Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lone Echo (PC)
OkładkaLone Echo (PC)

Lone Echo PC

Pierwszoosobowa gra przygodowa opracowana przez studio Ready at Dawn z myślą o goglach Oculus Rift. Opowiedziana historia toczy się w 2126 roku, a gracz wciela się w androida o imieniu Jack, który służy na pokładzie statku kosmicznego.

Przygodowe | FPP | science fiction | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lone Echo Premiera PC

20lipca2017

producent: Ready At Dawn Studios wydawca: Ready At Dawn Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Lone Echo

Portal 2

Echo VR

Batman: Arkham VR

Lone Echo jest pierwszoosobową grą akcji utrzymaną w konwencji science fiction, opracowaną przez studio Ready At Dawn. Deweloperzy mają na koncie ciepło przyjęte God of War: Ghost of Sparta oraz The Order: 1886 — obie produkcje zostały wydane na konsole Sony, jednak tym razem twórcy postanowili przygotować tytuł przeznaczony wyłącznie na komputery osobiste.

Fabuła

Lone Echo na PC przenosi gracza do odległego roku 2126, pozwalając mu wcielić się w androida o imieniu Jack. Bohater wraz z kilkoma innymi robotami służy na pokładzie statku kosmicznego. Kiedy wehikuł trafia na międzygwiezdną anomalię, sprawy zaczynają się komplikować, a naszym zadaniem jest uporanie się ze skutkami powstałego zamieszania.

Mechanika

Akcja prezentowana jest w perspektywie FPP. Z uwagi na fakt, że protagonista znajduje się w stanie nieważkości, przemierzanie kolejnych lokacji odbywa się przy użyciu rąk — poprzez dedykowane goglom wirtualnej rzeczywistości kontrolery ruchowe chwytamy się ścian i poręczy oraz odpychamy od rozmaitych obiektów, by przemieścić się w wybranym kierunku. W trakcie rozgrywki odwiedzamy nie tylko futurystyczne wnętrza statku, lecz także mamy okazję odbyć spacery w kosmicznej próżni. Ważny element rozgrywki stanowią zagadki środowiskowe, polegające między innymi na naprawie uszkodzonych modułów naszego wehikułu.

Tryby gry

Oprócz fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza, Lone Echo oferuje drużynowy tryb multiplayer. Starcia pięcioosobowych drużyn polegają na próbach wrzucenia przypominającego frisbee przedmiotu do bazy przeciwnika i również odbywają się w stanie nieważkości.

Kwestie techniczne

Lone Echo na PC, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych gier studia, charakteryzuje się wysoką jakością oprawy graficznej — zarówno modele robotów, jak i otoczenie, zostały zaprojektowane z dbałością o detale, a obrazu całości dopełniają zaawansowane efekty cząsteczkowe. Produkcja wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lone Echo: 12+

Lone Echo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Intel Core i7-6700 3.4 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 lub lepsza
  • 17 GB HDD
  • Windows 7/8/10