Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 19 kwietnia 2018, 12:37

autor: Czarny Wilk

Serial Wiedźmin w 2020 roku - Netflix zdradza plany na najbliższe lata

Poznaliśmy sporo nowych informacji o planach Netfliksa na najbliższe lata. Wśród zapowiedzi zupełnie nowych pozycji europejskich (np. 1983) oraz potwierdzenia kolejnych sezonów kilku hitów (Stranger Things) pojawiły się również świeże doniesienia o serialowym Wiedźminie.

Netflix zorganizował w Rzymie konferencję zatytułowaną See What’s Next. Dostawca usług VoD zdradził sporo informacji o tym, czego możemy spodziewać się na platformie w najbliższych latach. Prócz zapowiedzi zupełnie nowych produkcji europejskich, podzielono się także paroma detalami o wyczekiwanej serialowej adaptacji Wiedźmina.

Geralt najprawdopodobniej zaczaruje znakami nasze ekrany w 2020 roku. - Serial Wiedźmin w 2020 roku - Netflix zdradza plany na najbliższe lata - wiadomość - 2018-04-19
Geralt najprawdopodobniej zaczaruje znakami nasze ekrany w 2020 roku.

Odcinkowa wersja Wiedźmina zostanie nakręcona w całości w Europie – w tym także w Polsce. Daje to nadzieję, że tytułowi w pełni uda się oddać atmosferę przesyconego słowiańskimi nawiązaniami oryginału. Dowiedzieliśmy się, że wciąż trwają prace nad scenariuszem produkcji, a zdjęcia mają się rozpocząć na przełomie 2018 i 2019 roku. Wstępna data premiery widowiska to 2020 rok.

Spośród innych doniesień z konferencji warto wspomnieć o potwierdzeniu tegorocznej premiery 1983, pierwszego polskiego serialu Netfliksa, oraz o oficjalnych zapowiedziach kolejnych sezonów Stranger Things, GLOW, Dark i Domu z papieru.

Jeśli chodzi o zupełnie nowe produkcje z Europy, to tych zapowiedziano w sumie 9 – 1 film, 2 dokumenty oraz 6 seriali. Spośród tych ostatnich szczególnie interesująco zapowiada się nienazwana jeszcze produkcja holenderska, której akcja rozegra się w Amsterdamie. Główni bohaterowie, rozpieszczeni przez życie studenci, którym nie brak pieniędzy, seksu czy władzy, przypadkiem otworzą portal do demonicznego świata z czasów złotego wieku Niderlandów.

W najbliższych latach na platformę VoD trafią również następujące seriale:

  1. francuski Mortel, w którym tajemnicza siła splata losy kilku nastolatków;
  2. oparty na filmie Fala niemiecki The Wave;
  3. Luna Nera, osadzony w siedemnastym wieku włoski serial opowiadający o kobiecie oskarżonej o bycie wiedźmą;
  4. The English Game, angielski miniserial przedstawiający początki piłki nożnej;
  5. komedia TurnUp Charlie z Idrisem Elbą wcielającym się w nianię dziecka swojego przyjaciela;

Dwa zapowiedziane dokumenty skupią się odpowiednio na nierozwiązanej sprawie zabójstwa Gregory’ego Villemina z 1984 r. oraz na batalii sądowej dotyczącej Michaela Petersona, autora kryminałów oskarżonego o zamordowanie swojej żony. Netflix wyprodukuje także włoski film „Rimetti a Noi i Nostri Debiti” (tłum. „Wybacz nam nasze długi”), w którym oprócz włoskich aktorów wystąpi między innymi Jerzy Stuhr.

  1. Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.