Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DSWiiU
Okładka Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games (3DS)
OkładkaMario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games (3DS)

Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier sportowych, w których spotykają się postaci znane z najsłynniejszych serii gier firm Nintendo oraz SEGA.

Zręcznościowe | olimpiady | sporty letnie | Mario | Sonic | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games Premiera

18lut2016

3DS

24cze2016

WiiU

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Gry podobne do Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games

Super Smash Bros.

Mario Sports Superstars

Mario Golf: World Tour

Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games na 3DS i WiiU to kolejna odsłona cieszącej się sporą popularnością serii sportowych produkcji, wydawanych z okazji Igrzysk Olimpijskich. Marka została zapoczątkowana w 2007 roku grą Mario & Sonic at the Olympic Games, towarzyszącą letnim igrzyskom w Pekinie. Tym razem przygotowano ją z myślą o letnich igrzyskach w Rio (2016 rok). Na rynku zadebiutowała także wersja dedykowana handheldowi 3DS, która różni się od edycji Wii U kilkoma dostępnymi konkurencjami (np. w „dużym” wydaniu brakuje golfa).

Mechanika

Zabawa w Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games na 3DS i WiiU polega na braniu udziału w rozmaitych konkurencjach sportowych, w których kierujemy postaciami należącymi do Nintendo oraz Segi. W pierwszym obozie znajdują się m.in.: Mario, Luigi, księżniczka Peach, Yoshi, Bowser czy też Donkey Kong. Z kolei drugi koncern reprezentują: Sonic the Hedgehog, Miles "Tails" Prower, Shadow the Hedgehog, Dr. Eggman, Knuckles the Echidna i inni. Ponadto gracze mogą wykorzystywać postacie Mii, czyli swoje awatary.

Jedną z nowości jest tryb Duel Events, występujący w trzech konkurencjach - rugby, piłce nożnej i siatkówce plażowej. Zabawa polega na wykonywaniu, można powiedzieć, że swego rodzaju combosów. Chodzi o to, by np. wykiwać przeciwnika, a chwilę później akcję zakończyć golem. Jeżeli się to uda, to zdobywamy tak zwane Duel Points, doliczane do ogólnego wyniku punktowego. Oprócz tego gracze uczestniczą w szeregu innych konkurencji sportowych, w tym ping pongu, łucznictwie, boksie, gimnastyce, golfie, biegu na 100 metrów itd.

Tryby gry

Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games to gra typu party-game, co oznacza, ze najlepiej sprawdza się podczas zabawy ze znajomymi. Maksymalnie w zawodach może uczestniczyć 4 graczy, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by walczyć o medale w samotności.

Oprócz poszczególnych konkurencji, w produkcji występuje także tryb Heroes Showdown, odblokowywany po wygraniu wszystkich konkurencji, albo zdobyciu przynajmniej brązowego medalu w siedmiu turniejach. Zabawa w nim polega na braniu udziału w losowo dobieranych konkurencjach drużynowych. Walka toczy się dopóki ostatni zawodnik z danego zespołu nie zostanie wyeliminowany. Ponadto dodatkowe zawody odblokowywane są dla osób posiadających figurki amiibo po zaliczeniu wyznaczonej liczby turniejów.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna gry Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games została utrzymana w znanym wszystkim fanom gier Nintendo stylu. Tytuł jest więc bardzo radosny i kolorowy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
WiiU
3DS