Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Serious Sam 3 VR: BFE (PC)
OkładkaSerious Sam 3 VR: BFE (PC)

Serious Sam 3 VR: BFE PC

Specjalna wersja gry Serious Sam 3: BFE, opracowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych.

Akcji | FPP | mitologia | FPS | Oculus Rift | strzelanki | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Serious Sam 3 VR: BFE Premiera PC

9listopada2017

Steam

9listopada2017

producent: Croteam wydawca: Devolver Digital Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Serious Sam 3 VR: BFE

John Wick Chronicles

ARKTIKA.1

Half-Life 2: VR

Serious Sam 3 VR: BFE to specjalna wersja gry Serious Sam 3: BFE, opracowana przez studio Croteam z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja trafiła na platformę PC.

Fabuła

Serious Sam 3 VR: BFE jest prequelem dla poprzednich części serii. Gracze po raz kolejny wcielają się w tytułowego Sama, którego celem jest obrona Ziemi przed inwazją bestii i najemników dowodzonych przez złowrogiego Mentala pragnącego przejąć władzę nad światem. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, tak i tutaj warstwa fabularna nie odgrywa szczególnie ważnej roli, stanowiąc jedynie pretekst do rozpoczęcia dynamicznej, zwariowanej rozgrywki.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Serious Sam 3 VR: BFE akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zmagań zajmujemy się przede wszystkim eksploracją rozległych etapów i walką z niezliczonymi hordami przeciwników. Starcia toczymy pośród antycznych ruin oraz w niszczejących miastach futurystycznego Egiptu, stawiając czoła zarówno adwersarzom będącym ikonami serii (mowa o Bezgłowych Kamikaze czy choćby Syriańskim Bykołaku), jak i zupełnie nowym oponentom, na czele z gigantycznym Khnumem oraz przerażającym Scrapjackiem wyposażonym w dwa potężne działa.

Jak nietrudno się domyślić, prowadzony przez nas bohater nie jest bezbronny – na jego podorędziu znajduje się bogaty arsenał broni palnej, w którym prym wiodą mniejsze i większe karabiny maszynowe, strzelby, shotguny oraz wyrzutnie rakiet; oprócz tego heros robi użytek z ataków wręcz, dzięki którym może eliminować przeciwników z bliskiej odległości. Jako ciekawostkę należy dodać, że w odróżnieniu od większości współczesnych FPS-ów, w opisywanym tytule nie uświadczymy systemu krycia się za osłonami ani możliwości cichej eliminacji wrogów.

Tryby gry

Filarem opisywanego tytułu jest kampania fabularna dla pojedynczego gracza. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by bawić się w towarzystwie maksymalnie szesnastu innych graczy, w ramach rozbudowanego trybu wspołpracy – do naszej dyspozycji oddano moduły Survival (gdzie stawiamy czoła następującym po sobie falom potworów) oraz Beast Hunt (który polega na polowaniu na określoną bestię). Dopełnieniem co-opa jest oparty na rywalizacji multiplayer, dzięki któremu możemy stanąć w szranki z innymi graczami w takich trybach, jak Deathmatch, Capture the Flag, Last Team Standing oraz My Burden.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC Serios Sam 3 VR: BFE wymaga do działania nie tylko gogli rzeczywistości wirtualnej (dzięki czemu po otoczeniu możemy się rozglądać poprzez poruszanie głową), lecz również dedykowanych kontrolerów (przy pomocy których celujemy i wyprowadzamy ciosy). W związku z powyższym autorzy byli zmuszeni do zmiany systemu poruszania się po lokacjach, po których możemy się przemieszczać zarówno w sposób płynny, jak i teleportując się z miejsca na miejsce. Tytuł posiada przyzwoitej jakości oprawę graficzną i specjalnie skomponowany soundtrack skutecznie zagrzewający do boju.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Klasyfikacja PEGI Serious Sam 3 VR: BFE

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Serious Sam 3 VR: BFE Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.4 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce 970 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i7-6800 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1070 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit