Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2009, 19:25

autor: Hed

Mario i Sonic jadą na olimpiadę zimową

Firma Sega poinformowała, że pod koniec tego roku Mario i Sonic po raz kolejny będą bić rekordy sportowe (i marketingowe), tym razem w dyscyplinach zimowych. Gra Mario & Sonic at the Olympic Winter Games pojawi się przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi i przygotuje dla nich grunt. Produkcją tytułu zajmie się japoński oddział firmy, przy współpracy z twórcą postaci Mario (Shigeru Miyamoto).

Firma Sega potwierdziła, że pod koniec tego roku Mario i Sonic po raz kolejny będą bić rekordy sportowe (i marketingowe), tym razem w dyscyplinach zimowych. Gra Mario & Sonic at the Olympic Winter Games pojawi się przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi i przygotuje dla nich grunt. Produkcją tytułu zajmie się japoński oddział firmy, przy współpracy z twórcą postaci Mario (Shigeru Miyamoto).

Produkcja, zapowiadana na koniec tego roku na konsole Wii i DS, będzie zawierała mnóstwo zabawnych, lekkich i przyjemnych mini-gierek w klimatach zimowych. Będziemy mogli poszusować na nartach w konkurencji alpejskiej oraz między innymi ścigać się na torach przeznaczonych do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego. Także przy wykorzystaniu urządzenia Wii Balance Board, znacznie zwiększającego frajdę z zabawy i podobno oferującego realistyczne doświadczenia. Autorzy zapowiadają pojawienie się nowych postaci oraz opcję zabawy w sieci.

Mario i Sonic jadą na olimpiadę zimową - ilustracja #1

Poprzednia gra opowiadająca o wycieczce Mario i Sonica na olimpiadę, czyli Mario & Sonic at the Olympic Games, została wydana w 2007 roku na te same platformy (Wii, DS) i sprzedała się w oszałamiającym nakładzie (według danych producenta - 10 milionów egzemplarzy!), ponownie potwierdzając przyciągającą moc szalonego hydraulika i niebieskiego jeża. Nic więc dziwnego, że firma Sega zdecydowała się na stworzenie kontynuacji, którą zresztą już wcześniej sugerowaliśmy, powtarzając pewne domysły i spekulacje jednego z zagranicznych magazynów.

Jakiś czas temu informowaliśmy również o nabyciu praw przez tego znanego producenta i wydawcę do tworzenia oficjalnych gier związanych z Zimową Olimpiadą, która rozpocznie się 12 lutego 2010 roku w Vancouver (Kanada). Wcześniej Sega zainwestowała już w Pekin, jednak ten pomysł wypalił średnio (przynajmniej zdaniem recenzentów). Na szczęście, przed sportową klapą firmę uratowali wspomniani Mario i Sonic.