Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka MediEvil Resurrection (PSP)

MediEvil Resurrection PSP

Najnowsza odsłona klasycznej serii platformówek. Gracz wciela się w postać nieumarłego rycerza i toczy zwariowane pojedynki z wrogo nastawionymi kreaturami. Otoczenie ukazywane jest w pełnym trójwymiarze.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka MediEvil Resurrection (PSP)

data premiery gry w wersji PSP:

1września2005

1września2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MediEvil Resurrection to trzecia odsłona cyklu platformówek, którego dwie pierwsze części ukazały się wyłącznie na konsolę PlayStation. Przedstawiana wersja pod wieloma względami przypomina swoich poprzedników. Autorzy Resurrection zadbali przy tym jednak o odpowiednio dużą ilość zupełnie nowych elementów.

Główny bohater opisywanej zręcznościówki to Sir Daniel Fortesque. To dość nietypowy rycerz, wspomniany heros jest bowiem chodzącym truposzem. Co więcej, Fortesque najwyraźniej nie zdaje sobie zupełnie z tego sprawy. Cała zabawa, jak można się zresztą domyślić, wypełniona jest czarnym humorem. Resurrection nie odbiega w tym konkretnym aspekcie rozgrywki od tego, co zdołali zaprezentować jego poprzednicy.

Fortesque, jak na bohatera zwariowanej platformówki przystało, jest wyposażony w dość nietypowe bronie. Wspomniany truposz wykorzystuje w trakcie walk jedną ze swoich kończyn. Co więcej, może ją przeobrazić w nietypowy bumerang, tak aby sprawniej likwidować oddalonych przeciwników. W grze nie zabrakło również bardziej klasycznego uzbrojenia w postaci mieczy, pałek, toporów, czy noży. Główny bohater w trakcie zabawy może w sumie zdobyć kilkanaście różnych typów broni. Należy jednak zaznaczyć, iż pewne przedmioty występują jedynie w niewielkiej ilości. Tyczy się to między innymi wspomnianych już noży do rzucania. Co więcej, wybrane obiekty w miarę rozgrywania kolejnych walk mogą się stopniowo zużywać. Nowe przedmioty można zdobywać na kilka różnych sposobów – przeszukując badane plansze, czy też zaopatrując się u lokalnych kupców.

Podstawowy punkt programu stanowią oczywiście widowiskowe pojedynki z wrogo nastawionymi osobnikami. W zależności od rozgrywanego aktualnie etapu mogą to być różnorakie ghoule, zombie, gargulce, czy inne tego typu kreatury. W grze nie zabrakło również wyjątkowo potężnych bossów. Sterowanie truposzem jest dość oczywiste, przy czym niektóre pojedynki bywają wymagające. Fortesque ma w sumie do pokonania kilkanaście zróżnicowanych plansz. Warto jednocześnie odnotować, iż pomiędzy poszczególnymi misjami wspomniany rycerz może się dodatkowo dozbrajać. Rozwiązanie to powinno być dobrze znane miłośnikom poprzednich odsłon serii. Resurrection zawiera również sporą liczbę interaktywnych minigier, jak na przykład zawody w strzelaniu z kuszy. Oprawa wizualna gry ukazana została w pełnym trójwymiarze. Większość poziomów zlokalizowano w dość mrocznych typach scenerii (cmentarze, katakumby itp.). Gra posiada niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch osób (Wi-Fi).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 761 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Gry podobne do MediEvil Resurrection

Klasyfikacja PEGI MediEvil Resurrection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe MediEvil Resurrection

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
MediEvil Resurrection - recenzja gry
MediEvil Resurrection - recenzja gry

Recenzja 15 listopada 2005, 11:35

Z pozbawionych życia wrogów ulatują dusze, które zamiast obrać kierunek na niebo, zasilają wasz kielich, zlokalizowany w prawym górnym rogu ekranu. Gdy pucharek napełni się w 100%, po opuszczeniu poziomu odwiedzacie w nagrodę Aleję Bohaterów (Hall of Heroes). W tym raju dla słynnych wojowników spotykacie najlepszych, poległych rycerzy w historii Gallowmere. Większość z nich to straszne gaduły, dworujące sobie z pechowej śmierci Fortesque’a, ale najważniejsze, że obdarowują go niezwykle skutecznymi narzędziami destrukcji. Warto, abyście postarali się o lepszą broń, bowiem co jakiś czas trafia się w grze boss – specjalny przeciwnik. Jest wielki, silny oraz niezwykle wytrzymały (pasek na dole ekranu) i trzeba się natrudzić, by go pokonać. Ze standardową bronią jest ciężko. Tradycyjnie bestia posiada jakiś czuły punkt, który należy zlokalizować, a wtedy potyczka staje się łatwiejsza. Na plus MediEvil: Resurrection należy zaliczyć fakt, że nigdy nie giniecie definitywnie. Gdy Dan pada martwy od ran, możecie cofnąć się do ostatniego save’u (stan gry zapisujecie w dowolnym momencie) lub zrestartować level.