Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2019, 15:20

Premiera Rebel Cops, złoty status MediEvil, rozwój Green Hell i inne wieści

Dziś piszemy o premierze Rebel Cops, złotym statusie MediEvil, szczegółach bety Cube World, aktualizacji Risk of Rain 2 i planowanych nowościach w Green Hell. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera Rebel Cops

Rebel Cops jest już dostępne na PC i konsolach. - Premiera Rebel Cops, złoty status MediEvil, rozwój Green Hell i inne wieści - wiadomość - 2019-09-18
Rebel Cops jest już dostępne na PC i konsolach.

Dziś na PC (Steam i GOG), PlayStation4, Xboksie One oraz Nintendo Switch debiutuje Rebel Cops – spin-off popularnego w niektórych kręgach cyklu This is the Police. Najnowsza produkcja studia Weappy omija aspekt przygodowy głównego cyklu i skupia się na taktycznej walce w stylu serii Desperados czy Commandos. W trakcie zabawy obejmujemy kontrolę nad grupą zbuntowanych stróżów prawa, których celem jest położenie kresu działalności mafii niejakiego Viktora Zueva w fikcyjnym miasteczku Ripton.

Rebel Cops nie jest produkcją specjalnie rozbudowaną, co znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie. Na wszystkich platformach, na których się ukazała, jej cena oscyluje wokół 40 złotych. Ponadto na Steamie i GOG-u przez pewien czas będzie trwała promocja, dzięki której można zdobyć tytuł z dziesięcioprocentowym rabatem – za 35,99 złotych.

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem Rebel Cops, to możecie zapoznać się z jego pierwszymi recenzjami, które pojawiły się już w sieci. Są one względnie pozytywne, choć niespecjalnie entuzjastyczne. Chwalony jest gameplay, który powinien przypaść do gustu fanom gatunku, lecz niektóre pomysły twórców nie zostały zaimplementowane zbyt sprawnie.

MediEvil osiągnął złoty status

Studio Other Ocean Interactive ogłosiło na Twitterze, że MediEvil, czyli remake kultowej gry akcji z elementami slashera z 1998 roku, osiągnął złoty status. Oznacza to, że główny proces produkcyjny został zakończony i gra trafiła do tłoczni. Tym samym zaplanowana na 25 października premiera wydaje się niezagrożona.

Remake rozgrywającego się w magicznym królestwie Gallowmere MediEvil ukaże się wyłącznie na konsolach PlayStation 4. Niestety, nie ma żadnych informacji co do polskiej lokalizacji tytułu.

Beta Cube World

Cube World w końcu otrzyma wersję beta. - Premiera Rebel Cops, złoty status MediEvil, rozwój Green Hell i inne wieści - wiadomość - 2019-09-18
Cube World w końcu otrzyma wersję beta.

Po przeszło sześciu latach w fazie alfa Cube World, czyli interesujące RPG akcji ze stylistyką podobną do Minecrafta, w końcu otrzyma wersję beta. Jak poinformowało na Reddicie studio Picroma, stanie się to 23 września, czyli w najbliższy poniedziałek.

Niestety, jak na razie dostęp do bety otrzymają wyłącznie osoby mogące się bawić w alfie. Aby zdobyć klucz do nowej wersji, który należy wykorzystać na platformie Steam, muszą one zalogować się na swoje konto Picroma i przejść do sekcji My Games. Upragnioną przepustkę znajdą pod linkami do ściągnięcia gry. Nie wiadomo na razie, kiedy inni chętni uzyskają możliwość sprawdzenia Cube World w akcji.

Risk of Rain 2 z nową aktualizacją

Studio Hopoo Games wypuściło nową aktualizację do znajdującej się obecnie we wczesnym dostępie gry Risk of Rain 2. Przede wszystkim skupia się ona na dodaniu do tej hybrydy platformówki RPG-a i roguelike'a świeżej zawartości. W tytule pojawiły się między innymi system Loadout, pozwalający na zmianę umiejętności i skórek na początku każdego podejścia, niespotykane dotąd elementy kosmetyczne, potwory i wyzwania, a także kolejne fragmenty historii uniwersum w postaci wpisów. W ramach ostatniego patcha poprawiono również szereg błędów i niedociągnięć, związanych chociażby z rozgrywką, balansem oraz oprawą audiowizualną. Szczegóły znajdziecie w odpowiednim komunikacie na platformie Steam.

Patch jest na razie dostępny jedynie na PC. Na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch pojawi się w późniejszym terminie.

Plany rozwoju Green Hell

Choć polski survival Green Hell dwa tygodnie temu opuścił fazę wczesnego dostępu, nie oznacza to końca jego rozwoju. Warszawskie studio Creepy Jar podało, jakich nowych atrakcji związanych z grą możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach. Pełną listę znajdziecie poniżej (via StockWatch.pl):

2019

 1. Uprawa roślin - sadź, uprawiaj i zbieraj rośliny z własnego ogródka.
 2. Rozbudowa szałasów - rozbuduj swój szałas o dodatkowe piętra

2019/2020

 1. Tryb kooperacji - Przeżyj w dżungli wraz z przyjaciółmi w najbardziej oczekiwanym przez graczy 4 osobowym trybie kooperacji.
 2. Wersja na konsole Nintendo Switch.

2020

 1. Wersja gry na konsole PS4 oraz Xbox One.
 2. Dodatkowa zawartość.

Green Hell, jeszcze w czasach wczesnego dostępu, zbierało od graczy pozytywne opinie. Również dziennikarze branżowi po premierze pełnoprawnej wersji nie szczędzili pochwał pod adresem produkcji warszawiaków. Nowa zawartość powinna jeszcze bardziej podnieść poziom zadowolenia odbiorców.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

 1. What the Golf?
 2. Tales of Arise
 3. SEUM: Speedrunners from Hell
 4. Shing!
 5. Story of Seasons: Friends of Mineral Town
 6. Book of Travels
 7. Session
 8. Rayman Mini
 9. Mini Motorways
 10. Jet Kave Adventure
 11. Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020
 12. Groundhog Day: Like Father Like Son