Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 lutego 2009

Królewska 57 - odc. 38 - Doom 4 i fabuła?!
Królewska 57 - odc. 38 - Doom 4 i fabuła?!

Antoni Łuchniak & Vercetti, 18 lutego 2009, 17:00

Fabułę Dooma 4 ma stworzyć niejaki „ceniony pisarz fantasy”, Graham Joyce. Pomyślcie... Doom... fabuła... fantasy... ZGROZA!

X3: Terran Conflict - The Aldrin Missions w kwietniu

Dorota Drużko, 18 lutego 2009, 14:53

Z pewnością wiadomość ta ucieszy miłośników serii kosmicznych symulatorów - X, otóż twórcy cyklu, który tak bardzo spodobał się fanom gatunku, firma Egosoft, zapowiedziała, że jego ostatnia część, czyli X3: Terran Conflict juz niedługo doczeka się dodatku zatytułowanego The Aldrin Missions. Rozszerzenie to najprawdopodobniej trafi do amerykańskich sklepów 7 kwietnia.

Mieszkańcy Europy Zachodniej najczęściej piracą gry

Dorota Drużko, 18 lutego 2009, 13:33

Amerykańska organizacja ESA będąca częścią IIPA (International Intellectual Property Alliance) sporządziła raport (nazwany Special 301 Report) dotyczący skali piractwa gier komputerowych. Powstał w oparciu o wyniki badań przeprowadzone w grudniu ubiegłego roku na terenie 223 krajów i terytoriów - w tym czasie organizacja śledziła, ile razy pobranych zostanie trzynaście wybranych tytułów.

Straszne Wii czyli Dead Space Extraction zapowiedziany
Straszne Wii czyli Dead Space Extraction zapowiedziany

Filip Grabski, 18 lutego 2009, 13:01

Pamiętacie tajemniczą grafikę związaną z grą Dead Space, o której pisaliśmy we wtorek? Ci, którzy zinterpretowali zawarty na niej tekst „The End Will Be Set In Motion” jako zapowiedź nowej gry z serii na konsolę Wii, mogą sobie pogratulować.

The Lost & Damned na PC? Prawie...

Maciej Śliwiński, 18 lutego 2009, 12:55

Posiadacze konsol Xbox 360 od wczoraj cieszą się nowym dodatkiem do GTA IV zatytułowanym The Lost & Damned. Tymczasem w serwisie FilePlanet pojawił się mod, który odblokowuje niektóre atrakcje z tego dodatku dla właścicieli wersji na PC.

Jak wyglądałaby gra o Flashu - czyli kolejny projekt upadłego Brash Entertainment
Jak wyglądałaby gra o Flashu - czyli kolejny projekt upadłego Brash Entertainment

Piotr Bodera, 18 lutego 2009, 12:53

Flash to jeden z najstarszych superbohaterów w uniwersum firmy DC Comics – wielkiego wydawcy komiksów w USA. Facet ubrany w czerwony, obcisły kostium z symbolem pioruna na torsie ma super refleks i jest szybszy niż błyskawica. To wręcz idealnym materiał na dynamiczną grę akcji. Niestety firma Brash Entertainment, specjalizująca się w wydawaniu produkcji na licencji, upadła pod koniec zeszłego roku.

Midway - prace nad nową częścią Mortal Kombat trwają
Midway - prace nad nową częścią Mortal Kombat trwają

Norbert Szamota, 18 lutego 2009, 12:25

U.S. Bankruptcy Court zezwolił Midway na dysponowanie środkami finansowymi i inwestowanie oraz pracę nad nowymi projektami. Oznacza to, że firma może kontynuować produkcję nowej części Mortal Kombat i wydać The Wheelman.

Kłopoty wydawcy Sin City i Heroes over Europe

Maciej Śliwiński, 18 lutego 2009, 12:00

Problemy finansowe Red Mile Entertainment mogą znacznie opóźnić wydanie dwóch ciekawie zapowiadających się tytułów, nad którymi firma pracuje w ostatnim czasie. Premiery Sin City i Heroes Over Europe zostały znacznie przesunięte w czasie.

Koniec bety Dawn of War II i garść statystyk
Koniec bety Dawn of War II i garść statystyk

Filip Grabski, 18 lutego 2009, 11:59

Trwające od końca stycznia beta-testy Dawn of War II dzisiaj dobiegną końca. Twórcy już teraz mówią, że była to najlepsza beta, jaką mogli sobie wymarzyć i przedstawiają kilka ciekawych statystyk.

Termin premiery pecetowej wersji gry Braid
Termin premiery pecetowej wersji gry Braid

Maciej Myrcha, 18 lutego 2009, 11:20

O grze Braid z dużą dozą prawdopodobieństwa słyszeli posiadacze Xboxów 360, jako iż w zeszłym roku produkcja ta pojawiła się w ramach usługi Xbox Live Arcade. Prosta, klasyczna platformówka zdobyła w krótkim czasie tak dużą popularność, iż jej twórcy postanowili przenieść swoje dzieło na pecety.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 lutego 2009)

Filip Grabski, 18 lutego 2009, 11:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: oficjalne forum Warhammer Online, zwolnienia w Rare, demo Afro Samurai na XBLA, technologia amBX w grze EndWar, nagroda za całokształt twórczości dla Hideo Kojimy i inne. Zapraszamy do lektury.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (1 - 7 lutego 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (1 - 7 lutego 2009)

Przemysław Zamęcki, 18 lutego 2009, 10:45

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 1 do 7 lutego 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Praca w CD Projekt - Business Development Manager / Senior Sales Manager

Redakcja GRYOnline.pl, 18 lutego 2009, 09:56

Pasjonują Cię gry komputerowe? Szukasz pracy, która wiązałaby się z Twoimi zainteresowaniami?

Opóźnione LEGO Universe
Opóźnione LEGO Universe

Maciej Śliwiński, 18 lutego 2009, 09:45

Wszystkim wypatrującym premiery Lego Universe, gry MMO opartej na świecie zbudowanym z popularnych klocków, musimy przekazać złą informację. Tytuł przygotowywany przez Net Devil nie pojawi się w 2009 roku. Pod znakiem zapytania stoi wydanie gry rok później – w 2010.

Uniwersytet Jagielloński rusza ze studiami związanymi z tworzeniem gier
Uniwersytet Jagielloński rusza ze studiami związanymi z tworzeniem gier

Piotr Bodera, 18 lutego 2009, 09:20

Zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatów na pierwszy semestr w Europejskiej Akademii Gier. Nowo powstała szkoła wyższa znajduje się przy Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jako pierwsza oferuje program nauczania, który ściśle związany jest z naszym hobby - grami.

Robot Entertainment zajmuje się dodatkami do Halo Wars

Szymon Liebert, 18 lutego 2009, 08:08

Kilka dni temu informowaliśmy o nowopowstałym studiu Robot Entertainment, które zostało założone przez byłych pracowników Ensemble Studios, zamkniętego po wydaniu Halo Wars. Dzisiaj poznaliśmy oficjalną wersję wydarzeń. W zespole pracuje spora liczba (45) byłych pracowników wspomnianej firmy, zajmujących się obecnie kilkoma projektami, w tym niezapowiedzianą jeszcze grą.