Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEPS4
Okładka Cities: Skylines - Parklife (PC)

Cities: Skylines - Parklife

Szóste duże rozszerzenie do popularnej strategii ekonomicznej Cities: Skylines. Skupia się ono na wszelkiej maści parkach – od wesołych miasteczek po rezerwaty przyrody.

To jest dodatek do gry Cities: Skylines.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa miasta

Okładka Cities: Skylines - Parklife (PC)

data premiery gry:

24maj2018

PC

28mar2019

XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Parklife jest szóstym dużym (a piętnastym w ogóle) dodatkiem do Cities: Skylines – niezwykle popularnego city buildera od studia Colossal Order. Podobnie jak w przypadku pozostałych rozszerzeń, również to wymaga do działania podstawowej gry.

Mechanika

DLC Parklife, jak można łatwo wywnioskować z tytułu, skupia się przede wszystkim na różnego rodzaju parkach. Dzięki rozszerzeniu gracze mogą wybudować w swoich miastach wesołe miasteczka z ogromnymi diabelskimi młynami i szalonymi kolejkami górskimi, ogrody zoologiczne z egzotycznymi gatunkami zwierząt, idealne na spacery w wolnym czasie rezerwaty przyrody itp. Tytuł daje sporą swobodę w ich kreowaniu. Specjalnie na tę okazję wprowadzono pewne modyfikacje w systemie budowania. W dzielnicach parkowych (nowym rodzaju obszarów) nie trzeba martwić się, czy dane przybytki znajdują się przy drogach; wystarczy postawić je obok ścieżek. Natomiast w dowolnym miejscu można wznieść różne ozdobniki.

Wraz z dodatkiem Parklife w Cities: Skylines pojawił się szereg nowych budynków i obiektów. Wśród nich możemy wyróżnić fontanny, flamingi, niespotykane dotąd rodzaje drzew, żywopłoty, pola kempingowe oraz zabytki pokroju Zamku Lorda Chirpwicka. Rzecz jasna, aby wszystko mogło funkcjonować jak należy, niezbędne są odpowiednie służby miejskie, takie jak konserwatorzy.

Same parki to jednak nie wszystko. W dodatku Parklife rozbudowany został system turystyki. Gracze mogą między innymi wyznaczać trasy wycieczek, ustalać ceny biletów, a nawet tworzyć linie autobusowe przeznaczone specjalnie dla zwiedzających.

Do odpowiedniego ukierunkowania rozwoju miasta, a zwłaszcza jego terenów rekreacyjnych, bez wątpienia przyda się jedenaście nowych przepisów (trzy dla metropolii oraz osiem dla parków), jakie dodało rozszerzenie Parklife. Dotyczą one między innymi praw zwierząt oraz regulacji związanych z pokazami sztucznych ogni.

Twórcy przygotowali również pięć zupełnie nowych map, na których gracze mogą wybudować miasta swoich marzeń.

Kwestie techniczne

Dodatek Parklife wprowadza do Cities: Skylines nowe modele budynków oraz mieszkańców (turyści, maskotki przechadzające się po parkach rozrywki itp.). Ponadto można zakupić specjalną wersję rozszerzenia, Parklife Plus, zawierającą 16 oryginalnych utworów.

Pozostałe

Część nowości z dodatku Parklife została wprowadzona zupełnie za darmo wraz z patchem towarzyszącym premierze rozszerzenia. Dotyczy to między innymi zmienionego panelu turystyki, ulepszonych trybów kamery oraz kilku usprawnień dla modderów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Cities: Skylines - Parklife

Klasyfikacja PEGI Cities: Skylines - Parklife

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Cities: Skylines - Parklife

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz/AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 5670 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/8.1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3470 3.20 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7/8 64-bit
Cities: Skylines – dodatek Parklife za darmo na Steamie
Cities: Skylines – dodatek Parklife za darmo na Steamie

wiadomość22 kwietnia 2020

Studio Colossal Order - twórcy Cities: Skylines - poinformowało, że przez kilka kolejnych dni będzie można za darmo dodać do swojej biblioteki gier na Steamie dodatek Parklife do wspomnianej produkcji.

Wycieczka do parku w dodatku Parklife do Cities Skylines
Wycieczka do parku w dodatku Parklife do Cities Skylines

wiadomość19 kwietnia 2018

Studio Colossal Order zapowiedziało nowy dodatek do swojej przebojowej strategii ekonomicznej Cities: Skylines. Parklines, gdyż taki będzie nosił tytuł, skupi się na wszelkiej maści parkach i zadebiutuje 24 maja.

PC
XONE
PS4