Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2009, 09:45

autor: Maciej Śliwiński

Opóźnione LEGO Universe

Wszystkim wypatrującym premiery Lego Universe, gry MMO opartej na świecie zbudowanym z popularnych klocków, musimy przekazać złą informację. Tytuł przygotowywany przez Net Devil nie pojawi się w 2009 roku. Pod znakiem zapytania stoi wydanie gry rok później – w 2010.

Wszystkim wypatrującym premiery Lego Universe, gry MMO opartej na świecie zbudowanym z popularnych klocków, musimy przekazać złą informację. Tytuł przygotowywany przez Net Devil nie pojawi się w 2009 roku. Co więcej producenci nie gwarantują też, że LEGO MMO pojawi się w 2010. Może więc 2011?

Opóźnienie jest efektem „strategicznej decyzji” podjętej przez szefostwo firmy LEGO. „Podjęliśmy decyzję o przesunięciu daty wydania LEGO Universe. Nie będzie premiery w 2009 roku ” – powiedział Mark Hansen z LEGO Group. Co ciekawe, posunięcie to nie jest spowodowane kryzysem finansowym, a świetnymi wynikami firmy: „Powodem tej zmiany jest to, że interesy mają się bardzo dobrze. Dalej chcemy skupiać się na naszych nie wirtualnych, świetnie sprzedających się produktach. ” – wyjaśnia Hansen.

Opóźnione LEGO Universe - ilustracja #1

Jak wynika ze słów dyrektora ds. biznesowych w LEGO Group, firma ta nie rezygnuje jednak całkowicie z wydania tego tytułu. Hansen twierdzi, że sam proces tworzenia gry przebiega prawidłowo, a dodatkowy czas programistom z Net Devil powinien pozwolić na rozwinięcie oryginalnych koncepcji i pomysłów.

LEGO Universe ma być grą MMO opartą na świecie klocków LEGO i w całości z nich zbudowaną. Jak zapewniają twórcy, tytuł będzie dedykowany graczom w każdym wieku i ma w sobie łączyć cechy nie tylko gier typu MMO, ale także strategii, przygodówek czy wyścigów. Głównym wątkiem ma być jednak tworzenie skomplikowanych konstrukcji z klocków. Dodatkowo stworzone przez graczy w wirtualnym świecie konstrukcje i awatary mają być później przenoszone do rzeczywistego świata dzięki usłudze Lego Concept Designer.