Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2018, 11:43

autor: Aquma

Zapowiedziano Serious Sam 4: Planet Badass

W czasie konferencji Reboot Develop w Dubrowniku studio Croteam przedstawiło oficjalny tytuł czwartej części serii Serious Sam - Serious Sam 4: Planet Badass. Udostępniono też krótki teaser. Więcej informacji o grze otrzymamy w czasie tegorocznego E3.

Poważny Sam powraca po latach nieobecności. - Zapowiedziano Serious Sam 4: Planet Badass - wiadomość - 2018-04-19
Poważny Sam powraca po latach nieobecności.

W czasie odbywającej się w Dubrowniku (Chorwacja) konferencji Reboot Develop, znane m.in. ze stworzenia serii Serious Sam (a także świetnie przyjętego The Talos Principle) studio Croteam oficjalnie ogłosiło czwartą odsłonę swojego flagowego cyklu strzelanek – Serious Sam 4: Planet Badass. Zaprezentowano przy tym krótki teaser, ukazujący głównego bohatera, pędzącego na motorze w stronę olbrzymiej armii obcych.

O tym, że gra znajduje się w produkcji wiemy od 2014 roku, kiedy to po raz pierwszy została ujawniona. Prace nad nią ciągnęły się jednak niemiłosiernie. Fani nie otrzymywali od twórców zbyt wielu informacji, a plotki na temat możliwych dat premier dodatkowo podgrzewały atmosferę wokół tego tytułu. Studio Croteam poinformowało, że w czasie tegorocznych targów E3 w końcu dowiemy się więcej o wyczekiwanej, czwartej odsłonie przygód Poważnego Sama.

Na przestrzeni ostatnich siedmiu lat Croteam wydało sześć gier. Zawsze jednak słyszymy to samo pytanie: gdzie jest Serious Sam? No cóż, mogę ujawnić, że w czerwcu tego roku, w czasie konferencji firmy Devolver Digital na targach E3, te osoby nie będą już musiały zadawać tego pytania – powiedział w Dubrowniku współzałożyciel Croteam.

Serious Sam to cykl sięgający korzeniami 2001 roku. Jak dotychczas ostatnią pełnoprawną produkcją z tej serii jest wydane w 2011 roku Serious Sam 3: BFE. Przez ostatnie sześć lat otrzymaliśmy także kilka remake’ów dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (Serious Sam VR: The First Encounter, Serious Sam VR: The Last Hope, Serious Sam 3 VR: BFE) a także dwa spin-offy: dwuwymiarową strzelankę top-down Serious Sam’s Bogus Detour i grę akcji z elementami roguelike Tormental.

  1. Croteam – strona oficjalna
  2. Ogromne mapy, więcej przeciwników i bardziej realistyczna grafika – oto Serious Sam 4

Ostatnia aktualizacja: 2018-04-19

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Serious Sam 4

Serious Sam 4