Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Daxter (PSP)

Daxter PSP

W platformówce pt. Daxter wcielamy się w jedną z postaci tworzących nierozłączną parę bohaterów znaną z serii gier Jak and Daxter, staramy się rozwikłać niezwykle tajemniczą zagadkę. Grę przygotowała firma Ready at Dawn Studios. Wydawcą jest z kolei Sony Computer Entertainment.

Zręcznościowe | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Daxter (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

14marca2006

19kwietnia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W platformówce pt. Daxter wcielamy się w jedną z postaci tworzących nierozłączną parę bohaterów znaną z serii gier Jak and Daxter, staramy się rozwikłać niezwykle tajemniczą zagadkę. Grę przygotowała firma Ready at Dawn Studios. Wydawcą jest z kolei Sony Computer Entertainment.

W Daxter przejmujemy kontrolę nad... łasico-podobnym Daxterem oczywiście, który po dwóch latach poszukiwań Jaka jest kompletnie wyczerpany i skołowany. Przedstawione wydarzenia mają miejsce jakiś czas przed historią, opowiedzianą w drugiej części popularnej serii zręcznościówek wydawanych pod szyldem Jak and Daxter. Osamotniony Daxter oczekuje, iż pomożemy mu zdobyć ślady, które doprowadzą go do Jaka, przetrzymywanego przez nieokreślonych sprawców gdzieś w potężnym mieście Haven City.

Bohater Daxter szybko uświadamia sobie, że bez sprytu i nutki szczęścia nie natrafi na żaden godny uwagi trop. Autorzy przygotowali piętnaście poziomów podzielonych na 25 misji, które przerywane są interesującymi i pełnymi humoru scenkami opartymi zwykle o silnik pochodzący bezpośrednio z gry. W eksterminacji kilkudziesięciu rodzajów wrogów pomocne okazuje się kilkanaście typów broni palnej (np. Fly Swatter, Backpack Spray Gun, Crop Duster). Każdy z poziomów oferuje odmienny krajobraz oraz spore skomplikowanie systemu kładek i przejść.

Stylem graficznym Daxter nawiązuje do swych starszych braci wydanych na konsolę Sony PlayStation 2. Oferuje bardzo dokładne i kapitalnie animowane modele postaci oraz wielkie, wydające się nie kończyć, lokacje. Gra umożliwia zabawę nawet czterem graczom jednocześnie, dzięki wykorzystaniu technologii Wi-Fi (rozgrywki Deathmatch itp.). Połączenie PSP z PS2, w którym wesoło furkocze płyta z Jak X: Combat Racing, otworzy wiele niedostępnych wcześniej dodatków (trasy, bohaterowie w Jak X oraz nowe bronie i misje w Daxter).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 831 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Daxter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Daxter

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Daxter - recenzja gry
Daxter - recenzja gry

Recenzja 21 kwietnia 2006, 12:21

Wasze, czyli Dextera obowiązki polegają głównie na przemierzaniu poziomów, tępieniu wszelkiego plugastwa, jakie nawinie wam się pod lufę oraz gromadzeniu przedmiotów. Nie myślcie jednak, że wszystkie misje wpisują się w powyższy schemat. Otrzymujecie także inne zlecenia, w trakcie których ujawniacie wszechstronne zdolności: skaczecie po dachach pędzących pociągów, opylacie skuterem zarażone uprawy, gonicie rakietą wielkie latające owady, zjeżdżacie na pupie wewnątrz rynien wielkich kanałów itd. Odmienne zadania determinują inną technikę sterowania, przez co zabawa robi się jeszcze ciekawsza. Do nielicznych wad Daxtera zaliczyłbym liniowość znacznej części (na szczęście nie wszystkich) etapów. Cechuje je jedna, narzucona ścieżka wędrówki, z której zbaczacie tylko na chwilę na boki w celu przeszukania przylegających lokacji.