Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Serious Sam VR: The First Encounter (PC)
OkładkaSerious Sam VR: The First Encounter (PC)

Serious Sam VR: The First Encounter PC

Wierna adaptacja gry Serious Sam: Pierwsze starcie, dostosowana przez studio Croteam do zestawów wirtualnej rzeczywistości. Gracze wcielają się w nieustraszonego Sama, który jako najlepszy żołnierz oddziałów specjalnych zostaje przeniesiony w czasie do starożytnego Egiptu.

Akcji | FPP | FPS | Oculus Rift | strzelanki | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Serious Sam VR: The First Encounter Premiera PC

wczesny dostęp

20grudnia2016

30marca2017

Steam

30marca2017

producent: Croteam wydawca: Devolver Digital Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Serious Sam VR: The First Encounter

DayZ

7 Days to Die

John Wick Chronicles

Serious Sam VR: The First Encounter to efektowna strzelanina FPP opracowana przez studio Croteam. Produkcja jest wierną adaptacją niezwykle popularnej gry Serious Sam: Pierwsze Starcie, dostosowaną do zestawów wirtualnej rzeczywistości, których wymaga do działania. Tytuł został wydany na platformę PC.

Fabuła

Historia opowiedziana w Serious Sam VR: The First Encounter rozpoczyna się w dalekiej przyszłości, kiedy to ludzkość osiągnęła wystarczająco wysoki poziom zaawansowania, by odbywać podróże międzygwiezdne. W trakcie jednego z takich lotów Ziemianie napotkali starożytne zło – Tah-Uma, czyli wcielenie ostatniego z nieśmiertelnych, który niszczy napotkane po drodze cywilizacje. Na jego celowniku znalazła się Błękitna Planeta, więc ludziom nie pozostało nic innego, jak podjąć próbę stawienia czoła wyjątkowo niebezpiecznemu agresorowi. Gracz wciela się w tytułowego bohatera – Sam, jako najlepszy żołnierz oddziałów specjalnych, zostaje przeniesiony do starożytnego Egiptu przy pomocy specjalnego wehikułu czasu. Jego misja polega na zmianie biegu wydarzeń i położeniu trupem znacznie słabszego wówczas przeciwnika.

Mechanika

Na Serious Sam VR: The First Encounter składa się piętnaście rozległych etapów – głównym zadaniem gracza jest ich eksploracja oraz eliminacja hord przeciwników. Do naszej dyspozycji oddano dziesięć rodzajów broni, wśród których pojawia się zarówno klasyczny Colt i niezastąpiony shotgun, jak i piła mechaniczna, pistolet maszynowy Thompson, czy choćby przenośne działo. W realizacji powierzonego nam zadania przeszkadzają natomiast zróżnicowani przeciwnicy – adwersarze to zarówno mięso armatnie w postaci tak zwanych Beheaded Kamikaze, jacy szarżują na protagonistę z tykającymi bombami w rękach, jak i bardziej wymagający oponenci, tacy jak Sirian Werebull, czyli wyjątkowo agresywny minotaur. Dodatkowo, poziomy obfitują w liczne sekrety – na odkrycie czeka ich tutaj ponad 80.

Największą zmianą w porównaniu z wydanym niemal piętnaście lat wcześniej oryginałem jest współpraca z hełmami wirtualnej rzeczywistości. Przed rozpoczęciem zabawy gracz może zdecydować, czy zamierza poruszać się po planszy w sposób płynny, czy też woli zrobić użytek ze specjalnego systemu teleportacji, pozwalającego choćby na flankowanie oponentów i atakowanie ich od tyłu. Ponadto, można swobodnie rozglądać się po otoczeniu poprzez poruszanie głową, a celowanie może odbywać się przy użyciu dedykowanych kontrolerów ruchu.

Tryby gry

Serious Sam VR: The First Encounter oferuje zróżnicowane warianty rozgrywki. Podstawowym jest fabularna kampania, jaką można rozegrać na pięciu poziomach trudności, mających wpływ przede wszystkim na wytrzymałość wrogów. Oprócz tego, w grze zaimplementowano szeroki wachlarz trybów multiplayer, opracowanych z myślą o maksymalnie szesnastu graczach – mowa o dwóch modułach opartych na współpracy oraz o jedenastu skoncentrowanych na rywalizacji.

Kwestie techniczne

Serious Sam VR: The First Encounter działa w oparciu o technologię Serious Engine 2017, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania. Podobać się mogą zarówno dopracowane modele przeciwników i bogate w detale otoczenie, jak i efekty specjalne towarzyszące dynamicznym starciom z mitologicznymi monstrami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 9,1 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Serious Sam VR: The First Encounter: Odpowiednia dla każdego wieku.