatek do swojej przebojowej strategii ekonomicznej Cities: Skylines. Parklines, gdyż taki będzie nosił tytuł, skupi się na wszelkiej maści parkach i zadebiutuje 24 maja.

Nasze atrakcje są całkowicie bezpieczne. Serio. - Wycieczka do parku w dodatku Parklife do Cities Skylines - wiadomość - 2018-04-20
Nasze atrakcje są całkowicie bezpieczne. Serio.

W ubiegłym tygodniu minęła trzecia rocznica premiery Cities: Skylines. Strategia ekonomiczna studia Colossal Order skupiająca się na budowie miast przebojem wbiła się na rynek, przejmując chociażby sporą grupę fanów cyklu SimCity, niezbyt zadowolonych z kierunku, w jakim poszła jego ostatnia część. Spory sukces stał się motywacją dla twórców do stałego wsparcia i rozwoju tytułu. Do tej pory pojawiło się pięć dużych dodatków do Cities: Skylines, lecz na tym nie koniec. Oficjalnie zapowiedziano bowiem szóste rozszerzenie, zatytułowane Parklife. Zadebiutuje ono 24 maja bieżącego roku. Poniżej możecie obejrzeć jego zwiastun. DLC wyceniono na Steamie na 53,99 złotych, lecz do premiery można je zakupić z dziesięcioprocentowym rabatem.

Jak sam tytuł wskazuje, dodatek Parklife skupi się na wszelkiego rodzaju parkach. Dzięki niemu będzie można stworzyć w naszych metropoliach place zabaw, rezerwaty przyrody, ogrody zoologiczne i wiele więcej. Z przygotowywaniem tego typu terenów będą wiązały się nowości w systemie budowania. W dzielnicach parkowych nie zaistnieje wymóg stawiania obiektów wyłącznie przy drogach. Będzie je można skonstruować również obok ścieżek. Pojawi się także opcja wznoszenia różnych ozdobników w dowolnym miejscu parku. Aby skutecznie zarządzać tymi miejscami, do gry dodane zostaną służby, których celem będzie między innymi utrzymywanie zieleni miejskiej w czystości, oraz jedenaście nowych przepisów (trzy dla miasta i osiem dla parków), takich jak prawa zwierząt czy regulacje związane z pokazami sztucznych ogni.

To nie wszystko. Wraz z nadchodzącym rozszerzeniem Cities: Skylines doczeka się również kilku nowych elementów związanych z ruchem turystycznym w miastach. Chodzi między innymi o nową linię autobusową przeznaczoną dla zwiedzających oraz organizację wycieczek krajoznawczych.

Tradycyjnie, część zmian zostanie wprowadzona zupełnie za darmo, wraz z towarzyszącym rozszerzeniu patchem. Mowa między innymi o nowym panelu związanym z turystyką, drzewach redukujących hałas, ulepszeniach trybów kamery, niespotykanych dotąd modelach turystów oraz kilku usprawnieniach dla modderów.

Końcówka maja może być zatem doskonałą okazją do powrotu do Cities: Skylines. Pogoda za oknem bez wątpienia będzie sprzyjała odwiedzinom w parkach, zarówno tych prawdziwych, jak i wirtualnych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.