Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Serious Sam VR: The Last Hope (PC)

Serious Sam VR: The Last Hope PC

Poboczna odsłona cyklu dynamicznych i brutalnych strzelanin FPP firmy CroTeam, przygotowana wyłącznie z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Akcji | FPP | FPS | Oculus Rift | strzelanki | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Serious Sam VR: The Last Hope (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2016

wczesny dostęp

20września2017

20września2017

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Serious Sam VR: The Last Hope to poboczna odsłona cyklu dynamicznych i niezwykle brutalnych strzelanin FPP, stworzona wyłącznie z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej pokroju Oculus Rifta czy HTC Vive. Tytuł ukazał się na platformie PC, a za jego powstanie odpowiadają twórcy wszystkich pełnoprawnych części serii z chorwackiego studia CroTeam. Obowiązki wydawcy wzięła na siebie ponownie firma Devolver Digital, która przejęła prawa do serii od jej pierwotnego wydawcy, koncernu Take 2 Interactive.

Fabuła

Akcja gry Serious Sam VR przenosi nas w czasie do początków wielkiej wojny z siłami złowrogiego Mentala, będącego głównym antagonistą we wszystkich dotychczasowych częściach cyklu. Celem złoczyńcy jest złamanie oporu kolejnych nacji poprzez stopniowe niszczenie starożytnych świątyń i innych ważnych miejsc kultu. Na czele ruchu oporu staje nieustraszony generał sił EDF (Earth Defense Forces) Sam „Serious” Stone, który, podróżując na pokładzie gwiezdnego krążownika BC Saratoga, stawia czoła najeźdźcom i staje się tytułową ostatnią nadzieją dla uciskanych obywateli galaktyki.

Mechanika

Ogólne założenia rozgrywki w Serious Sam VR nie odbiegają w sposób znaczący od wszystkich pełnoprawnych części serii. Otrzymujemy więc dynamiczną, pierwszoosobową strzelaninę, kładącą szczególny nacisk na szybką akcję i brutalne metody eliminowania przeciwników. Wzorem poprzednich odsłon cyklu, w grze zrezygnowano z filmików przerywnikowych czy oskryptowanych sekwencji, znanych z wielu współczesnych strzelanek pokroju serii Call of Duty czy Battlefield. Znajdując się na pokładzie statku, nasz protagonista wybiera kolejne cele podróży, po czym bez zbędnych ceregieli wkracza na pole bitwy by czynić to, co potrafi najlepiej.

W trakcie kolejnych misji „Serious” Sam stawia czoła niezliczonym hordom przeciwników, wśród których znalazły się zarówno kreatury znane z poprzednich odsłon cyklu, jak i całkiem nowe. Dodatkowo każdy etap zabawy wieńczy pojedynek z potężnym i niezwykle wymagającym bossem. W grze nie zabrakło oczywiście niezwykle rozbudowanego arsenału śmiercionośnych broni, dzięki którym możemy rozprawiać się z kolejnymi wrogami na wiele brutalnych i dość wyszukanych, ale zawsze efektownych sposobów. Nieodłączną częścią ekwipunku Sama jest także pancerz, który w przerwach pomiędzy kolejnymi misjami możemy dodatkowo ulepszać i wyposażać w rozmaite, przydatne power-upy.

Tryby gry

W odróżnieniu od poprzednich pełnoprawnych odsłon cyklu Serious Sam, opisywana produkcja przeznaczona jest wyłącznie do zabawy w trybie single player.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC gra Serious Sam VR: The Last Hope korzysta z kolejnej generacji autorskiego Serious Engine i odznacza się typową dla cyklu, barwną i niezwykle efektowną oprawą graficzną. Dzięki współpracy z zestawami rzeczywistości wirtualnej produkcja dostarcza jednak zupełnie nowych wrażeń z rozgrywki, jakich nie znajdziemy w żadnej z tradycyjnych odsłon serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,3 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Serious Sam VR: The Last Hope

18+

Wymagania sprzętowe Serious Sam VR: The Last Hope

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 4590 3.3 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
Serious Sam VR: The Last Hope – 17 października rusza Wczesny Dostęp
Serious Sam VR: The Last Hope – 17 października rusza Wczesny Dostęp

wiadomość4 października 2016

Devolver Digital, wydawca gry, poinformował na Twitterze, że Wczesny Dostęp do nowego Serious Sama wykorzystującego okulary VR rozpocznie się już 17 października. Według planu ma on trwać pół roku; cena dołączenia do zabawy to około 154 zł.

Serious Sam VR: The Last Hope - nowa część serii z obsługą okularów VR
Serious Sam VR: The Last Hope - nowa część serii z obsługą okularów VR

wiadomość13 czerwca 2016

Devolver Digital zapowiedziało właśnie nową grę z serii Serious Sam. Ku zaskoczeniu wielu osób, nie jest to jednak jeszcze czwarta odsłona cyklu, a osobna produkcja zatytułowana VR: The Last Hope, w której studio Croteam postawiło na wykorzystanie technologii VR w uniwersum Poważnego Sama.