Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Golf

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce golf ułożone według popularności.

PC
PC Windows46
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 49Sony PlayStation 314Sony PlayStation 221
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable9PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft XBOX ONE7Microsoft Xbox 36013Microsoft Xbox7
Mobile
Android4Apple iOS5
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch3Nintendo Wii13Nintendo DS3
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS3Game Boy Advance2Nintendo GameCube5
Więcej
Mniej
Akcji1 Zręcznościowe7
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe79
Wyścigi
Symulacje1 Logiczne1
Towarzyskie
MMO2
The Golf Club 2
The Golf Club 2

Sportowe 27 czerwca 2017

Kontynuacja ciepło przyjętego symulatora golfowego z 2014 roku. Podstawowe mechanizmy zabawy w The Golf Club 2 nie uległy zmianie. Otrzymujemy więc rozbudowaną, sandboksową grę sportową, w której kreujemy własnego zawodnika, a następnie bierzemy udział w rozmaitych zawodach i turniejach golfowych. Twórcy zadbali przy tym o garść niezbędnych poprawek, w tym większą kontrolę nad kijem oraz bogatsze możliwości spersonalizowania rozgrywki. Oprócz bogatego trybu kariery, The Golf Club 2 oferuje pojedyncze zawody oraz różne warianty multiplayer, w których niezwykle istotną rolę odgrywa społeczność graczy. Wraz z innymi uczestnikami zabawy możemy wspólne rozgrywać turnieje, a nawet całe sezony, jak również zakładać własne kluby. Gra zawiera też rozbudowany kreator pól golfowych, a swoimi dziełami możemy się dzielić z innymi. W odróżnieniu od poprzednika, The Golf Club 2 powstało na silniku Unity 5, co wyraźnie wpłynęło na poprawę walorów wizualnych, głównie wyglądu postaci i otoczenia.

PCPS4XONE

Everybody's Golf VR
Everybody's Golf VR

Sportowe 21 maja 2019

Przygotowany z myślą o konsoli PlayStation 4, a także goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR, rozbudowany symulator golfa. Gra Everybody's Golf VR stanowi kontynuację wydanego w 2017 roku Everybody’s Golf.

PS4

The Golf Club 2019
The Golf Club 2019

Sportowe 28 sierpnia 2018

Kolejna część cyklu popularnych symulatorów golfa, rozwijanego od 2014 roku przez HB Studios. Gra The Golf Club 2019 oferuje dużo możliwości dostosowywania rozgrywki oraz szeroką gamę trybów i funkcji społecznościowych.

PCPS4XONE

Golf With Your Friends
Golf With Your Friends

Sportowe 2019 (wczesny dostęp od 30 stycznia 2016)

Skupiający się na 12-osobowym trybie multiplayer symulator minigolfa. Gra Golf With Your Friends charakteryzuje się prostym, intuicyjnym sterowaniem i oferuje kilka poziomów. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Blacklight Interactive.

PC

Tiger Woods PGA Tour 07
Tiger Woods PGA Tour 07

Sportowe 22 września 2006

Kolejny rok kalendarzowy nie może obejść się bez kolejnej odsłony popularnego golfa, firmowanego przez EA Sports. Tiger Woods PGA Tour 07, oprócz standardowych modernizacji sfery audiowizualnej, oferuje także szereg mniej lub bardziej nowatorskich pomysłów, które mają skusić miłośników tego elitarnego sportu do zakupienia następnego odcinka serialu z Tigerem Woodsem w roli głównej.

PCX360PS3PS2PSPWiiXBOX

Tiger Woods PGA Tour 2004
Tiger Woods PGA Tour 2004

Sportowe 22 września 2003

Kolejna odsłona popularnej serii symulacji gry w golfa z korporacji Electronic Arts, sygnowanej nazwiskiem Eldricka „Tiger” Woodsa, najlepszego zawodowego zawodnika tej dyscypliny sportowej.

PCPS2XBOXGBAGCN

Tiger Woods PGA Tour 08
Tiger Woods PGA Tour 08

Sportowe 28 sierpnia 2007

Tiger Woods PGA Tour 08 to kolejna odsłona najpopularniejszej na świecie gry traktującej o sporcie dla bogaczy, czyli elitarnym golfie. Za produkcją tytułu stoi należący do koncernu Electronic Arts zespół Hypnotix, który dotąd zaznaczył swoją obecność w branży stworzeniem serii Outlaw Golf.

PCX360PS3PS2PSPWiiNDS

Everybody's Golf
Everybody's Golf

Sportowe 29 sierpnia 2017

Kolejna odsłona serii Everybody's Golf, od lat towarzyszącej konsolom firmy Sony. Podobnie jak poprzednie części, New Everybody’s Golf jest zręcznościową grą sportową przeznaczoną dla miłośników golfa. Choć rozgrywka jest tu zdecydowanie bardziej przystępna, niż to bywa w przypadku symulatorów, to zgłębienie wszystkich jej tajników wymaga czasu, jako że na polach golfowych rządzi realistyczna fizyka. New Everybody’s Golf wprowadza kilka nowości w stosunku do poprzednich odsłon. Pierwszą z nich jest system tworzenia i dostosowywania postaci. Na początku określamy wygląd i ubiór zawodnika, a w późniejszym czasie udoskonalamy jego umiejętności, wykonując konkretne zadania. Inną istotną nowinką są w pełni otwarte pola golfowe, po których swobodnie chodzimy, biegamy, a nawet jeździmy za kółkiem specjalnego pojazdu. Poza trybem dla jednego gracza, New Everybody’s Golf na PlayStation 4 oferuje zmagania wieloosobowe. Dostępne są tu rozmaite formy zabawy: od rywalizacji, przez współpracę, aż po wykonywanie specjalnych zadań.

PS4

Rory McIlroy PGA TOUR
Rory McIlroy PGA TOUR

Sportowe 14 lipca 2015

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych symulacji golfowych autorstwa EA Sports, po raz pierwszy od lat nie firmowanej nazwiskiem Tigera Woodsa. Debiut serii na konsolach ósmej generacji zaowocował przede wszystkim znacznym ulepszeniem oprawy graficznej, co stało się możliwe dzięki zastosowaniu – po raz pierwszy w grze sportowej – silnika Frostbite 3, znanego m.in. z Need for Speed Rivals czy serii Battlefield. Dzięki temu nowa część serii cechuje się znakomitą fizyką i niespotykanym dotąd realizmem. W grze znajdziemy tradycyjny zestaw zróżnicowanych wariantów zabawy, począwszy od trybu kariery, poprzez rozgrywki pojedyncze do sieciowych zmagań wieloosobowych. Prócz sporego wachlarza rzeczywistych oraz fikcyjnych pól golfowych, w grze znajdziemy też lokacje nawiązujące do innych produkcji koncernu Electronic Arts, np. mapy zawierające motywy z gry Battlefield 4.

PS4XONE

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters
Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

Sportowe 29 marca 2011

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters jest czternastą odsłoną cyklu symulacji golfa, rozwijanego przez deweloperów z koncernu Electronic Arts. Tym razem główną areną zmagań są pola golfowe Augusta National i rozgrywany na nich turniej Masters. Gracz ma okazję wcielić się w mistrzów tego sportu, na czele z firmującym serię Tigerem Woodsem i sprawdzić swoje umiejętności posyłania piłeczki do dołka.

PCX360PS3Wii

Dangerous Golf
Dangerous Golf

Sportowe 3 czerwca 2016

Widowiskowa gra sportowa, będąca symulatorem dość ekstremalnej wersji klasycznego golfa. Za powstanie tytułu odpowiada debiutujące studio Three Fields Entertainment, założone przez byłych członków Criterion Software, znanego z serii Burnout oraz niektórych odsłon cyklu Need for Speed. Pod względem mechaniki Dangerous Golf łączy elementy znane ze wspomnianego Burnouta, strzelanki Black oraz klasycznej koszykarskiej zręcznościówki NBA Jam. Zadaniem graczy jest tu bowiem nie tyle zaliczanie kolejnych dołków, lecz możliwie efektowne niszczenie otoczenia za pomocą piłki, która odbijając się od różnych powierzchni i przedmiotów, nabiera tempa, stając w ogniu i podpalając wszystko na swej drodze. Zabawa toczy się w dość nietypowych lokacjach, takich jak stacja benzynowa, hotelowa kuchnia czy pałacowa sala balowa. W miarę postępów rozgrywki zdobywamy punkty i pieniądze, które możemy przeznaczyć na rozwinięcie techniki gry naszego zawodnika oraz odblokowanie nowych strzałów i trików.

PCPS4XONE

Golf Peaks
Golf Peaks

Logiczne 12 listopada 2018

Niewielka dwuwymiarowa gra logiczna, w której musimy doprowadzić piłkę golfową do dołka, korzystając z kilku z góry ustalonych kart akcji. Za stworzenie gry Golf Peaks odpowiada łódzkie studio Afterburn.

PCSwitchiOS

Tiger Woods PGA Tour Online
Tiger Woods PGA Tour Online

Sportowe 6 kwietnia 2010

Realistyczna symulacja gry w golfa. Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest to, że obsługuje się go w całości przez przeglądarkę, bez konieczności dokonywania instalacji czy zakupu wersji pudełkowej.

PC

Tiger Woods PGA Tour 13
Tiger Woods PGA Tour 13

Sportowe 27 marca 2012

Symulator golfa korzystający z licencji sportowych. W tej odsłonie serii twórcy skupili się na ulepszeniu systemu uderzeń i dodaniu paru innych funkcji. Jedną z nowości jest tryb, w którym przeżywamy na nowo ważne wydarzenia z kariery Tigera Woodsa. Produkcja współpracuje też z kontrolerami ruchowymi.

X360PS3

Powerstar Golf
Powerstar Golf

Sportowe 22 listopada 2013

Powerstar Golf to zwariowana gra sportowa przygotowana przez ekipę deweloperską studia Zoe Mode. Gracze mogą spróbować swoich sił we wbijaniu piłeczki do dołków na polu golfowym, posługując się przy tym różnymi supermocami. Produkcja stworzona została z myślą o technicznych możliwościach konsoli Xbox One i kontrolera Kinect.

XONE

Golf Story
Golf Story

Sportowe 30 września 2017

Przygotowana przez niewielkie niezależne studio Sidebar Games produkcja, będąca interesującym połączeniem kilku gatunków gier, spiętych ze sobą w ramach tytułowej zabawy w golfa. W Golf Story śledzimy losy golfisty, przemierzającego świat i stawiającego czoła kolejnym przeciwnikom. Pod względem mechaniki tytuł stanowi swoiste połączenie Mario Golf ze Stardew Valley. Zabawa nie koncentruje się więc wyłącznie na samym rozgrywaniu spotkań, a podczas gry uczestniczymy w prawdziwej przygodzie, rozmawiając z napotykanymi postaciami i wypełniając różnorakie zadania. Możemy np. pokusić się o rozwikłanie zagadki, wykonywać wyzwania zwiększające poziom umiejętności, kupować coraz to lepszy sprzęt, bądź poświęcić się całej gamie aktywności pobocznych. Same zawody opierają się na autentycznych zasadach golfa. Mają one jednak mocno zręcznościowy charakter i toczą się na zróżnicowanych polach - od typowych, trawiastych, aż po specjalne wodne lokacje z dryfującymi tratwami i krokodylem.

Switch

The Golf Club
The Golf Club

Sportowe 19 sierpnia 2014

The Golf Club jest grą sportową poświęconą golfowi. Tytuł, wyprodukowany przez kanadyjskie HB Studios, działa na silniku Unity Engine, co zaowocowało efektowną oprawą graficzną. Specyfiką tego symulatora sportowego jest położenie nacisku na funkcje społecznościowe.

PCPS4XONE

Winning Putt: Golf Online
Winning Putt: Golf Online

Sportowe 25 października 2016

Dostępna w modelu free-to-play golfowa gra MMO, opracowana przez oddział specjalizującej się w produkcjach MMORPG, południowokoreańskiej firmy Webzen. Przystępując do zabawy, kreujemy własnego golfistę i wyposażamy go w ciuchy, akcesoria i sprzęt, odpowiadające naszym preferencjom. Następnie ruszamy na jedno dziewięciu pól golfowych, cechujących się całkowicie odmiennymi warunkami, aby rywalizować z innymi graczami oraz zdobywać doświadczenie, rozwijać umiejętności naszej postaci i stopniowo wspinać się w światowych rankingach. Winning Putt: Golf Online nie ma jednak ambicji bycia realistycznym symulatorem tego sportu, czego dowodem może być chociażby całkowicie fikcyjne pole golfowe, zlokalizowane na obcej planecie Starglen, a także masa zróżnicowanych bonusów i power-upów, które użyte w odpowiednim momencie zapewnić mogą nam istotną przewagę nad rywalami. Całość okraszona została atrakcyjną oprawą wizualną, stworzoną na silniku CryEngine.

PC

Tiger Woods PGA Tour 2005
Tiger Woods PGA Tour 2005

Sportowe 20 września 2004

Tiger Woods PGA Tour 2005 to kolejna część popularnego cyklu symulacji gry w golfa, sygnowanej nazwiskiem Eldricka „Tigera” Woodsa, jednego z czołowych zawodników tej dyscypliny sportowej. W omawianym tytule nie brakuje ciekawych nowości oraz usprawnień wybranych elementów, znanych z poprzedniej odsłony gry.

PCPS2XBOXGCN

Links 2003
Links 2003

Sportowe 20 września 2002

Kolejna odsłona bardzo realistycznej symulacji golfa z firmy Microsoft. Względem poprzednich edycji serii, posiada unowocześnioną grafikę, nowe pola golfowe oraz szereg innych poprawek i udogodnień.

PC

Customplay Golf
Customplay Golf

Sportowe 3 czerwca 2005

Customplay Golf jest pierwszą grą, która pozwala na zaprojektowanie i stworzenie własnego pola golfowego od podstaw, by następnie rozgrywać na nim kolejne mecze.

PC

Links 2001
Links 2001

Sportowe 27 października 2000

Gra sportowa symulująca rozgrywki golfowe. Autorzy postawili na realizm i zbudowali silnik odwzorowujący rzeczywiste warunki fizyczne mające wpływ na grę w golfa. Bierze on pod uwagę m.in. siłę zamachu kijem, rotację piłki w locie, toczenie się piłki po danym typie podłoża, itp.

PC

Outlaw Golf
Outlaw Golf

Sportowe 29 października 2003

Symulacja gry w golfa. Program stanowi zgrabną hybrydę elementów realistycznych i zręcznościowych oraz specyficznych wątków natury humorystycznej.

PC

Tiger Woods PGA Tour 2003
Tiger Woods PGA Tour 2003

Sportowe 27 października 2002

Tiger Woods PGA TOUR 2003 to kolejna edycja symulacji golfa EA Sports ze słynnymi graczami rozgrywek PGA TOUR, dodatkowymi trasami i komentarzami udzielanymi przez profesjonalnych komentatorów.

PCPS2XBOXGCN