Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2017, 07:14

MediEvil zmierza na PlayStation 4

W trakcie imprezy PlayStation Experience Sony zapowiedziało kompletny remaster pierwszej odsłony humorystycznej serii gier akcji MediEvil, który trafi na PlayStation 4. Gra ukazała się pierwotnie na konsoli PlayStation w 1998 roku.

Niewątpliwy sukces kolekcji Crash Bandicoot, która w tym roku wspięła się niespodziewanie na listy bestsellerów, musiał sprawić, że duzi gracze w branży zaczęli interesować się możliwością wskrzeszenia pozostałych hitów z czasów pierwszego PlayStation. Podczas imprezy PlayStation Experience, która w ten weekend odbywa się w Anaheim, Sony zapowiedział zremasterowaną wersję gry MediEvil. Produkcja, która ukaże się jedynie na PlayStation 4, zaoferuje kompletnie odświeżoną oprawę graficzną, a także liczne poprawki w rozgrywce. Na razie nie dysponujemy jednak żadnymi konkretnymi informacjami na temat projektu. Nie znamy dewelopera ani przybliżonej daty premiery. Producenci zapewniają jednak, że kolejne informacje na temat tytułu ukażą się w niedalekiej przyszłości.

Seria MediEvil narodziła się w 1998 roku. W jej skład wchodzą trzy tytuły wydane na oryginalnym PlayStation oraz przenośnym PSP. Produkcje są humorystycznymi grami akcji, których akcja rozgrywa się w kolorowym świecie fantasy inspirowanym twórczością Tima Burtona. Ich głównym bohaterem jest nieumarły sir Daniel Fortesque, który jako niezdarny szkielet stara się ochronić królestwo Gallowmere przed złym czarownikiem Zarokiem.

Więcej o grze usłyszymy w przyszłym roku