Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Wii Fit (Wii)

Wii Fit Wii

Wii Fit to opracowana i wydana przez Nintendo produkcja będąca połączeniem gry z programem służącym do poprawiania kondycji fizycznej i kształtowania sylwetki.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Wii Fit (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

25kwietnia2008

25kwietnia2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wii Fit to opracowana i wydana przez Nintendo produkcja będąca połączeniem gry z programem służącym do poprawiania kondycji fizycznej i kształtowania sylwetki. Jest to jeden ze stworzonych przez japońskiego producenta programów mających pokazać, że gry mogą nie tylko bawić, ale również przyczynić się do poprawy sprawności intelektualnej i fizycznej graczy. Wii Fit koncentruje się właśnie na tym drugim aspekcie.

Do Wii Fit dołączany jest oryginalny kontroler, Wii Balance Board. Urządzenie to z wyglądu przypomina wykorzystywany w aerobiku stepper. W rzeczywistości jest jednak wyposażone w szereg reagujących na nacisk czujników. Dzięki temu może przechwytywać wszelkie zmiany w położeniu stojącego na nim gracza, a także służyć jako waga.

Sama produkcja to nic innego jak zbiór różnych aktywności ruchowych wymagających zmiany położenia naszego ciała. Zostały one podzielone na elementy charakterystyczne dla aerobiku, ćwiczeń kształtujących mięśnie oraz jogi. Ponadto znajdziemy tu szereg mini-gierek, jak na przykład zabawę w odbijanie piłki głową polegającą na wykonaniu ruchu w stronę lecącego w naszą stronę przedmiotu. Inne z zamieszczonych ćwiczeń obejmują między innymi symulację kręcenia Hula Hop, robienie pompek i step aerobik. W sumie w produkcji znajdziemy ponad czterdzieści różnych aktywności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 335,50 PLN

Klasyfikacja PEGI Wii Fit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Wii Fit

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii Balance Board
Lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii

wiadomość8 sierpnia 2011

W najnowszym raporcie finansowym firmy Nintendo znalazła się lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii. Bezkonkurencyjne okazało się Wii Sports z wynikiem 76 milionów egzemplarzy.

Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii
Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii

wiadomość15 lipca 2010

Famitsu, czyli największy japoński magazyn dla graczy opublikował zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Kraju Kwitnącej Wiśni w pierwszej połowie tego roku.

Amerykańscy gracze pod lupą ESA
Amerykańscy gracze pod lupą ESA

wiadomość21 czerwca 2010

Stowarzyszenie ESA (Entertainment Software Association) prześwietliło amerykański rynek gier wideo. Duża część cyklicznie wydawanego raportu „Essential Facts About The Computer And Video Game Industry 2010"poświęcona została danym statystycznym na temat graczy.

20 najpopularniejszych gier w historii wg. Księgi Rekordów Guinnessa
20 najpopularniejszych gier w historii wg. Księgi Rekordów Guinnessa

wiadomość27 maja 2010

Brytyjska redakcja serwisu Tech & Gadgets należącego do grupy MSN.com opracowała, wspólnie z wydawcą Guinness World Records 2010 – Gamer's Edition listę dwudziestu najlepiej sprzedających się gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

Marcowa sprzedaż gier i konsol na rynku amerykańskim
Marcowa sprzedaż gier i konsol na rynku amerykańskim

wiadomość16 kwietnia 2010

Miniony marzec wypełniony był premierami całej masy wyczekiwanych gier. Dzięki najnowszemu sprawozdaniu organizacji analitycznej NPD wiemy już, jakie przełożenie znalazło to na wyniki amerykańskiego rynku konsol.