Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Golf

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce golf ułożone według popularności.

PC
PC Windows47
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 49Sony PlayStation 314Sony PlayStation 221
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable9PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft XBOX ONE7Microsoft Xbox 36013Microsoft Xbox7
Mobile
Android4Apple iOS6
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch5Nintendo Wii15Nintendo DS3Nintendo Wii U1Nintendo 3DS3Game Boy Advance2Nintendo GameCube5
Więcej
Mniej
Akcji1 Zręcznościowe7
Bijatyki
RPG2
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe81
Wyścigi
Symulacje1 Logiczne1
Towarzyskie
MMO2
The Golf Club 2019
The Golf Club 2019

Sportowe 28 sierpnia 2018

Kolejna część cyklu popularnych symulatorów golfa, rozwijanego od 2014 roku przez HB Studios. Gra The Golf Club 2019 oferuje dużo możliwości dostosowywania rozgrywki oraz szeroką gamę trybów i funkcji społecznościowych.

PCPS4XONE

Wii Sports
Wii Sports

Sportowe 19 listopada 2006

Wii Sports, jak sama nazwa wskazuje, jest pakietem gier sportowych, stworzonych specjalnie z myślą o konsoli Wii. Wydana przez Nintendo pozycja ma za zadanie przyciągnąć zarówno typowych graczy, jak i osoby, które nigdy nie miały z tą formą rozrywki nic wspólnego.

Wii

Golf With Your Friends
Golf With Your Friends

Sportowe 2020 (wczesny dostęp od 30 stycznia 2016)

Skupiający się na 12-osobowym trybie multiplayer symulator minigolfa. Gra Golf With Your Friends charakteryzuje się prostym, intuicyjnym sterowaniem i oferuje kilka poziomów. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Blacklight Interactive.

PC

Everybody's Golf VR
Everybody's Golf VR

Sportowe 21 maja 2019

Rozbudowany symulator golfa przygotowany z myślą o konsoli PlayStation 4 i goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Everybody's Golf VR stanowi swoistą kontynuację wydanego w 2017 roku Everybody’s Golf.

PS4

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters
Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

Sportowe 29 marca 2011

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters jest czternastą odsłoną cyklu symulacji golfa, rozwijanego przez deweloperów z koncernu Electronic Arts. Tym razem główną areną zmagań są pola golfowe Augusta National i rozgrywany na nich turniej Masters. Gracz ma okazję wcielić się w mistrzów tego sportu, na czele z firmującym serię Tigerem Woodsem i sprawdzić swoje umiejętności posyłania piłeczki do dołka.

PCX360PS3Wii

Sports Story
Sports Story

RPG 2020

Kontynuacja wydanej w 2017 roku gry Golf Story, czyli dwuwymiarowe połączenie gry sportowej i RPG. W Sports Story twórcy zdecydowali się rozszerzyć liczbę dostępnych dyscyplin.

Switch

Tiger Woods PGA Tour 13
Tiger Woods PGA Tour 13

Sportowe 27 marca 2012

Symulator golfa korzystający z licencji sportowych. W tej odsłonie serii twórcy skupili się na ulepszeniu systemu uderzeń i dodaniu paru innych funkcji. Jedną z nowości jest tryb, w którym przeżywamy na nowo ważne wydarzenia z kariery Tigera Woodsa. Produkcja współpracuje też z kontrolerami ruchowymi.

X360PS3

Tiger Woods PGA Tour 2004
Tiger Woods PGA Tour 2004

Sportowe 22 września 2003

Kolejna odsłona popularnej serii symulacji gry w golfa z korporacji Electronic Arts, sygnowanej nazwiskiem Eldricka „Tiger” Woodsa, najlepszego zawodowego zawodnika tej dyscypliny sportowej.

PCPS2XBOXGBAGCN

Everybody's Golf
Everybody's Golf

Sportowe 29 sierpnia 2017

Kolejna odsłona serii Everybody's Golf, od lat towarzyszącej konsolom firmy Sony. Podobnie jak poprzednie części, New Everybody’s Golf jest zręcznościową grą sportową przeznaczoną dla miłośników golfa. Choć rozgrywka jest tu zdecydowanie bardziej przystępna, niż to bywa w przypadku symulatorów, to zgłębienie wszystkich jej tajników wymaga czasu, jako że na polach golfowych rządzi realistyczna fizyka. New Everybody’s Golf wprowadza kilka nowości w stosunku do poprzednich odsłon. Pierwszą z nich jest system tworzenia i dostosowywania postaci. Na początku określamy wygląd i ubiór zawodnika, a w późniejszym czasie udoskonalamy jego umiejętności, wykonując konkretne zadania. Inną istotną nowinką są w pełni otwarte pola golfowe, po których swobodnie chodzimy, biegamy, a nawet jeździmy za kółkiem specjalnego pojazdu. Poza trybem dla jednego gracza, New Everybody’s Golf na PlayStation 4 oferuje zmagania wieloosobowe. Dostępne są tu rozmaite formy zabawy: od rywalizacji, przez współpracę, aż po wykonywanie specjalnych zadań.

PS4

The Golf Club 2
The Golf Club 2

Sportowe 27 czerwca 2017

Kontynuacja ciepło przyjętego symulatora golfowego z 2014 roku. Podstawowe mechanizmy zabawy w The Golf Club 2 nie uległy zmianie. Otrzymujemy więc rozbudowaną, sandboksową grę sportową, w której kreujemy własnego zawodnika, a następnie bierzemy udział w rozmaitych zawodach i turniejach golfowych. Twórcy zadbali przy tym o garść niezbędnych poprawek, w tym większą kontrolę nad kijem oraz bogatsze możliwości spersonalizowania rozgrywki. Oprócz bogatego trybu kariery, The Golf Club 2 oferuje pojedyncze zawody oraz różne warianty multiplayer, w których niezwykle istotną rolę odgrywa społeczność graczy. Wraz z innymi uczestnikami zabawy możemy wspólne rozgrywać turnieje, a nawet całe sezony, jak również zakładać własne kluby. Gra zawiera też rozbudowany kreator pól golfowych, a swoimi dziełami możemy się dzielić z innymi. W odróżnieniu od poprzednika, The Golf Club 2 powstało na silniku Unity 5, co wyraźnie wpłynęło na poprawę walorów wizualnych, głównie wyglądu postaci i otoczenia.

PCPS4XONE

Powerstar Golf
Powerstar Golf

Sportowe 22 listopada 2013

Powerstar Golf to zwariowana gra sportowa przygotowana przez ekipę deweloperską studia Zoe Mode. Gracze mogą spróbować swoich sił we wbijaniu piłeczki do dołków na polu golfowym, posługując się przy tym różnymi supermocami. Produkcja stworzona została z myślą o technicznych możliwościach konsoli Xbox One i kontrolera Kinect.

XONE

Tiger Woods PGA Tour 08
Tiger Woods PGA Tour 08

Sportowe 28 sierpnia 2007

Tiger Woods PGA Tour 08 to kolejna odsłona najpopularniejszej na świecie gry traktującej o sporcie dla bogaczy, czyli elitarnym golfie. Za produkcją tytułu stoi należący do koncernu Electronic Arts zespół Hypnotix, który dotąd zaznaczył swoją obecność w branży stworzeniem serii Outlaw Golf.

PCX360PS3PS2PSPWiiNDS

Rory McIlroy PGA TOUR
Rory McIlroy PGA TOUR

Sportowe 14 lipca 2015

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych symulacji golfowych autorstwa EA Sports, po raz pierwszy od lat nie firmowanej nazwiskiem Tigera Woodsa. Debiut serii na konsolach ósmej generacji zaowocował przede wszystkim znacznym ulepszeniem oprawy graficznej, co stało się możliwe dzięki zastosowaniu – po raz pierwszy w grze sportowej – silnika Frostbite 3, znanego m.in. z Need for Speed Rivals czy serii Battlefield. Dzięki temu nowa część serii cechuje się znakomitą fizyką i niespotykanym dotąd realizmem. W grze znajdziemy tradycyjny zestaw zróżnicowanych wariantów zabawy, począwszy od trybu kariery, poprzez rozgrywki pojedyncze do sieciowych zmagań wieloosobowych. Prócz sporego wachlarza rzeczywistych oraz fikcyjnych pól golfowych, w grze znajdziemy też lokacje nawiązujące do innych produkcji koncernu Electronic Arts, np. mapy zawierające motywy z gry Battlefield 4.

PS4XONE

What the Golf?
What the Golf?

Zręcznościowe 19 września 2019

Humorystyczna zręcznościówka będąca zestawem minigier bardzo luźno opartych na zasadach gry w golfa. W What the Golf? zabawa polega na przesuwaniu rozmaitych obiektów po różnorodnych planszach. Cel naszych poczynań różni się przy tym w zależności od tego, na jakim „polu golfowym” toczy się rozgrywka.

PCSwitchiOS

Wii Sports Resort
Wii Sports Resort

Sportowe 25 czerwca 2009

Wii Sports Resort to kontynuacja hitowego zestawu gier sportowych, który miał swoją premierę wraz z debiutem konsoli Wii. Produkcja ta robi znakomity użytek z przystawki Wii MotionPlus, współpracującej z pilotem Wii Remote.

Wii

Worms Crazy Golf
Worms Crazy Golf

Zręcznościowe 17 października 2011

Spin-offowa odsłona bestsellerowej serii Worms, stanowiąca oryginalne połączenie typowych mechanizmów serii z klasyczną grą w golfa. Celem zabawy jest trafianie piłeczkami do kolejnych dołków, nie ma ono jednak nic wspólnego z elegancją właściwą tejże dyscyplinie sportu. Do dyspozycji graczy oddano kilka dosyć surrealistycznych pól golfowych, wypełnionych szeregiem przeszkód, które potrafią skutecznie utrudnić nam wykonanie celnego uderzenia, tym samym wymuszając zastosowanie sprawdzonego arsenału gadżetów oraz wymyślnych broni, z których skorzystamy, by utorować sobie drogę, a przy okazji pognębić naszych rywali. Twórcy przygotowali szereg oryginalnych trybów rozgrywki, w których istotną rolę odgrywają różnego rodzaju wyzwania. Możliwa jest także sieciowa rywalizacja w trybie wieloosobowym do 4 graczy jednocześnie. Oprawa graficzna gry zrealizowana została w widoku 2D, charakterystycznym dla starszych odsłon serii.

PCX360PS3iOS

Tiger Woods PGA Tour 07
Tiger Woods PGA Tour 07

Sportowe 22 września 2006

Kolejny rok kalendarzowy nie może obejść się bez kolejnej odsłony popularnego golfa, firmowanego przez EA Sports. Tiger Woods PGA Tour 07, oprócz standardowych modernizacji sfery audiowizualnej, oferuje także szereg mniej lub bardziej nowatorskich pomysłów, które mają skusić miłośników tego elitarnego sportu do zakupienia następnego odcinka serialu z Tigerem Woodsem w roli głównej.

PCX360PS3PS2PSPWiiXBOX

CustomPlay Golf 2010
CustomPlay Golf 2010

Sportowe 16 lutego 2010

CustomPlay Golf 2010 to rozbudowana symulacja gry w golfa, stworzona przez studio deweloperskie Customplay Games. Tytuł wyróżnia się przede wszystkim dużą dozą realizmu, w tym zaawansowanym modelem fizyki, a także bogactwem narzędzi edycyjnych, pozwalających m.in. budować i modyfikować wygląd pól golfowych oraz tworzyć własne turnieje.

PC

Mario Golf: Advance Tour
Mario Golf: Advance Tour

Sportowe 21 czerwca 2004

Zręcznościowa gra sportowa łącząca rozgrywki w golfa z elementami RPG. Mario Golf: Advance Tour jest pierwszą swego rodzaju grą golfową łączącą w sobie uderzanie piłeczki z elementami RPG. Autorzy nie zawracali sobie głowy realizmem. Zadbali za to o system rozwoju postaci.

GBA

Golf Peaks
Golf Peaks

Logiczne 12 listopada 2018

Niewielka dwuwymiarowa gra logiczna, w której musimy doprowadzić piłkę golfową do dołka, korzystając z kilku z góry ustalonych kart akcji. Za stworzenie gry Golf Peaks odpowiada łódzkie studio Afterburn.

PCSwitchiOS

Links 2003
Links 2003

Sportowe 20 września 2002

Kolejna odsłona bardzo realistycznej symulacji golfa z firmy Microsoft. Względem poprzednich edycji serii, posiada unowocześnioną grafikę, nowe pola golfowe oraz szereg innych poprawek i udogodnień.

PC

Everybody's Golf 2
Everybody's Golf 2

Sportowe 3 czerwca 2008

Hot Shots Golf: Open Tee 2 to kolejna część serii gier golfowych. Jej developingiem zajęło się studio Clap Hanz, mające na koncie, oprócz poprzednich odsłon tego cyklu, serię Hot Shots Tennis.

PSP

Everybody's Golf World Tour
Everybody's Golf World Tour

Sportowe 25 marca 2008

Hot Shots Golf jest kolejną częścia znanego cyklu gier golfowych. Tym razem japońscy developerzy stworzyli dzieło, dedykowane wyłącznie platformie PlayStation 3.

PS3

Winning Putt: Golf Online
Winning Putt: Golf Online

Sportowe 25 października 2016

Dostępna w modelu free-to-play golfowa gra MMO, opracowana przez oddział specjalizującej się w produkcjach MMORPG, południowokoreańskiej firmy Webzen. Przystępując do zabawy, kreujemy własnego golfistę i wyposażamy go w ciuchy, akcesoria i sprzęt, odpowiadające naszym preferencjom. Następnie ruszamy na jedno dziewięciu pól golfowych, cechujących się całkowicie odmiennymi warunkami, aby rywalizować z innymi graczami oraz zdobywać doświadczenie, rozwijać umiejętności naszej postaci i stopniowo wspinać się w światowych rankingach. Winning Putt: Golf Online nie ma jednak ambicji bycia realistycznym symulatorem tego sportu, czego dowodem może być chociażby całkowicie fikcyjne pole golfowe, zlokalizowane na obcej planecie Starglen, a także masa zróżnicowanych bonusów i power-upów, które użyte w odpowiednim momencie zapewnić mogą nam istotną przewagę nad rywalami. Całość okraszona została atrakcyjną oprawą wizualną, stworzoną na silniku CryEngine.

PC