Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 lutego 2009

Wiemy kto pojawi się na E3 2009

Szymon Liebert, 2 lutego 2009, 19:47

ESA (Entertainment Software Association), zrzeszająca amerykańskich producentów i wydawców gier, poinformowała o pierwszych znanych firmach, które pojawią się na tegorocznej edycji imprezy E3. Poprzednia odsłona organizowanych już od 1995 roku targów dotyczących rozrywki elektronicznej była uważana za mocno kontrowersyjną i po prostu słabą. Czy w tym roku uda się poprawić sytuację?

Gry dobrze sprzedawały się w roku 2008

Michał Urbanek, 2 lutego 2009, 16:00

Top Global Market to studium prowadzone przez NPD Group,‭ ‬GfK Chart-Track oraz Enterbrain - trzy organizacje, zajmujące się badaniem największych rynków w branży gier – odpowiednio: amerykańskiego, brytyjskiego i japońskiego. Według raportu, opublikowanego przez te współpracujące instytucje, globalny wynik sprzedaży oprogramowania rozrywkowego w roku 2008 jest o 11% większy od tego z roku 2007.

Jason Bourne w nowej grze od EA i Starbreeze
Jason Bourne w nowej grze od EA i Starbreeze

Filip Grabski, 2 lutego 2009, 15:33

Ludlum Entertainment – firma posiadająca prawa do wszystkich powieści stworzonych przez Roberta Ludluma (w tym, ma się rozumieć, przygód Jasona Bourne’a) zezwoliła Electronic Arts na stworzenie nowej gry z tym „niepozornym” agentem w roli głównej.

Shellshock 2: Blood Trails w lutym
Shellshock 2: Blood Trails w lutym

Dorota Drużko, 2 lutego 2009, 14:45

Według wcześniejszych zapowiedzi, Shellshock 2: Blood Trails, brutalny FPS przenoszący nas do czasów wojny w Wietamie, miał ukazać się w okolicach minionych Świąt Bożego Narodzenia. Niestety jak wiadomo, przyszło nam poczekać nieco dłużej. Na szczęście juz za niespełna dwa tygodnie czas oczekiwania się skończy - wydawca programu, firma Eidos Interactive, potwierdziła, że trafi on do europejskich sklepów 13 lutego.

Europejskie demo Killzone 2 tuż za rogiem
Europejskie demo Killzone 2 tuż za rogiem

Filip Grabski, 2 lutego 2009, 14:15

Wiemy już dokładnie, kiedy wszystkie PS3 na terenie Europy będą mogły się ugiąć pod ciężarem wersji demonstracyjnej szalenie wysoko ocenianej strzelaniny Killzone 2.

The Vitrue 100 – internetowa lista najpopularniejszych marek w grudniu 2008
The Vitrue 100 – internetowa lista najpopularniejszych marek w grudniu 2008

Filip Grabski, 2 lutego 2009, 13:30

Jeszcze nie zakończyły się wszelkiego rodzaju podsumowania ubiegłego roku. Tym razem przed nami lista marek, o których najwięcej się mówiło w Internecie w grudniu 2008 roku.

Sukcesów Nintendo ciąg dalszy
Sukcesów Nintendo ciąg dalszy

Michał Urbanek, 2 lutego 2009, 11:18

Nie ma praktycznie tygodnia, w którym nie dowiedzielibyśmy się o jakimś świetnym wyniku osiągniętym przez Nintendo. Historyczny rekord 40 milionów sprzedanych egzemplarzy Wii Sports, ponad 6 milionów sprzedanych konsol w okresie świątecznym i całościowe podsumowanie sprzedaży maszynek Big N, to tylko niektóre z nich. Dziś pora na kolejne optymistycznie nastawiające właścicieli japońskiego koncernu wiadomości.

Darmowe MULTIGRY na ferie – DarkOrbit
Darmowe MULTIGRY na ferie – DarkOrbit

Filip Grabski, 2 lutego 2009, 10:50

Zgodnie z zapowiedziami, kontynuujemy cykl prezentowania wam najciekawszych propozycji z działu darmowych MultiGIER. Dzisiaj gierka numer trzy – DarkOrbit – coś dla miłośników podbijania przestrzeni kosmicznej.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 lutego 2009)

Filip Grabski, 2 lutego 2009, 10:45

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: o oficjalnym forum Warhammera Online, osiągnięcia do zdobycia w Street Fighter IV, kondycja finansowa wydawcy World of Goo i inne ciekawostki. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Bioshocka pracują nad nową grą

Maciej Śliwiński, 2 lutego 2009, 10:36

Wszystko wskazuje na to, że twórcy kultowej gry Bioshock, studio 2K Boston, poza pracą nad sequelem tejże, planują również wydanie gry przeznaczonej do rozgrywek w trybie multiplayer.

Premiery gier w Polsce (26 stycznia - 1 lutego)
Premiery gier w Polsce (26 stycznia - 1 lutego)

Marek Grochowski, 2 lutego 2009, 08:40

W ostatnim tygodniu stycznia polscy dystrybutorzy gier podreperowali nieco smutne, zimowe statystyki i wypuścili na nasz rynek dziesięć premierowych tytułów.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (27 stycznia - 2 lutego)
E-Sport - podsumowanie tygodnia (27 stycznia - 2 lutego)

Maciej Śliwiński, 2 lutego 2009, 08:36

Ostatni tydzień dla wszystkich fanów elektronicznych sportów był pełen emocji. Zarówno polskie jak i zagraniczne drużyny dokonały znaczących zmian w składach, odbyło się również sporo ciekawych spotkań.