Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 lutego 2009

Eidos zmniejsza straty. Ponad 2,5 miliona egzemplarzy Tomb Raider: Underworld

Piotr Doroń, 28 lutego 2009, 16:16

Brytyjska firma Eidos opublikowała raport finansowy, w którym podała rezultaty za drugie półrocze 2008 roku. Wynika z nich, że producent i wydawca zdołał zwiększyć swoje przychody z tytułu sprzedaży. Wpłynęło to na zmniejszenie strat, nie na tyle jednak, aby osiągnąć jakikolwiek zysk.

Będą kolejne odsłony Grand Theft Auto na PSP?
Będą kolejne odsłony Grand Theft Auto na PSP?

Maciej Myrcha, 28 lutego 2009, 15:28

Po podwójnym romansie serii Grand Theft Auto z konsolą Sony, PSP - Vice City Stories oraz Liberty City Stories, kolejna przenośna odsłona cyklu zadebiutuje u konkurencji – mowa oczywiście o Chinatown Wars i DS ze stajni Nintendo. Wygląda jednak na to, że kierownictwo Sony tak łatwo nie „odpuści” Rockstarowi.

Final Fantasy IV: The After zmierza na konsolę Wii
Final Fantasy IV: The After zmierza na konsolę Wii

Maciej Myrcha, 28 lutego 2009, 13:37

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników serii Final Fantasy, a jednocześnie posiadaczy konsoli Wii. „Śledztwo” dziennikarskie redaktorów serwisu Silicionera przyniosło rezultaty w postaci informacji o rejestracji przez Square Enix znaku towarowego The After Years.

Tabula Rasa odchodzi z hukiem
Tabula Rasa odchodzi z hukiem

Maciej Myrcha, 28 lutego 2009, 12:18

Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kończy żywot Tabula Rasa, oryginalna a zarazem niedoceniona gra z rodzaju MMO, za stworzeniem której stał m.in. Richard Garriot, twórca Ultimy oraz Ultimy Online. Jednak w przeciwieństwie do innych tego typu produkcji znikających z dnia na dzień, bez żadnych fajerwerków, produkt NCsoft odchodzi z hukiem. W przenośni i dosłownie.

Czy nadciąga druga część  God of War na PSP?
Czy nadciąga druga część God of War na PSP?

Piotr Doroń, 28 lutego 2009, 09:00

Serwis blogowy Joystiq donosi, że Ready at Dawn, świetne studio deweloperskie odpowiedzialne za takie hity, jak Daxter oraz God of War: Chains of Olympus na PSP, pracuje nad drugą przenośną odsłoną przygód nieustraszonego Kratosa. Produkcja miałaby zostać zaprezentowana w przeciągu kilku miesięcy.

Nominacje do Live Arcade Awards 2008

Piotr Doroń, 28 lutego 2009, 08:54

Koncern Microsoft opublikował listę tytułów nominowanych do Xbox Live Arcade Awards 2008. Znalazło się wśród nich kilkanaście propozycji podzielonych na dziewięć kategorii. Niemal wszystkie z nich zostały docenione zarówno przez krytyków, jak i miłośników XBLA.