Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka MediEvil (PS4)
OkładkaMediEvil (PS4)

MediEvil PS4

Remake gry akcji z elementami slashera, która zadebiutowała na konsoli PlayStation w 1998 roku. W MediEvil wcielamy się w sir Daniela Fortesque – wskrzeszonego rycerza, który pod postacią ożywionego szkieletu staje do walki z czarnoksiężnikiem Zarokiem i jego armią nieumarłych.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | humorystyczne | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MediEvil Premiera PS4

25października2019

pudełko PL

25października2019

PSN

25października2019

producent: Other Ocean Interactive wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MediEvil to kompleksowy remake przygodowej gry akcji z elementami slashera, która zadebiutowała na konsoli PlayStation w 1998 roku. Za opracowaniem tego tytułu stoją studia Other Ocean Interactive (znane z takich produkcji, jak Ultimate Mortal Kombat i Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist) oraz Digital Eclipse (w którego portfolio można znaleźć między innymi kompilację Street Fighter: 30th Anniversary Collection).

Fabuła

W 1286 roku królestwo Gallowmere, którego władcą był król Peregrin, zostało zaatakowane przez armię nieumarłych pod dowództwem czarnoksiężnika Zaroka. W trakcie pierwszej szarży królewskich wojsk rycerz Daniel Fortesque został zabity strzałą z łuku. Po wygranej potyczce władca postanowił jednak zataić ten fakt, obwołać swojego podopiecznego bohaterem i pośmiertnie uhonorować go tytułem szlacheckim.

Sto lat później Zarok powrócił, wskrzeszając swoich nieumarłych żołnierzy, by raz jeszcze pomaszerowali na Gallowmere. Nieświadomie przywrócił do życia również sir Daniela, który pod postacią szkieletu pozbawionego oka i żuchwy postanawia zmazać plamę na honorze i dokonać zemsty na swoich zabójcach.

Mechanika

Podobnie jak w oryginale z 1998 roku, w MediEvil akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje, walczymy z zastępami przeciwników i realizujemy zadania popychające opowieść do przodu. Sir Daniel Fortesque otrzymuje dostęp do rozmaitych narzędzi mordu (jak choćby miecze czy łuki), a także do tarczy chroniącej go przed obrażeniami (co ciekawe, jako szkielet, bohater może wykorzystywać w charakterze broni własne ramię). Ponadto w trakcie swoich wojaży protagonista zbiera rozmaite skarby, które może wymieniać na przydatne elementy wyposażenia. Na każdym etapie na zdobycie czeka również specjalny kielich, dzięki któremu rycerz może spotykać się z legendarnymi herosami i odbierać od nich cenne nagrody.

Kwestie techniczne

Opisywany tutaj remake gry MediEvil przygotowano całkowicie od zera. Producenci nie tylko dostosowali sterowanie do współczesnych standardów, lecz także zadbali o grafikę wysokiej jakości oraz zupełnie nową warstwę audio. Na PlayStation 4 Pro produkcja działa w rozdzielczości 4K.

Ostatnia modyfikacja 3 października 2019

Tryb gry: single player  

Nośnik: 38,5 GB

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 384 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.0 / 10 na podstawie 309 głosów czytelników.

MediEvil cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI MediEvil

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.