Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2016, 18:10

autor: Entelarmer

Zapowiedziano Lone Echo - grę VR w kosmosie od twórców The Order: 1886

Studio Ready At Dawn ujawniło swój najnowszy projekt. To Lone Echo, gra akcji FPP osadzona w kosmosie i korzystająca z technologii rzeczywistości wirtualnej. Tytuł uwzględni tryb multiplayer, a ukaże się wyłącznie na PC i zestaw VR firmy Oculus.

Szał na wirtualną rzeczywistość trwa nieprzerwanie. Mimo że dla wielu osób ta stara-nowa technologia to zaledwie ciekawostka, producenci gier i sprzętu mocno zaangażowali się w popularyzację VR. Dość wspomnieć Daydream View od firmy Google i coraz liczniejsze zapowiedzi produkcji mających korzystać z dobrodziejstw Oculusa czy Steam VR. Twórcy The Order: 1886 z Ready At Dawn nie pozostają w tyle, a zapowiedziane Lone Echo ukaże się wyłącznie na PC i zestaw firmy Oculus (Rift wraz z niewydanym jeszcze Touch), mimo że dotychczas studio było ściśle powiązane z Sony (God of War: Ghost of Sparta, Daxter i wspomniane The Order: 1886). W grze trafimy do odległej przyszłości 2126 roku i pokierujemy androidem znanym jako Jack, pomagającego załodze statku kosmicznego jako jeden z kilku robotów na pokładzie. Zespół trafia na tajemniczą anomalię, a to – jakżeby inaczej – prowadzi do dość nieoczekiwanych i nieprzyjemnych skutków.

Lone Echo dołącza do coraz liczniejszego grona gier korzystających z rzeczywistości wirtualnej. - Zapowiedziano Lone Echo - grę VR w kosmosie od twórców The Order: 1886 - wiadomość - 2016-10-07
Lone Echo dołącza do coraz liczniejszego grona gier korzystających z rzeczywistości wirtualnej.

Twórcy szczerze zdradzają, że jednym z powodów osadzenia akcji w komosie jest bodajże największych bolączka współczesnych gier VR – chodzenie. Umieszczenie awatara gracza w środowisku nieważkości pozwala na całkowite usunięcie tego elementu, jako że będziemy się przemieszczać wyłącznie przy użyciu rąk, odpychając się od obiektów otoczenia bądź chwytając je (podobny pomysł zastosowano w The Climb). Niewiele wiadomo o samej rozgrywce poza tym, że mamy do czynienia z grą akcji z widokiem FPP, ale Lone Echo uwzględni tryb wieloosobowy dla pięcioosobowych drużyn, starających się wrzucić coś w rodzaju frisbee do bazy przeciwnika. Na razie nie podano jeszcze daty premiery, ograniczając się do tradycyjnego „wkrótce”. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy zwiastun produkcji.