Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiNDS
Okładka Mario & Sonic at the Olympic Games (Wii)

Mario & Sonic at the Olympic Games

Mario & Sonic at the Olympic Games to produkt o charakterze sportowym, w którym użytkownik spotyka dwie rywalizujące ze sobą czołowe postaci ze świata elektronicznej rozrywki. Mario to ikona firmy Nintendo, która swoimi korzeniami sięga roku 1981.

Sportowe | olimpiady | sporty letnie | Mario | crossover | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Mario & Sonic at the Olympic Games (Wii)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

6lis2007

Wii

22sty2008

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario & Sonic at the Olympic Games to produkt o charakterze sportowym, w którym użytkownik spotyka dwie rywalizujące ze sobą czołowe postaci ze świata elektronicznej rozrywki. Mario to ikona firmy Nintendo, która swoimi korzeniami sięga roku 1981. Natomiast Sonic, będący główną maskotką korporacji Sega, zadebiutował dziesięć lat po słynnym hydrauliku.

Po raz pierwszy w swojej historii owi bohaterowie występują razem w jednej grze i stają do współzawodnictwa. Warto również dodać, że miejscem ich sportowych potyczek nie są zwyczajne stadiony, lecz obiekty przeznaczone na Igrzyska Olimpijskie z roku 2008. Reminiscencje owych lokacji zaimplementowano po wcześniejszych ustaleniach z Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Co więcej, niniejsza pozycja została stworzona przy bliskiej współpracy z International Sports Multimedia.

Użytkownicy rozpoczynając zabawę wybierają bohatera, w którego następnie się wcielają, przyjmując wszystkie charakterystyczne dla niego umiejętności. Developerzy zaoferowali szeroki wachlarz postaci związanych z Mario i Sonicem – w ich gronie znajdują się m.in. Luigi, Knuckles, Yoshi i Tails. Bohaterowie stają ze sobą w szranki w takich konkurencjach, jak chociażby tenis ziemny i jego stołowy odpowiednik, pływanie, łucznictwo czy wyścig na sto metrów. Rzecz jasna za zdobycie poszczególnych miejsc na podium otrzymuje się odpowiedni medal. Wszelkie czynności wykonuje się poprzez właściwe operowanie Wii-kontrolerem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do Mario & Sonic at the Olympic Games

Klasyfikacja PEGI Mario & Sonic at the Olympic Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Mario i Sonic na olimpiadzie w Londynie

wiadomość21 kwietnia 2011

Znicz XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie zapłonie za 462 dni. Do rywalizacji szykują się nie tylko sportowcy, ale także producenci gier wideo. Koncern SEGA zapowiedział dziś Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games. Gra z udziałem sympatycznych bohaterów wydana zostanie w wersjach na konsole Nintendo Wii i 3DS.

Brain Training na DS najlepiej sprzedającą się grą w historii Wielkiej Brytanii
Brain Training na DS najlepiej sprzedającą się grą w historii Wielkiej Brytanii

wiadomość6 lipca 2009

Z danych organizacji GfK Charttrack wynika, że najlepiej sprzedającą się produkcją w historii brytyjskiego rynku gier jest Dr Kawashima’s Brain Training – zestaw ciekawych łamigłówek i zagadek wydany na przenośne Nintendo DS w pierwszej połowie 2006 roku. Do dzisiaj dzieło firmy Nintendo przekonało do siebie ponad 3 miliony mieszkańców Wysp Brytyjskich.

Mario i Sonic jadą na olimpiadę zimową
Mario i Sonic jadą na olimpiadę zimową

wiadomość12 lutego 2009

Firma Sega poinformowała, że pod koniec tego roku Mario i Sonic po raz kolejny będą bić rekordy sportowe (i marketingowe), tym razem w dyscyplinach zimowych. Gra Mario & Sonic at the Olympic Winter Games pojawi się przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi i przygotuje dla nich grunt. Produkcją tytułu zajmie się japoński oddział firmy, przy współpracy z twórcą postaci Mario (Shigeru Miyamoto).

Mario, Sonic i zimowe igrzyska
Mario, Sonic i zimowe igrzyska

wiadomość22 stycznia 2009

Wydane w listopadzie 2007 roku Mario & Sonic at the Olympic Games okazało się jedną z najbardziej dochodowych inicjatyw koncernu Sega. Gra wyprodukowana z myślą o konsolach Nintendo Wii i DS sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy (według danych VGChartz.com). Ten niebywały sukces dobrze byłoby podtrzymać. Najlepiej zimowym wydaniem zmagań olimpijskich.

Mario & Sonic at the Olympic Games sprzedał się w ilości pięciu milionów egzemplarzy
Mario & Sonic at the Olympic Games sprzedał się w ilości pięciu milionów egzemplarzy

wiadomość6 marca 2008

Koncern Sega ogłosił, że owoc jego współpracy z Nintendo o nazwie Mario & Sonic at the Olympic Games sprzedał się od momentu premiery, która miała miejsce równo cztery miesiące temu, w ilości pięciu milionów egzemplarzy.

9 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

DzojkoKolekcjoner

Plasmapea04.

Gorn221

Wii
NDS