Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPCiOS
Okładka What the Golf? (Switch)

What the Golf?

Humorystyczna zręcznościówka będąca zestawem minigier bardzo luźno opartych na zasadach gry w golfa. W What the Golf? zabawa polega na przesuwaniu rozmaitych obiektów po różnorodnych planszach.

Zręcznościowe | golf | humorystyczne | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran | Epic Store exclusive

Okładka What the Golf? (Switch)

data premiery gry:

19wrz2019

iOS

1paź2019

PC

21maj2020

Switch

What the Golf? jest humorystyczną zręcznościówką, bardzo luźno opartą na zasadach gry w golfa. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Triband, którego członkowie szczerze przyznają się do tego, że nie mają bladego pojęcia na temat tej dyscypliny sportu.

Mechanika

W What the Golf? zabawa polega na uderzaniu w rozmaite obiekty przy pomocy niewidzialnego kija; w ten sposób przesuwamy je po planszy w danym kierunku i z określoną siłą. Każde „pole golfowe” (mowa między innymi o podwórkach, drogach, a nawet boiskach do gry w piłkę czy choćby torach do kręgli) stanowi przy tym osobną minigrę, w której rolę piłki przejmuje inny obiekt, zabawa rządzi się własnymi prawami, natomiast akcja jest prezentowana z innej perspektywy (z lotu ptaka, z boku lub w widoku FPP).

Przykładowo, jeśli gramy samochodem lub domem, omijamy napotkane przeszkody terenowe i staramy się dotrzeć do końca trasy w jednym kawałku; kulę do kręgli wypuszczamy, by przy jej pomocy rozbić znajdujące się przed nią piony; piłka do gry w „nogę” musi trafić do bramki; z kolei koń wraz z jeźdźcem – dotrzeć do wyznaczonego obszaru. Oprócz tego znalazło się tu miejsce na minigry inspirowane innymi produkcjami, jak choćby prosta platformówka, wariacja na temat popularnego „węża”, a nawet nieskomplikowany FPS. Coś dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy igrzysk olimpijskich (podpalanie znicza, skoki do basenu, siatkówka), a nawet fani astronomii (zabawa w odbijanie piłki pomiędzy kolejnymi planetami z wykorzystaniem tak zwanej asysty grawitacyjnej).

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry What the Golf? jest prosta, lecz przy tym barwna i przejrzysta. Nad tym, by określone obiekty zachowywały się zgodnie z prawami fizyki, czuwa silnik fizyczny oparty na technologii ragdoll, co często prowadzi do komicznych sytuacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 0,3 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do What the Golf?

Wymagania wiekowe What the Golf?

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe What the Golf?

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB Radeon HD 3870 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7

PC
Switch
iOS