Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2009, 19:47

autor: Szymon "Hed" Liebert

Wiemy kto pojawi się na E3 2009

ESA (Entertainment Software Association), zrzeszająca amerykańskich producentów i wydawców gier, poinformowała o pierwszych znanych firmach, które pojawią się na tegorocznej edycji imprezy E3. Poprzednia odsłona organizowanych już od 1995 roku targów dotyczących rozrywki elektronicznej była uważana za mocno kontrowersyjną i po prostu słabą. Czy w tym roku uda się poprawić sytuację?

ESA (Entertainment Software Association), stowarzyszenie zrzeszające amerykańskich producentów i wydawców gier, poinformowało o pierwszych znanych firmach, które pojawią się na tegorocznej edycji E3. Poprzednia odsłona organizowanych już od 1995 roku targów dotyczących rozrywki elektronicznej była uważana za mocno kontrowersyjną i po prostu słabą. Czy w tym roku uda się poprawić sytuację?

Michael D. Gallagher, przedstawiciel wspomnianej organizacji, zapewnia, że tegoroczne targi E3 będą niezwykłe ważnym wydarzeniem dla branży, wspartym przez jej licznych przedstawicieli z różnych dziedzin i segmentów. Pojawią się więc firmy odpowiedzialne za produkcje gier na konsole, pecety, komórki oraz różni partnerzy biznesowi i producenci sprzętu związanego z graniem. Na targi zaproszono zarówno przedsiębiorstwa zrzeszone w ESA i podmioty niezależne.

Trudno oczywiście jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy uda się przywrócić ducha tej świetnej imprezy. O tym przekonamy się dopiero na samych targach, na które w tym roku, jak widać z analizy powyższej listy, powróci kilku nieobecnych w ubiegłym roku producentów i wydawców. Swą liczną reprezentację wystawi więc najprawdopodobniej potentat na rynku wydawniczym, czyli Activision, który jakiś czas temu opuścił szeregi stowarzyszenia ESA. Powrót zapowiedziała także firma Atlus.

Na targach pojawią się także wydawcy Electronic Arts i Ubisoft – obie korporacje uprzednio publicznie krytykowały poziom ich zeszłorocznej edycji. Na liście obecności widnieje także firma Lucasarts, która opuściła stowarzyszenie ESA w ubiegłym roku. Sama impreza odbędzie się w dniach 2-4 czerwca tego roku w Los Angeles. Pełną, nieco rozszerzoną listę wystawców, których podobno zapisało się już około siedemdziesięciu, przejrzeć można na oficjalnej stronie E3.

Jak na razie wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze aby zwiększyć atrakcyjność tego wydarzenia – zaproszono na nie większą ilość uczestników. Jak widać, swój powrót zapowiadają nawet malkontenci. Nic dziwnego, bo pomimo niezbyt udanych poprzednich targów E3, dowiedzieliśmy się na nich o wielu interesujących kwestiach. Tym samym, duże korporacje takiej okazji odpuścić nie bardzo mogą.

Lista najważniejszych wystawców:

gry