Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2009, 08:36

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport - podsumowanie tygodnia (27 stycznia - 2 lutego)

Ostatni tydzień dla wszystkich fanów elektronicznych sportów był pełen emocji. Zarówno polskie jak i zagraniczne drużyny dokonały znaczących zmian w składach, odbyło się również sporo ciekawych spotkań.

Ostatni tydzień dla wszystkich fanów elektronicznych sportów był pełen emocji. Zarówno polskie jak i zagraniczne drużyny dokonały znaczących zmian w składach, odbyło się również sporo ciekawych spotkań.

O najważniejszym wydarzeniu ubiegłego tygodnia, czyli rozwiązaniu kontraktów wiążących zawodników Warcrafta 3 i Starcrafta z drużyną Meet Your Makers pisaliśmy już na łamach naszego serwisu. Warto jednak zaznaczyć, że w sobotę potwierdziły się informacje o powrocie najlepszego na świecie gracza Warcraft 3 do Korei. Prezes zespołu WeMade Fox potwierdził zainteresowanie Moonem. Jedyny problem jaki obecnie stoi na drodze Koreańczyka to zapis o zakazie konkurencji z poprzedniej umowy z MYM. Moon do końca lutego, nie może występować w barwach innego zespołu. Jednak wszystko wskazuje na, że już na początku marca podpisze bajeczny, wart 16 tysięcy dolarów miesięcznie kontrakt z koreańską drużyną.

Tylko jeden dzień bez zespołu był za to Przemek ‘Paladyn’ Wadoń, na przestrzeni ostatnich lat jeden z najlepszych graczy Warcraft 3 w Polsce. Po tym, jak zarząd zespołu D-Link PGS zdecydował nie przedłużać kontraktu z zawodnikiem, Przemek dołączył do zespołu Betsoon Voodoo Gaming,który obecnie skupia się na pozyskiwaniu graczy RTS. W składzie BVG występuje już trzech najlepszych graczy Real Time Strategy w Polsce: Tomasz ‘Terror’ Pilipiuk, Przemek ‘Paladyn’ Wadoń (Warcarft 3) oraz Krzysztof ‘Draco’ Nalepka (Starcraft).

Poza pozyskaniem Paladyna, BVG dokonało w ostatnim tygodniu jeszcze jednego znaczącego transferu. Z drużyny Benq DELTAeSPORTS.COM przyszedł świetny gracz Counter Strike 1.6, Adam ‘Rulon’ Wiśniewski. Zawodnik ten ma za sobą występy w czołowych zespołach Polski, między innymi Team Pentagram czy UNITED oraz solidne międzynarodowe doświadczenie: grał z zespołami między innymi w turniejach w Londynie czy Azji.

Sprawdziły się również plotki o tym, że do duńskiej drużyny Meet Your Makers powróci Jakub ‘kuben’ Gurczyński. Wczoraj na stronie zespołu pojawiła się informacja o składzie w jakim drużyna występować będzie w 2009 roku. Z zespołem mistrzów świata pożegnał się Filip ‘pionas’ Pionka, zastąpiony właśnie przez kubena. Pionka w duńskiej potędze występował niecałe trzy miesiące, biorąc udział z drużyną w rozgrywanym w Szwecji turnieju Dreamhack. Lider zespołu, Filip ‘Neo’ Kubski tłumaczy całe zamieszanie w następujący sposób: „Niestety, wszystko działo się przed DreamHackiem, dlatego też nie mieliśmy zbyt dużo czasu na podjęcie właściwej decyzji. Podjęliśmy ją zbyt szybko i jak widać teraz, postąpiliśmy źle. Przepraszamy za bałagan, który zrobiliśmy. ” Cały wywiad z Kubskim przeczytacie pod tym adresem.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (27 stycznia - 2 lutego) - ilustracja #1

Wiadomość o wydaniu czterech nowych gier z serii Need for Speed korzystanie wpłynęła na scenę tej gry. Po krytykowanym NFS Undercover gracze spodziewają się powrotu do grywanych i nadających się do rywalizacji online części serii. Niemieckie SK Gaming jako jeden z pierwszych liczących się na świecie zespołów postanowiło zatrudnić dwóch kierowców rywalizujących właśnie w NFS. Wybór padł na potrójnego Mistrza Europy Niklasa "Sliver" Zimmermanna oraz innego wyróżniającego się niemieckiego zawodnika - Robin "XanatoS" Lagier.

Tymczasem Polska scena NFS emocjonowała się w ubiegłym tygodniu spotkaniem do jakiego doszło w ramach sezonu EA Masters. W trzeciej kolejce spotkań doszło do pojedynku dwóch zawodników D-Link PGS, zaliczanych do ścisłej światowej czołówki. Krzysztof ‘Chris’ Sojka, mistrz Europy z 2007 roku nie dał szans Rafałowi ‘Nadolowi’ Nadolskiemu, kierowcy numer cztery ostatnich mistrzostw świata, pewnie wygrywając 3-0. Za tydzień kolejny szlagier – Nadol zmierzy się z Łukaszem ‘lecho’ Leśniewskim, innym świetnym graczem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry