Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lone Echo (PC)

Lone Echo PC

Pierwszoosobowa gra przygodowa opracowana przez studio Ready at Dawn z myślą o goglach Oculus Rift. Opowiedziana historia toczy się w 2126 roku, a gracz wciela się w androida o imieniu Jack, który służy na pokładzie statku kosmicznego.

Przygodowe | FPP | science fiction | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Lone Echo (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20lipca2017

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lone Echo jest pierwszoosobową grą akcji utrzymaną w konwencji science fiction, opracowaną przez studio Ready At Dawn. Deweloperzy mają na koncie ciepło przyjęte God of War: Ghost of Sparta oraz The Order: 1886 — obie produkcje zostały wydane na konsole Sony, jednak tym razem twórcy postanowili przygotować tytuł przeznaczony wyłącznie na komputery osobiste.

Fabuła

Lone Echo na PC przenosi gracza do odległego roku 2126, pozwalając mu wcielić się w androida o imieniu Jack. Bohater wraz z kilkoma innymi robotami służy na pokładzie statku kosmicznego. Kiedy wehikuł trafia na międzygwiezdną anomalię, sprawy zaczynają się komplikować, a naszym zadaniem jest uporanie się ze skutkami powstałego zamieszania.

Mechanika

Akcja prezentowana jest w perspektywie FPP. Z uwagi na fakt, że protagonista znajduje się w stanie nieważkości, przemierzanie kolejnych lokacji odbywa się przy użyciu rąk — poprzez dedykowane goglom wirtualnej rzeczywistości kontrolery ruchowe chwytamy się ścian i poręczy oraz odpychamy od rozmaitych obiektów, by przemieścić się w wybranym kierunku. W trakcie rozgrywki odwiedzamy nie tylko futurystyczne wnętrza statku, lecz także mamy okazję odbyć spacery w kosmicznej próżni. Ważny element rozgrywki stanowią zagadki środowiskowe, polegające między innymi na naprawie uszkodzonych modułów naszego wehikułu.

Tryby gry

Oprócz fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza, Lone Echo oferuje drużynowy tryb multiplayer. Starcia pięcioosobowych drużyn polegają na próbach wrzucenia przypominającego frisbee przedmiotu do bazy przeciwnika i również odbywają się w stanie nieważkości.

Kwestie techniczne

Lone Echo na PC, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych gier studia, charakteryzuje się wysoką jakością oprawy graficznej — zarówno modele robotów, jak i otoczenie, zostały zaprojektowane z dbałością o detale, a obrazu całości dopełniają zaawansowane efekty cząsteczkowe. Produkcja wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Lone Echo

Wymagania wiekowe Lone Echo

12+

Wymagania sprzętowe Lone Echo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7-6700 3.4 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 lub lepsza
  • 17 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Lone Echo zadebiutuje wraz z trybem wieloosobowym 20 lipca

wiadomość12 czerwca 2017

Stworzona z myślą o technologii VR gra Lone Echo zadebiutuje 20 lipca 2017 roku. Produkcja studia Ready At Dawn zaoferuje zarówno rozgrywkę singleplayer, jak i ciekawy tryb wieloosobowy.

Zapowiedziano Lone Echo - grę VR w kosmosie od twórców The Order: 1886
Zapowiedziano Lone Echo - grę VR w kosmosie od twórców The Order: 1886

wiadomość7 października 2016

Studio Ready At Dawn ujawniło swój najnowszy projekt. To Lone Echo, gra akcji FPP osadzona w kosmosie i korzystająca z technologii rzeczywistości wirtualnej. Tytuł uwzględni tryb multiplayer, a ukaże się wyłącznie na PC i zestaw VR firmy Oculus.