Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 lutego 2009

Królewska 57 - odc. 38 - Doom 4 i fabuła?!
Królewska 57 - odc. 38 - Doom 4 i fabuła?!

Antoni Łuchniak & Vercetti, 18 lutego 2009, 17:00

Fabułę Dooma 4 ma stworzyć niejaki „ceniony pisarz fantasy”, Graham Joyce. Pomyślcie... Doom... fabuła... fantasy... ZGROZA!

X3: Terran Conflict - The Aldrin Missions w kwietniu

vampire, 18 lutego 2009, 14:53

Z pewnością wiadomość ta ucieszy miłośników serii kosmicznych symulatorów - X, otóż twórcy cyklu, który tak bardzo spodobał się fanom gatunku, firma Egosoft, zapowiedziała, że jego ostatnia część, czyli X3: Terran Conflict juz niedługo doczeka się dodatku zatytułowanego The Aldrin Missions. Rozszerzenie to najprawdopodobniej trafi do amerykańskich sklepów 7 kwietnia.

Mieszkańcy Europy Zachodniej najczęściej piracą gry

vampire, 18 lutego 2009, 13:33

Amerykańska organizacja ESA będąca częścią IIPA (International Intellectual Property Alliance) sporządziła raport (nazwany Special 301 Report) dotyczący skali piractwa gier komputerowych. Powstał w oparciu o wyniki badań przeprowadzone w grudniu ubiegłego roku na terenie 223 krajów i terytoriów - w tym czasie organizacja śledziła, ile razy pobranych zostanie trzynaście wybranych tytułów.

Straszne Wii czyli Dead Space Extraction zapowiedziany
Straszne Wii czyli Dead Space Extraction zapowiedziany

fsm, 18 lutego 2009, 13:01

Pamiętacie tajemniczą grafikę związaną z grą Dead Space, o której pisaliśmy we wtorek? Ci, którzy zinterpretowali zawarty na niej tekst „The End Will Be Set In Motion” jako zapowiedź nowej gry z serii na konsolę Wii, mogą sobie pogratulować.

The Lost & Damned na PC? Prawie...

Maciej Śliwiński, 18 lutego 2009, 12:55

Posiadacze konsol Xbox 360 od wczoraj cieszą się nowym dodatkiem do GTA IV zatytułowanym The Lost & Damned. Tymczasem w serwisie FilePlanet pojawił się mod, który odblokowuje niektóre atrakcje z tego dodatku dla właścicieli wersji na PC.

Jak wyglądałaby gra o Flashu - czyli kolejny projekt upadłego Brash Entertainment
Jak wyglądałaby gra o Flashu - czyli kolejny projekt upadłego Brash Entertainment

Lord Nibbler, 18 lutego 2009, 12:53

Flash to jeden z najstarszych superbohaterów w uniwersum firmy DC Comics – wielkiego wydawcy komiksów w USA. Facet ubrany w czerwony, obcisły kostium z symbolem pioruna na torsie ma super refleks i jest szybszy niż błyskawica. To wręcz idealnym materiał na dynamiczną grę akcji. Niestety firma Brash Entertainment, specjalizująca się w wydawaniu produkcji na licencji, upadła pod koniec zeszłego roku.

Midway - prace nad nową częścią Mortal Kombat trwają
Midway - prace nad nową częścią Mortal Kombat trwają

Brucevsky, 18 lutego 2009, 12:25

U.S. Bankruptcy Court zezwolił Midway na dysponowanie środkami finansowymi i inwestowanie oraz pracę nad nowymi projektami. Oznacza to, że firma może kontynuować produkcję nowej części Mortal Kombat i wydać The Wheelman.

Kłopoty wydawcy Sin City i Heroes over Europe

Maciej Śliwiński, 18 lutego 2009, 12:00

Problemy finansowe Red Mile Entertainment mogą znacznie opóźnić wydanie dwóch ciekawie zapowiadających się tytułów, nad którymi firma pracuje w ostatnim czasie. Premiery Sin City i Heroes Over Europe zostały znacznie przesunięte w czasie.

Koniec bety Dawn of War II i garść statystyk
Koniec bety Dawn of War II i garść statystyk

fsm, 18 lutego 2009, 11:59

Trwające od końca stycznia beta-testy Dawn of War II dzisiaj dobiegną końca. Twórcy już teraz mówią, że była to najlepsza beta, jaką mogli sobie wymarzyć i przedstawiają kilka ciekawych statystyk.

Termin premiery pecetowej wersji gry Braid
Termin premiery pecetowej wersji gry Braid

Elrond, 18 lutego 2009, 11:20

O grze Braid z dużą dozą prawdopodobieństwa słyszeli posiadacze Xboxów 360, jako iż w zeszłym roku produkcja ta pojawiła się w ramach usługi Xbox Live Arcade. Prosta, klasyczna platformówka zdobyła w krótkim czasie tak dużą popularność, iż jej twórcy postanowili przenieść swoje dzieło na pecety.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 lutego 2009)

fsm, 18 lutego 2009, 11:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: oficjalne forum Warhammer Online, zwolnienia w Rare, demo Afro Samurai na XBLA, technologia amBX w grze EndWar, nagroda za całokształt twórczości dla Hideo Kojimy i inne. Zapraszamy do lektury.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (1 - 7 lutego 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (1 - 7 lutego 2009)

Przemysław Zamęcki, 18 lutego 2009, 10:45

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 1 do 7 lutego 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Praca w CD Projekt - Business Development Manager / Senior Sales Manager

Redakcja GRYOnline.pl, 18 lutego 2009, 09:56

Pasjonują Cię gry komputerowe? Szukasz pracy, która wiązałaby się z Twoimi zainteresowaniami?

Opóźnione LEGO Universe
Opóźnione LEGO Universe

Maciej Śliwiński, 18 lutego 2009, 09:45

Wszystkim wypatrującym premiery Lego Universe, gry MMO opartej na świecie zbudowanym z popularnych klocków, musimy przekazać złą informację. Tytuł przygotowywany przez Net Devil nie pojawi się w 2009 roku. Pod znakiem zapytania stoi wydanie gry rok później – w 2010.

Uniwersytet Jagielloński rusza ze studiami związanymi z tworzeniem gier
Uniwersytet Jagielloński rusza ze studiami związanymi z tworzeniem gier

Lord Nibbler, 18 lutego 2009, 09:20

Zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatów na pierwszy semestr w Europejskiej Akademii Gier. Nowo powstała szkoła wyższa znajduje się przy Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jako pierwsza oferuje program nauczania, który ściśle związany jest z naszym hobby - grami.

Robot Entertainment zajmuje się dodatkami do Halo Wars

Hed, 18 lutego 2009, 08:08

Kilka dni temu informowaliśmy o nowopowstałym studiu Robot Entertainment, które zostało założone przez byłych pracowników Ensemble Studios, zamkniętego po wydaniu Halo Wars. Dzisiaj poznaliśmy oficjalną wersję wydarzeń. W zespole pracuje spora liczba (45) byłych pracowników wspomnianej firmy, zajmujących się obecnie kilkoma projektami, w tym niezapowiedzianą jeszcze grą.