Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDSWii
Okładka Mario & Sonic at the Olympic Games (Wii)
OkładkaMario & Sonic at the Olympic Games (Wii)

Mario & Sonic at the Olympic Games

Mario & Sonic at the Olympic Games to produkt o charakterze sportowym, w którym użytkownik spotyka dwie rywalizujące ze sobą czołowe postaci ze świata elektronicznej rozrywki. Mario to ikona firmy Nintendo, która swoimi korzeniami sięga roku 1981.

Sportowe | olimpiady | sporty letnie | Mario | crossover | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario & Sonic at the Olympic Games Premiera

6lis2007

Wii

22sty2008

NDS

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Mario & Sonic at the Olympic Games

Asterix at the Olympic Games

Wii Sports

Wii Fit

Mario & Sonic at the Olympic Games to produkt o charakterze sportowym, w którym użytkownik spotyka dwie rywalizujące ze sobą czołowe postaci ze świata elektronicznej rozrywki. Mario to ikona firmy Nintendo, która swoimi korzeniami sięga roku 1981. Natomiast Sonic, będący główną maskotką korporacji Sega, zadebiutował dziesięć lat po słynnym hydrauliku.

Po raz pierwszy w swojej historii owi bohaterowie występują razem w jednej grze i stają do współzawodnictwa. Warto również dodać, że miejscem ich sportowych potyczek nie są zwyczajne stadiony, lecz obiekty przeznaczone na Igrzyska Olimpijskie z roku 2008. Reminiscencje owych lokacji zaimplementowano po wcześniejszych ustaleniach z Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Co więcej, niniejsza pozycja została stworzona przy bliskiej współpracy z International Sports Multimedia.

Użytkownicy rozpoczynając zabawę wybierają bohatera, w którego następnie się wcielają, przyjmując wszystkie charakterystyczne dla niego umiejętności. Developerzy zaoferowali szeroki wachlarz postaci związanych z Mario i Sonicem – w ich gronie znajdują się m.in. Luigi, Knuckles, Yoshi i Tails. Bohaterowie stają ze sobą w szranki w takich konkurencjach, jak chociażby tenis ziemny i jego stołowy odpowiednik, pływanie, łucznictwo czy wyścig na sto metrów. Rzecz jasna za zdobycie poszczególnych miejsc na podium otrzymuje się odpowiedni medal. Wszelkie czynności wykonuje się poprzez właściwe operowanie Wii-kontrolerem.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Mario & Sonic at the Olympic Games cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mario & Sonic at the Olympic Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii
NDS