Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Wii Fit (Wii)
OkładkaWii Fit (Wii)

Wii Fit Wii

Wii Fit to opracowana i wydana przez Nintendo produkcja będąca połączeniem gry z programem służącym do poprawiania kondycji fizycznej i kształtowania sylwetki.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wii Fit Premiera Wii

25kwietnia2008

pudełko PL

25kwietnia2008

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wii Fit to opracowana i wydana przez Nintendo produkcja będąca połączeniem gry z programem służącym do poprawiania kondycji fizycznej i kształtowania sylwetki. Jest to jeden ze stworzonych przez japońskiego producenta programów mających pokazać, że gry mogą nie tylko bawić, ale również przyczynić się do poprawy sprawności intelektualnej i fizycznej graczy. Wii Fit koncentruje się właśnie na tym drugim aspekcie.

Do Wii Fit dołączany jest oryginalny kontroler, Wii Balance Board. Urządzenie to z wyglądu przypomina wykorzystywany w aerobiku stepper. W rzeczywistości jest jednak wyposażone w szereg reagujących na nacisk czujników. Dzięki temu może przechwytywać wszelkie zmiany w położeniu stojącego na nim gracza, a także służyć jako waga.

Sama produkcja to nic innego jak zbiór różnych aktywności ruchowych wymagających zmiany położenia naszego ciała. Zostały one podzielone na elementy charakterystyczne dla aerobiku, ćwiczeń kształtujących mięśnie oraz jogi. Ponadto znajdziemy tu szereg mini-gierek, jak na przykład zabawę w odbijanie piłki głową polegającą na wykonaniu ruchu w stronę lecącego w naszą stronę przedmiotu. Inne z zamieszczonych ćwiczeń obejmują między innymi symulację kręcenia Hula Hop, robienie pompek i step aerobik. W sumie w produkcji znajdziemy ponad czterdzieści różnych aktywności.

Ostatnia modyfikacja 2 marca 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Wii Fit cena w dniu premiery: 335,50 PLN

Klasyfikacja PEGI Wii Fit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wii Fit Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii Balance Board