Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowe3DS
Okładka Mario Sports Superstars (3DS)
OkładkaMario Sports Superstars (3DS)

Mario Sports Superstars 3DS

Gra sportowa, stworzona przez studio Camelot Co., Ltd. z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Gracze mogą sprawdzić się w rozmaitych dyscyplinach: od piłki nożnej i wyścigów konnych, przez tenis, aż po golf oraz baseball.

Sportowe | baseball | golf | tenis | piłka nożna | obraz w 3D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Mario Sports Superstars Premiera 3DS

10marca2017

Nintendo eShop

10marca2017

producent: Camelot Co., Ltd. wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mario Sports Superstars to zapowiedziana w trakcie Nintendo Direct we wrześniu 2016 roku produkcja, stworzona z myślą o 3DS. Gracze mogą sprawdzić się w rozmaitych dyscyplinach sportowych, biorąc udział zarówno w turniejach przeznaczonych dla samotników, jak i w wieloosobowych wariantach rozgrywki.

Mechanika

W skład Mario Sports Superstars wchodzą następujące dyscypliny: piłka nożna, wyścigi konne, tenis, golf oraz baseball. Każda z nich została opracowana od podstaw, stanowiąc niejako oddzielną grę. Przykładowo, w trakcie rozgrywek na boisku piłkarskim, prezentowanych w rzucie izometrycznym, gracz może dostosować formację swojego zespołu, z kolei golf oraz baseball obfitują w zróżnicowane minigry, odzwierciedlające choćby siłę uderzenia czy rzutu. Interesującym aspektem wyścigów konnych jest możliwość przełączania kamery z perspektywy trzeciej osoby na widok FPP. Niezależnie od wybranej dyscypliny, w roli zawodników występują tutaj Mario, Luigi i inni bohaterowie znani z gier z wąsatym hydraulikiem.

Tryby gry

W Mario Sports Superstars grać można w pojedynkę — biorąc udział w specjalnie przygotowanych turniejach — oraz z innymi graczami. Produkcja wspiera rozgrywkę przez Internet, a także zabawę w sieci lokalnej.

Kwestie techniczne

Mario Sports Superstars na 3DS rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku, a wysokiej jakości kolorową oprawę graficzną podkreślają unikalne możliwości ekranu 3D konsoli. Gra została wydana zarówno w wersji pudełkowej, jak i w dystrybucji cyfrowej.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario Sports Superstars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.